Нова музика

Нова українська музика: OTOY, warнякання, Апатія та інші

Максим Комлєв

Це регулярна добірка нової української музики, яку ми радимо послухати. 

Також підписуйтесь на наш плейліст українських новинок:
Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

OTOY — Донецьк

Маріуполь, Херсон, Донецьк — проєкт Ukraїner спільно з українськими артистами продовжує випускати пісні про «хоробрі міста» України, де співається від їхнього імені.

«Я робітник, місто-машина,
що зветься Донецьком, і я тут живу.
Я тихо думками люблю Україну,
але щоб жити, то поки мовчу»

DOROFEEVA — Щоб не було

Історія «обміну парами» між Дорофєєвою і Дантесом і подружжям Кацуріних облетіла всі стрічки новин. Але бруд і плітки не турбують Надю — у своєму виборі вона впевнена. Власне, про це і нова пісня, текст якої написав Міша Кацурін.

Freel & С23 — Сил нема

Київський репер Freel і його колега з Івано-Франківська C23 записали чудовий трек про те, що у всіх (скоріше за все) на думці. Якщо у вас також іноді опускаються руки — дозвольте собі побути в цьому стані 3 хвилини та 37 секунди.

warнякання — Ніч коменданта / Білі пальта

Антон Слєпаков і Андрій Соколов давненько не радували новими треками свого проєкту, в якому в форматі монологів під електронний супровід рефлексують на життя у 2022. Тепер маємо одразу два із завше поетичною глибокою лірикою.

Samuum — Asel

У новій пісні вірменсько-українського гурту прекрасно все: мелодія, вокал, текст та історія, що стоїть за ним. Про це ми говорили з учасником Samuum в інтерв’ю.

Макс Барських — Before We Say Goodbye

Погода в Україні поки не всюди відповідає новорічному настрою пісні Макса Барських, але нічого. Ми почекаємо — під таку пісню хочеться гуляти засніженим парком. 

Діти інженерів — В моїй сім’ї нормально бути ірраціональним

Київський гурт продовжує панкувати в новій пісні про спогади з пострадянського дитинства та сімейні цінності.

XXV кадр — Токсік / Постріл

Реп про токсичну поведінку та черговий трек про війну — качає.

Hanna Svirska — Чорний звір

Трек-легенда, як його називає електронна продюсерка, про звіра, що уособлює найстрашніше зло. Про кого метафора, пояснювати не потрібно.

ROXOLANA — дуже тепла пісня

Дійсно тепла пісня співачки, яка в липні через обстріл Вінниці росіян втратила одного з членів своєї команди.

«В цю ніч я повірю в чудеса.
В цю ніч я повірю, що зникнуть всі біди.
Най поруч будем ти і я
Вірю я. Повірю я»

NEONKNIGHT — Pulse

Неоновий лицар гіпнотичної електроніки знову «на коні» з кліпом, де в сутінках посеред Українського дому в Києві двоє танцюристів розповідають чуттєву історію. 

Апатія — Кращий час для зустрічі — ніколи

Новий альбом проєкту саундпродюсера, що працює зі Структурою Щастя. Глітчева електроніка і гіпер-поп наполовину з брудним роком — цей реліз звучить так, ніби його записали на дискету, пропустили крізь шредер і зібрали знову. І це круто.

Bunht & Olya Tkachenko — Zvir EP

Музикант і саундпродюсер Ярослав Татарченко (гурт «Тонка», сольний проєкт Bunht) і візуальна мисткиня Ольга Ткаченко записали пречудовий мініальбом. Як виявилося, Ольга має магічний голос, що розкривається під електронні пасажі Ярослава.

Мініальбом також можна придбати на Bandcamp і підтримати гурт.

VA — From Ukraine, For Ukraine

Величенька збірка від лейблу київського клубу , що на Кирилівський. Всередині — меланхолійна електроніка від українських артистів (серед них Katarina Gryvul, Мар’яна Клочко та Koloah) і закордонних друзів лейблу (DJ Stingray, Evita Manji та інші).

Реліз можна придбати на Bandcamp, підтримати лейбл і його фонд, який допомагає людям з креативної спільноти України. 

Міша Правильний & ValeryBlahBlah — Карти на стіл EP

Головний редактор сайту rap.ua та його партнерка записали мініальбом з «простими думками хлопця та дівчини» про «війну всередині».

Дещо графоманський, моралізаторський і, м’яко кажучи, погано записаний мініальбом, але тут є сильні моменти. Перший — інтро «Ой, козаченьки» про шароварщину та насилля над етнокодом у сучасній українській музиці. Другий — трек «Карти на стіл». Жорстка сповідь про «скелети в шафі», емоційне дно та пошук сил жити далі.

ONUKA — KOLIR (Remixes)

Мініальбом реміксів на чотири треки з наразі останнього альбому ONUKA, що вийшов у 2021 році. Долучилися майстри — SI Process (електронний проєкт барабанщика «ВГНВЖ» Станіслава Іващенко), Дмитро Авксентьєв як Koloah, культова українська електронна композиторка Катерина Заволока (Zavoloka) та французи dOP.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Слухайте також новий випуск Буремного подкасту від СЛУХ. Його героєм став SadSvit, автор вірусних хітів «Касета» та «Силуети».