Нова музика

Хто така Люсі — таємнича українська співачка, за якою варто стежити

Данило Панімаш

Христина Варламова — дуже непостійна зірка українського інді-попу. Принаймні так здавалося до останнього часу. За три роки вона випустила всього три пісні і три кліпи на них же, яскраво з’являлася і тихо зникала в інформаційному шумі.

Три роки ми всією редакцією чекали, коли ж вона випустить щось більше, ніж три окремі пісні. «У наступному році», — відповідала вона. «Через півроку», — відмахувалася вона. «Скоро буде», — огризалася вона, проте альбом так і не виходив.

У перервах між релізами я все придумувала. Фантазувала, як воно має статись — моє життя. Я досить довго не могла визначитись, де я і де та Люсі. Я плекала себе, ростила. Закохувалась і змінювалась. Побувала в різних країнах, поверталась додому і розуміла, що місце, де я є — найчудовіше.

— Люсі

Хто така Люсі? Загадкова дівчина з сумним обличчям і тужливими очима. Вона з’явилася в українській музиці в 2017 році так, немов завжди в ній була і ніколи не пропадала.

Спочатку це була пісня «Досить» — повільна, щемлива і надзвичайно прониклива балада про розрив стосунків з ледь відчутним натяком на вигнання Адама і Єви з раю.

Потім — пісні «Марія Магдалина» і «Ной». І колаборація з російськими декадентами — гуртом «Електрофорез», що заспівали українською мовою. У кожній її появі була загадка. Хто ж така ця Люсі, таємнича дівчина з сумним обличчям?

З виходом її довгоочікуваного альбому Enigma питань відкрилося ще більше.

Усі цифри зійшлись під одним знаменником. Усі пісні перезаписались в одній студії в один момент, щоб набути цілісного звучання. Люсі виросла і сформувала своє бачення. З’явились люди, що повірили в мене і підтримали. Три роки тому нічого б не вийшло.

— Люсі

Люсі не медійна, і здається, що до медійності й не тягнеться. За її підходом до створення і випуску музики здається, що вона взагалі не рветься на вершини хіт-парадів, не збирається давати концерти і ганятися за славою. Це видно з її напівактивних соцмереж, раптових появ і зникнень. Хоча це враження може бути оманливим.

Я була мала і мені забракло досвіду зробити грамотно все з першого разу. Переписувала та перезводила пісні тричі. Затягувала з кліпами, бо не розуміла, для чого їх знімаю. Забивала на активність у соцмережах. Декілька разів хотіла все це покинути.

— Люсі

Її музика далека від актуальних поп-трендів, хоча над нею працювали такі українські музиканти, як Bejenec, Дмитро Авксентьєв (Koloah, Voin Oruwu) і Pahatam. Від неї віє наївністю і простотою легендарного new-age-гурту Enigma. Теми, які зачіпає Люсі, і її спосіб розкриття відкривають завісу таємниці.

Такого альбому, як Enigma, вже точно не буде. Я створювала його три роки і, здається, залишила поза часом і трендами.

— Люсі

Люсі нетривіально співає про любов і відносини. Вона розкриває ці теми через біблійні міфи, що надає її пісням всесвітніх масштабів. У цьому Люсі завжди різна — жертовна, сильна, байдужа, ніжна. Проте завше сумна і самотня, навіть за присутності когось іще в піснях.

Біблія з часів мого захоплення літературою вважається книгою книг. Це поклад архетипів, образів та вічних сюжетів. Причому дуже простих, базових. Достатньо автору брати та інтерпретувати. У мене не було завдання все прив‘язати до Біблії. Я хотіла розказати історії, а алюзії до Біблії допомогли зробити їх глибшими.

— Люсі

Люсі небагатослівна, але говорить багато про що. Вона не боїться виглядати слабкою, безпорадною або жорстокою. Вона переконлива в своїх переживаннях, зокрема тому, що вони підтверджені досвідом.

Щоб написати альбом, не треба багато часу, але щоб стати класним артистом, треба пережити цікавий досвід.

— Люсі

Коли Люсі співає «досить, наш рай вже горить» і «хочеш, я тобі поможу», то в її голосі та інтонаціях чутно, що вона дійсно пройшла через падіння і принесла себе в жертву, щоб допомогти іншій людині пройти випробування.

Коли Люсі співає «захисти мене, пригорни до тіла», чутно, що це не просто красива фраза, а дійсно благання про допомогу.

Ну а її візіонерство, коли співачка співає про те, що проведе твою душу за край і «щоб побачити світло, треба бути незрячим», дійсно заворожує. Рідко можна зустріти співачку, яку б так тягнуло до метафізики, зокрема християнської.

Християнство — це просто одна з релігій. Я не релігійна людина, але віруюча. Мені близькі деякі релігійні поняття: Бог, рай, пекло, тому я приймаю ці знання. Але це не є культом для мене.

— Люсі

Попри те, що Люсі існує в медіаполі три роки, як артистка вона формується тільки зараз. Вона акумулювала свій життєвий досвід, знайшла власну музичну стежку, красиво закрила довгу історію з альбомом.

Люсі поступово набирає обертів. Дуже цікаво, куди життя заведе таємничу дівчину з сумним обличчям на ім’я Люсі.

Однак точно відомо, що своїми піснями Люсі змушує триматися недалеко від неї — щоб підхопити її, якщо вона падатиме. Або аплодувати її тріумфу.

Я відчуваю себе дуже наповнено. Історію Люсі буду продовжувати і візуально розкривати цей всесвіт для глядача. Наступним кроком вважаю перформанс. Я давно працюю над своїм лайвом і маю багато ідей з його втілення.

— Люсі

Читайте також про те, хто така Стасік і чому варто за нею стежити.