Тексти

Де шукати роботу творчим людям: підбірка ресурсів та програм підтримки

Максим Комлєв

Через війну мільйони жителів України стали біженцями або внутрішніми переселенцями. Багато хто втратив роботу, серед них і представники креативних та культурних сфер.

Але не падайте духом! Уже існує чи було запущено чимало ресурсів, на яких люди можуть знайти нову роботу, підробіток, а також фонди, які надають фінансову допомогу. Розповідаємо про них в надії, що вони стануть корисними.

Ми оновлюємо цей матеріал.

Для всіх

Фриланс, постійна та дистанційна робота, підтримка з переїздом для роботи в іншій країні.

— телеграм-канал, у якому публікують вакансії в Україні та Європі: від роботи на заводі і продавців-консультантів до викладання мов і HR-директорів. Дистанційно і не тільки. Як зазначають автори, тут тільки оплачувана робота.

— схожий ресурс, але з вакансіями лише в Європі.

— на цьому порталі зібрано вакансії у креативній, освітній, менеджерській та ІТ-сферах.

— платформа, яка пропонує «академічні, наукові, мистецькі та професійні вакансії для людей, які рятуються від війни»

Для музикантів, саундпродюсерів,
а також саундінженерів

Можете писати музику для фільмів, рекламних роликів та інших форматів? Продавайте її на профільних сайтах:

  • envato.com 
  • pond5.com
  • musicvine.com
  • musicbed.com
  • artlist.io
  • marmosetmusic.com

Тут шукають фахівців:

  • soundbetter.com
  • melodynest.com
  • airgigs.com

Робите біти? Їх також можна продавати:

  • beatstars.com
  • airbit.com
  • soundclick.com
  • soundee.com
  • soundgine.com
  • traktrain.com
Для архітекторів і дизайнерів

Національний інститут архітектури та урбаністики, Варшавське відділення Асоціації польських архітекторів та Інститут дизайну в Кельце створили анкету для тих, хто шукає роботу в креативних індустріях Польщі та Європи.

Для кінематографістів

На хвилі війни в Україні міжнародна коаліція кінематографістів у зоні ризику (ICFR) запустила «Надзвичайний фонд для кінематографістів». Він видає невеликі гранти (500–1500 євро), щоб покрити необхідні витрати: тимчасовий переїзд, юридичні та адміністративні збори, візи, тощо. Деталі за посиланням.

House of Europe в Україні поділилися таблицею з вакансіями для фахівців у телевізійному та кінопродакшні. Всередині все детально розписано — від опису та формату роботи до контактів.

Для митців усіх сфер

Українська громадська організація «Музей сучасного мистецтва» з партнерами створили фонд екстреної допомоги митцям і незалежним мистецьким інституціям.

Фонд сприяє залученню фінансової підтримки, популяризує сучасну українську культуру на міжнародному рівні та надає стипендії, що забезпечують мистецьку практику.

— платформа для брендів і представників креативної сфери. Компанії можуть розмістити бриф, а платформа відрекомендує найбільш гідного фахівця, які мають попередньо зареєструватися та докласти приклади робіт.

Список сфер: графічний дизайн, дизайн презентації, друкований дизайн, ілюстрація та інфографіка, діджитал-контент і контент у соціальних медіа, фото, кіно, анімаційна графіка і не тільки.

— запустила фонд підтримки української мистецької та культурної спільноти. 

Європейський культурний фонд запустив «Культуру солідарності» Фонд пропонує гранти від 5000 до 40000 євро за ініціативи у наступних напрямках:

  • Дезінформація, бульбашки фільтрів пропаганди, фейкові новини, «інфодемія» постійної війни шляхом підтримки незалежних, альтернативних і надійних європейських (цифрових) ЗМІ; 
  • Забезпечення та живлення безпечних культурних просторів для осіб, які тікають зі своїх домівок і шукають притулку в еміграції чи в Україні;
  • Протидія силам фрагментації через художнє і культурне вираження, що дає надію протистояти суворим реаліям війни та діяти заради мирного майбутнього України та Європи.

Деталі тут.

 Для представників IT-сфери

— агенція, яка допомогає працевлаштуватися айтішникам. Запустила окрему сторінку для українців.

— ще один сайт із величезною кількістю різних вакансій від креативних сфер і роботи з даними до пошуку нянь і навчання плаванню, проте основний фокус усе ж на IT, криптовалюти та все технологічне.

— популярна платформа для пошуку роботи. Ви описуєте свій досвід, очікування від роботи та побажання по зарплаті, а компанії пропонують вакансії.

— некомерційна платформа, створена за підтримки європейських лідерів у цифровій галузі з метою сприяння встановленню зв’язку між технічними компаніями та тими українськими біженцями, котрі мають кваліфікацію для роботи в цифровому секторі. Чекають на ваші резюме.

Литовська асоціація розробників ігор зібрала кілька цікавих вакансій у литовських компаніях. Перелік, умови та як податися — за посиланням.

Для фрилансерів

Популярні біржі, де можна виставляти на продаж свої послуги та шукати роботу:

Для тих, хто хоче стати частиною СЛУХ
(тимчасово на волонтерських засадах)

Наше медіа працює навіть у воєнний час. Коли прийшла пандемія COVID-19, ми змогли трансформуватися та стати ще краще. Це плануємо зробити і зараз. 

Якщо ви бажаєте приєднатися до команди СЛУХ — ми шукаємо авторів, редакторів новин і фахівців з відеомонтажу. За деталями пишіть – editor.serdiuk@gmail.com з темою «Час робити великі справи».

Читайте також матеріал про цінність контактів у музичній індустрії та як їх знаходити.