Це регулярна добірка нової української музики, яку ми радимо послухати. Оновлюється щодня.
Також підписуйтесь на наш плейліст українських новинок:
Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer
Це регулярна добірка нової української музики, яку ми радимо послухати. Оновлюється щодня.
Також підписуйтесь на наш плейліст українських новинок:
Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer
Незадовго до великого концерту в Києві The Unsleeping випустили пісню, приспів якої хоч зараз набивай собі на тілі на згадку про 2022 рік:
«Пішки іти
Довго камінь нести
Жити
Бігти, повзти
Спати, знову іти
Жити»
Слухачі могли звикнути до безпринципової та лютої лірики дуету «хейтспіч». Але нова пісня звучить особливо відчайдушно, ніби фронтмену Дмитру остаточно накипіло. Вона про компанії, артистів і простих громадян України, які на дев’ятому місяці війни продовжують співпрацювати з росією.
Один із головних фрешменів року Сергій Петрусенко в грудні випустить дебютний альбом. Новий трек із нього — вдячність минулому за досвід, створений за класичною для Santorin схемою: жорстко у куплетах, лірично у приспіві.
Не той трек, що підвищує градус очікування альбому, але й не понижує його. Та й фіт з alyona alyona ще нікому не завадив.
Блискучий приклад українського тін-попу в рок-обгортці. 18-річна Віолета Шумар з Гостомеля співає про те, що болить найбільше — закоханість. Взаємну та не дуже, таку, що окрилює, або ту, що крила підрізає.
Що приємно, в ліриці не знайти «ванільних» рядків, хоча деякі тексти можуть здатися трохи наївними чи занадто «дівочими». Але так само тут маса красивої та влучної поезії.
Трохи смертельної ностальгії від Сергія Гусака, який вперше написав текст пісні в співавторстві. А допоміг йому журналіст Максим Щербина з «Телебачення Торонто». Назва пісні вас не обманула — це дійсно роздуми про смерть із відсилками до культового фільму «Достукатися до небес».
Співачка, що не пройшла до фіналу Нацвідбору «Євробачення-2023», випустила просту та чудову баладу про те, як все за*бало, але ми тримаємося, щоб почути одну єдину важливу новину.
Репера-інкогніто також нагрібає осінь. Від нового мініальбому віє апатією та сумом, тому все справедливо. Проте виділимо трек «Осінь» із незвичною формою тексту — Krechet навалює іменники один за одним, ніби потік свідомості, що малює буденність репера.
«Осінь. Дощ. Ніч. Темінь.
Тиша. Сіга. Жига. Кремінь.
Вогонь. Балкон. Текст. iPhone.
Тяга. Дим. Попіл. Район.
Комп. Звук. Біт. Sample.
Кава. Текст. Майк. Record»
Марія Поліщук звучить як щось середнє між Луною та Dakooka. Нова пісня про токсичні стосунки вийшла з кліпом, де головні герої через хореографію передають свої емоції. Ніби красиво, та з іншого боку — дуже карикатурна постановка.
Після «наївного альбому» в жовтні thekomakoma продовжує розбивати серденька у новій композиції, яка буде зігрівати вас узимку. Це також саундтрек до короткометражного дебютного фільму «Маші скоро 20» від актриси Марії Федорченко, яка зіграла головну роль у фільмі «Стоп-Земля».
Іронічна шпилька від львівського репера у бік артистів, які перевзулися під час війни. В треку не обійшлося без думок щодо мовного питання та панчів про «патріотів з Європи». Схоже, що Довгий Пес не вірить у щирість ні тих, ні інших. А ви?
«Наші до раші все ближче окопи:
Ждемо назад патріотів з Європи.
Підняли бабла, заробили на хліб,
Там звільнили міста — приїжджайте на кліп! (Калуш!)»
Нарешті не фіт і не ремейк старої пісні від українських думерів, а повноцінний новий трек у старому доброму звучанні — драматична постпанкова гітарщина. Радимо слухати разом із лайвом, який зняли на даху заводу «Реактив» у Львові.
Не так давно цей полтавський гурт називався Quiet Advice, а його пісню Take Hold ми внесли до списку найкращих за підсумками 2020 року. Тепер уже як «Тиха Порада» він випускає перший повністю україномовний мініальбом.
«Повний спектр почуттів» — це вже більше емо-рок, ніж у минулому пост-хардкор (крім пісні «вето»), з відповідними настроями та лірикою: перше підліткове кохання («Липень»), оспівування закоханості («Хвилі»), але є й пісня по актуалу («571»). Завершує мініальбом зовсім неочікувана пісня «Під водою», у якій лише клавіші та вокал.
Новий інструментальний альбом гурту однієї людини Івана Семещенка — сьорф-рок зі східними мотивами, під який неможливо всидіти на місці. Автор розповідає, що тематично всі композиції об’єднує «концепція внутрішньої війни, яка проходить через різні етапи, й у кінці дім головного героя згорає, і його домом стає весь світ».
Альбом також можна придбати на Bandcamp і підтримати автора.
Перший трек зі спільного альбому бітмейкера whitelope та репера Джона Діра. Абсолютно беззмістовний, але качовий треп про ікла, трупи, роги, орків — коротше, розлючена сучасна готика.
Від кальян-репу в естетів починають чухатися вуха, але в контексті «музичного імпортозаміщення» така музика українською потрібна.
Продюсером пісні виступив Євген Тріплов, автор хітів Wellboy та дебютної пісні співачки Victoria Niro, що брала участь у Нацвідборі на «Євробачення-2023».
На новому альбомі київський електронний музикант Олексій Зінченко досліджує проблему «технологічного перенасичення» під суміш тріп-хопу, IDM і брейкбіту.
Альбом також можна придбати на Bandcamp і підтримати автора.