Тексти

Соцмережа TikTok захоплює світ. Як вона працює та на що впливає?

Максим Комлєв

Соцмережа Tik Tok все більше захоплює світ. І хоча вона вважається іграшкою для підлітків, ми вже бачимо, як Tik Tok впливає на музичну індустрію світу. Розповідаємо про те, як це працює і чого чекати у майбутньому.

1
Що таке TikTok?
TikTok — це китайська соціальна відеомережа, яка поєднує в собі функції Instagram і Vine. У 2018 році додаток обігнав за кількістю завантажень таких гігантів, як Facebook, Instagram і Youtube. У Tik Tok склався імідж підліткового додатку, проте з кожним днем його аудиторія розширюється. Наразі в мережі 500 млн активних користувачів щодня, половина яких — молодь від 16 до 24 років.

2

А як TikTok працює?

TikTok дозволяє створювати 15-секундні відеоролики і вставляти в них різну музику з власної медіатеки. Можна також використовувати вже готове відео. У TikTok присутня широка система фільтрів, масок і різних стікерів. У цілому програма працює як instastories — різниця лише в тому, що ваші ролики не видаляються через 24 години.

3
Навіщо потрібен TikTok, якщо є Instagram?
Справа в тому, що TikTok орієнтований винятково на відео. Здебільшого ролики присвячені музиці — користувачі вмикають улюблені пісні та намагаються потрапити губами у спів артиста (lipsing). Переважна більшість призначених для користувача роликів по-дитячому наївні й дуркуваті, а значить, від вас чекають того ж. TikTok — це обмін реакціями і настроєм. На цьому і будується спілкування.

4

А як користувачі взаємодіють одне з одним?

У Tik Tok діє система флешмобів. Кожен користувач може запустити свій власний флешмоб або челлендж — дію, яка передається іншому користувачеві. Пам’ятайте Ice Bucket Challenge, де люди передавали одне одному естафету з виливання на себе відра з водою і льодом? Тут — такий самий принцип дії. Також є можливість записати «дует» — парне відео, на якому ви під музику якось креативно взаємодієте з іншим користувачем. Головну організаційну роль для соціальної активності виконують хештеги. Саме через них вас зможуть знайти інші користувачі.

5
Що за музика тут є? І як її використовувати?
Tik Tok має велику музичну базу даних. Усі треки ліцензовані і можуть бути використані у відео користувачів. Компанія ByteDance, розробник додатку, виплачує артистам роялті за використання музики. Крім цього, користувачі завантажують власні треки і просувають їх. Трек може стати вірусним і зачепити інших користувачів.

6

А як просувати свою музику в TikTok?

Ви додаєте свою музику в медіатеку, знімаєте відео, створюєте флешмоб. Також можна поспілкуватись з людьми, у яких багато підписників, щоб вони зробили відео з вашим треком. Усе залежить виключно від вашої креативності. Також у TikTok є власний альтернативний чарт, до якого потрапляють композиції, які користувачі найчастіше додають у відео. Найпопулярніша музика в додатку — це щось легке і ненапряжне. Так, наразі в топі TikTok — пісня Єгора Кріда «Сердцеедка» і танцювальна композиція LoomySenza Filtro.

7
І що, там дійсно можна прославитися?
Хіт Old Town Road репера-ковбоя Lil Nas Х став популярним саме завдяки Tik Tok і флешмобу Yeehaw, в якому користувачам пропонувалося станцювати в костюмі ковбоя. Репер Sueco The Child каже, що Tik Tok не потрібно створювати контент власноруч, тому що цим займаються самі користувачі і все працює на органіці. Головне — створити щось креативне, що швидко запам’ятовується.

8

Звучить так, ніби TikTok може змінити музичну індустрію

Він уже це робить. Деякі музиканти вже зараз створюють короткі меметичні треки спеціально для поширення у TikTok. Репер Sueco The Child навіть спеціально протестував цю схему. Він залив у додаток свій трек Fast і попросив друга з кількома тисячами підписників створити відеофлешмоб і вставити туди свою музику. Через три місяці трек був використаний в 3,2 млн відео у TikTok і прослуханий на Spotify 16 млн разів. Вражає, правда?

9
Це лякає! Що тоді буде з музикою і всіма нами?
Tik Tok створює ринок для нового виду музики та її маркетингу. 15-секундний трек, що запам’ятовується, і успішний флешмоб можуть вивести вчорашнього ноунейма в зірки. Все впирається лише у креативність творця. А великі зірки, як і великі бренди, можуть ще більше нарощувати свою популярність за рахунок запуску оригінальних флешмобів. Це зовсім не означає, що музика перетвориться на 15-секундні меми. Tik Tok просто відкриває нові способи просування музики, заробітку та отримання популярності.
10
Цікаво! А я теж можу викласти свою музику і запустити челлендж у TikTok?
Звичайно. Для цього необхідно зареєструватися в додатку або увійти через наявний акаунт Google/Facebook. Ознайомтеся з популярними треками, які на слуху в користувачів, експериментуйте з флешмобами. Тільки пам’ятайте, що в TikTok люблять легке, веселе, наївне і щире. Ця соціальна мережа тільки нарощує м’язи, але вже показує зуби.

Читайте також про те, як працюють музичні стрімінгові сервіси.