LATEXFAUNA наживо в акустиці —це новий випуск шоу Originals
ПАРТНЕРCЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Це новий лайв гурту LATEXFAUNA у нашому шоу Originals, який ми запустили разом із брендом Becherovka. У ньому нові музичні герої виступають наживо у неочікуваному звучанні.

М’які саунд і манера співу, незвичний гумор фронтмена Діми Зезюліна складають унікальний колектив українській музиці.

LATEXFAUNA виконали пісню Doslidnytsya, презентували новий трек Bounty і особливий кавер на Lovely Day від Білла Візерса. Окрім пісень, ми поговорили про сексуальну напругу в текстах, красу чоловічої маскулінності, суржик як натуральну українську мову, чи буває гурту соромно за російську та пригадали студентські роки.

«Мені завжди нравились харізматічні сексуальні мужики, як би це не звучало»

Не знаю, чого, але мені якось так получається сочинять тєксти, в яких виражається дуже сильно чоловіча сексуальність. Мені здається, що цього в нас у культурі дуже мало, але я це не спеціально роблю, так виходить. У мене є особистий порив, щоб маскулінна сексуальність виражалася красіво. Це не обзязатєльно гомосексуальність, якої у нас всі бояться, чи метрсексуальність. У чоловіків теж є сексуальність, і її треба виражати. Мені здається, що це красіво.

Мені завжди нравились харізматічні сексуальні мужики, як би це не звучало. От, напрімєр, Янніс Філіппакіс (фронтмен гурту Foals — ред.). От казалось би: малєнькій грек, але як від нього валить ось ця чоловіча харізма, сексуальність.

Я навчася в Інституті журналістики, жив у гуртожитку, жарив картошку і достіг совєршенства в этом дєлє. У мене і в школі була жіноча увага, незважаючи на те, що я особо не високий. Я поняв так: єслі ти харашо умєєш шутить, то більше тобі нічого не надо. Єслі єсть немного денег, то вообще красавчік.

«Щоб владєть суржиком і красіво ним стелить, надо у ньому кохатися»

Мені кажеться, що сама більша проблема суржику в його названії. Воно отталківаєт. Якщо назвати трохи по-іншому, то звучить краще.

Мені здається, що коли людина говорить винятково чистою українською, то вона ж строїть із себе щось. Ну вона як мінімум так не говорила в дитинстві, але як так, тоді вона дочка якогось профєсора, і нашо тобі вообщє з нею тусуваться.

Щоб владєть суржиком і красіво ним стелить, надо у ньому кохатися. Я коли написав Surfer, подумав, що це може бути стильно. Суржик додає ліричному герою шероховатості, вираженості. У ньому появляється бекграунд. Деякі речі реально звучить іскрєнніше.

Коли я в 2005 році переїхав у Київ навчатися, тут всі по-рускі говорили. Тіпа це ж город, треба говорить на руском. Я вирішив, що не буду собі зраджувати, говорив чистою українською і зустрічав багато нєгатіва. Мені казали, типу, ти шо селюк, хохол…

Зараз стало стильно не знати російську і даже російськомовні питаються перейти на українську. Інколи роблять це дуже недолуго, настільки, що хочеться сказати: «Чувак, розслабся, говори російською». А суржик якийсь час теж принижувався, а зараз воспринімаєтся як шось прикольне.

Якщо ми знімаєм фільм про справжнє українське життя, то ми його не можемо зняти українською, бо це буде пластмасова жувачка. Жива мова поки шо не може бути літературною.

Але хлопці в гурті от розмовляють російською.

Ілля Случанко,
гітарист
Починає бути трохи соромно за це. Хоча я з Криму, ми всі говорили російською, у нас не було українського телебачення. Я пам’ятаю, в Києві мені розказували про «Територію А», гурт «Аква Віта», що це заєбісь. А я такий — а що це? Моя дружина киянка просвітила мене.
Мені здається, що років за п’ять як мінімум у Києві говорити російською буде як шубу натуральну носити — недоречно. Я все відкладаю цей момент, але рік тому я спробував почати говорити українською, але в мене закипав мозок. Але я б хотів, щоб мої діти були україномовними.