— Що таке взагалі даркфолк по-українськи? В чому його особливий смак?
Основу українського дарк-фолку заклав на початку 2000-х одеський проєкт Nekraїna, який спершу переспівав українською пісні Death in June та Current 93, а потім дописав кілька чудових власних.
Звісно, не всі знають історію жанру, тому до дарк-фолку в Україні відносять чи не весь «темний» фолк на кшталт «Вія» чи «Кому Вниз», але це можна розглядати як цікаву локальну особливість. Європейський неофолк/дарк-фолк — жанр більше «міський» і пов’язаний, як уже згадувалося, не стільки з фольклором, скільки з політикою, історією, міфологією чи духовними вподобаннями.
Наш колаборатор Wiseword.Nidaros вдало замішує свою творчість на історії та християнстві; інший український проєкт, Abendland, створював пісні на основі власних перекладів екзистенційної німецької поезії.
Ми ж вирішили поєднати суто українське фольклорне розуміння з європейським навколоокультним підходом, балансуючи музично між класичним гітарним неофолком та електронікою. Не секрет, що в українській культурі багато похмурого, страхи минулого просочуються у несвідоме сучасників, тож розвивати жанр на наших теренах можна ще довго.
Читайте також інтерв’ю з тривожним інді-поп-гуртом KAROON про сільську містику та гендерні стереотипи.