Нова музика

Нова світова музика, яку варто послухати. Жовтень 2022

Дмитро Салтиков

Редакція СЛУХ розповідає про головну світову музику жовтня: найграндіозніша робота Arctic Monkeys, ювілейний альбом поп-діви Тейлор Свіфт, другий за рік подвійний альбом Red Hot Chili Peppers, нові експерименти у дискографії поп-рокерів The 1975, один із найцікавіших електронних записів року від Daphini та багато іншого.

Слухайте та підписуйтесь на розширений плейліст світової музики:
Apple MusicSpotify, YouTube Music, Deezer.

АЛЬБОМИ

Arctic Monkeys — The Car
Arctic Moneys продовжують загравати з вінтажною класикою, проте на відміну від впливу 80-х, який відчувався на попередньому альбомі Tranquility Base Hotel & Casino (2018), тут скоріше віє 70-ми роками з епічними чуттєвими композиціями, в які колектив привніс цілий оркестр зі струнними та органом.
The Car має лоск і фарби вишуканого та легкого фільму про пригоди Джеймса Бонда, під який уявляєш себе на романтичній вечері при свічках з коханою людиною або таємничою незнайомкою чи незнайомцем у дорогому ресторані, а на столі пляшка гарного вина та дорогі страви.

Red Hot Chili Peppers — Return of the Dream Canteen

Другий за рік подвійний альбом гурту майже нічим не відрізняється від квітневого альбому Unlimited Love. Хоча пісня, що відкриває альбом, Tippa My Tongue, дає надію на щось нове, проте Ентоні Кідіс з командою доволі швидко повертаються до звичних для себе фанк-рокових композиції та гітарних балад. 

Gilla Band — Most Normal

2022 рік відзначився добіркою чудових релізів у найрізноманітніших жанрах, проте важко згадати справді цікавий нойз-роковий запис. Для вирішення цієї несправедливості прийшов гурт з Дубліна, який створив несамовитий і навіжений, ніби самі ірландці, альбом. Після прослуховування (лише 36 хвилин) хочеться піти на друге коло. 

M.I.A. — MATA

Лондонська виконавиця з індійським корінням записала шостий альбом, у якому вкотре поєднала звичну для себе етнічну музику та хіп-хоп. 

A.A.Willams — As The Moon Rests

Британська співачка та сонграйтерка представила майже еталонний пост-роковий запис, в якому емоційний, одночасно холодний та ніжний вокал створює майже інтимну атмосферу. Це подорож тривалістю з годину, яку варто пережити наодинці.

Taylor Swift — Midnights
Американська поп-діва повертається з ювілейним десятим альбомом. Не сказати, що Тейлор Свіфт виглядає цікаво на сучасній світовій поп-сцені: біти звичні, місцями навіть занадто, а голос співачки навряд виділяється з низки інших впізнаваних артисток. Не дивлячись на це, альбом, записаний за участі хітового продюсера Джека Антоноффа, розриває світові чарти та б’є рекорди прослуховувань на стримінгах.

The 1975 — Being Funny in a Foreign Language

Британський гурт завжди може здивувати дивними експериментами на своїх записах: згадати лише брудну гаражно-рокову People з попереднього альбому Notes On A Conditional Form (2020), яка сильно вибивалась на фоні цілком синтпопового релізу.

Так і новий альбом, де серед ньювейву та синтпопу знайшлося місце інді-фольку (Part of The Band), а в міцних поп-піснях відчувається рука Джека Антоноффа, який виступив продюсером альбому.

a-ha — True North

Легенди синт-попу повернулися з першим за сім років альбомом. На ньому норвежці зображають кардинально інше уявлення про північ, показуючи її світлу, теплу та безмежно затишну сторону. 

Willow — <COPINGMECHANISM>

Донька актора Вілла Сміта продовжує вибивати собі місце в музичній спільноті. Виконавиця, що починала з поп- та R&B-музики, в останні роки надає перевагу драйвовому поп-панку. Цей коротенький альбом (усього пів години) може з легкістю запалити дорослі снобські серця.

Dry Cleaning — Stumpwork

На своєму другому альбомі лондонський гурт вдало розширює межі свого меланхолійного пост-панку, додаючи саксофон і заграючи з блюз-роком. А спокійний відсторонений спокен-ворд від фронтвумен Флоренс Шоу створює гіпнотичний ефект. 

Benjamin Clementine — And I Have Been
Британський музикант і співак нечасто радує релізами, проте коли нарешті випускає щось нове, то виходить чудово. Третій повноформатний альбом видався неймовірною добіркою мінімалістичних, але чудово оркестрованих композицій, які подарують стан приємної меланхолії.

Alvvays — Blue Rev

Канадський гурт додав до свого відпрацьованого інді-року трохи шугейзу та одразу зазвучав більш емоційно, щільно та впевнено.

Goat — Oh Death

Цей альбом шведського гурту, який вміло поєднує в собі психоделічний рок, фанк, джаз і афробіти у соковите звучання, перехоплює подих.

King Gizzard and the Lizard Wizard — Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and Lava

Один з найпродуктивніших гуртів світу випустив у жовтні аж три альбоми, однак кількість ніяк не впливає на якість. Перший з них — традиційний кислотний психоделічний рок, який відправляє тебе у тріп.

Daphni — Cherry

Канадський композитор Ден Сміт, також відомий під псевдонімом Caribou, випустив третій альбом сайд-проєкту Daphni. Кожне прослуховування — ніби гра з кубиком: ти можеш або зловити меланхолію та залипнути на деякий час, або ж поринути з головою в танець. 

ПІСНІ ТА КЛІПИ

Lil Yachty — Poland

Пісня репера про подорож до (чомусь) Польщі завірусилася у TikTok і стала одним із найбільших хітів осені. Воно й не дивно, адже гук з композиції надовго засідає у голові. 

Blink-182 — Edging

Ікони поп-панку возз’єдналися в золотому складі на радість фанатам і випустили пісню. Продюсером виступив барабанщик гурту Тревіс Баркер, який хотів продемонструвати олдскульне звучання команди. Це хлопцям вдалося на всі сто.

Måneskin — The Loneliest

Нова робота італійських рокерів та переможців «Євробачення-2021» вийшла простою та легкою. Пісня тяжіє до тієї категорії пісень гурту, під які на концертах варто дістати запальничку або ввімкнути ліхтарик. Плюс один трек у сетліст, на зміну чергового каверу. 

Robert Glasper & Mac Miller — Therapy Pt. 2

Джаз-репова композиція створена піаністом та сонграйтером Робертом Гласпером ще за життя репера Мака Міллера, що загинув у 2018 році. Залишає по собі гіркий присмак та сумні спогади про помітного хіп-хоп-артиста. 

The Arcs — Keep On Dreamin

Не дивлячись на те, що The Black Keys випустили два альбоми за два роки, фронтмен і гітарист гурту Ден Авербах не зменшує обертів. Він відродив свій сайд-проєкт, у рамках якого випустить альбом у січні 2023 року, і це його перша пісня.

NxWorries — Where I Go

Минулого року Anderson .Paak з Бруно Марсом створили супердует Silk Sonic. Тепер артист повернув інший свій сайд-проєкт NxWorries, який створив разом із продюсером з Knxwledge.

Поки що невідомо, це разова акція чи музиканти порадують слухачів новим альбом. У будь-якому випадку ми отримали чудову неосоул-композицію за участі R&B-виконавиці H.E.R.

Fever Ray — What They Call Us

Шведська співачка Карін Драйєр-Андерсон (The Knife) випустила першу за чотири роки пісню свого сольного проєкту. Реліз цієї похмурої дарк-вейв-композиції був доповнений кліпом, за сюжетом якого офісного працівника, схожого на зомбі, ніби кличуть за собою невідомі духи.

Rihanna — Lift Me Up

Ріанна повернулася з першою за шість років піснею, яка стане саундтреком стрічки «Чорна пантера: Ваканда назавжди». Співачка присвятила пісню актору Чедвіку Боузману, який виконував головну роль у першому фільмі про супергероя. Він помер від раку в серпні 2020 року. 

Young Fathers — I Saw

Ще одне важливе повернення. Шотландський гурт звертається до свого хіп-хопового коріння, що особливо проявилося на першому альбомі Dead (2014). Новий альбом гурту Heavy Heavy вийде у лютому 2023 року. 

Weyes Blood — Grapevine

Бароко-поп-композиція, що довершена ніжним вокалом Наталі Мерінг, зможе заспокоїти навіть у найстресовішу хвилину. 

Inhaler — Love Will Get You There

Дублінський рок-гурт минулого року привернув до себе увагу дебютником It Won’t Always Be Like This. Зараз гурт готується до релізу другого альбому та випустив нову пісню з нього. Запис під назвою Cuts & Bruises можна буде почути у лютому 2023 року.

Hozier — Swan Upon Leda

Ірландський співак, що запам’ятався своїм дебютним синглом Take Me to Church (2013), повернувся з новою композицією. Ніжний фольк-роковий запис зможе трошки зігріти холодного вечора.

Stormzy — Hide & Seek

Зірка британського грайму заходить на територію незвичного для себе ліричного репу. В результаті вийшла безмежно ніжна та сумна композиція про розставання, яка увійде до третього альбому This Is What I Mean (25 листопада).

You Me At Six — Mixed Emotions

Уже третя пісня з майбутнього альбому британського поп-панк-гурту. Якщо скучили за кінцем нульових, то вона може відкинути вас у ті не буремні часи. 

Медіа СЛУХ не припиняє роботу під час війни. Підтримайте нас фінансово на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також огляд спільного альбому Олега Каданова та Стаса Кононова та чому це один із найкращих альбомів року в Україні.