Тексти

10 українських стендапів, які варто подивитися

СЛУХ

Ці люди точно вміють веселити. Зібрали для вас сольні концерти українських стендап-коміків, які круто жартують і нічого не соромляться. Дев’ять годин сміливого українського гумору про політику, дорослішання, відносини між чоловіком і жінкою — одним словом, про життя.

Андрій Щегель — Артист у законі

«Моя бабуся голосувала за Януковича у 2010-му, тому що їй це сказали зробити у церкві»

Харизматичний і артистичний Андрій Щегель вміє провокувати і ходити по межі. Його жарти і манера їх доносити можуть здатися агресивними, проте в цьому криється свій неповторний смак.

У своєму сольнику «Артист у законі» Андрій проходиться по Віктору Януковичу, Олександру Лукашенку, султану Омана і виборам в Україні.

Антон Тимошенко — Прожитковий максимум

«В Україні дуже легко померти — просто невдало зайшов до ресторану “Євразія”. Купив йогурт за знижкою у АТБ. Зайняв надто активну громадянську позицію у Херсоні»

Антон Тимошенко — учасник «Ліги сміху», дворазовий переможець шоу «Розсміши коміка» і резидент клубу «Підпільний стендап».

Сольний концерт Антона «Прожитковий максимум» — це інтелігентні, місцями гострі жарти про життя в Україні, досвід подорожі до США, жагу успіху, гроші та роботу.

Єгор Шатайло — Шахти Тетчер

Другий сольний концерт від Єгора Шатайла, сценариста та співвідучого шоу #@)₴?$0 з Майклом Щуром.

У «Шахтах Тетчер» Єгор розповідає про різницю між українською та російською мовою, про вибори 2019 року, політику (куди ж без неї) і про те, як його побили праворадикали у вересні минулого року за жарт про традиційну сім’ю. А ще — про поліцейську реформу і радянські мультфільми.

Наталія Гаріпова — День незалежності

«Не ображайтеся, мужики, але у мене складається враження, що ви — сцикуни. Ви боїтеся закохатися, боїтеся зізнатися, боїтеся зізнатися вслух, одружитися, відпроситися. І весь цей час ви боїтеся не облажатися»

Сольний концерт від однієї з найвідоміших українських стендап-комікес Наталії Гаріпової — це оспівування жінок, безапеляційний і тим смішний глум над чоловіками та іронія над їхніми стосунками.

Сергій Чирков — Ляпас громадському смаку

«Я хочу бути коміком, який ідеально псує людям секс після концерту»

Епатажний Сергій Чирков, переможець конкурсу Kyiv International Stand Up Comedy Week 2019, на своєму концерті дійсно роздає ляпаси громадському смаку. Його виступ — ходіння по межі між жорсткими жартами (і над відвідувачами теж) та смішними історіями з життя. Особливо дістається Лесі Нікітюк і Володимиру Путіну.

Анна Кочегура — Перехідний вік

«У 17 років похмілля — це випадковість. У 29 — це свідоме самогубство»

Флегматична Анна Кочегура спокійно розповідає про дорослішання і всі похідні цього важкого процесу — депресії, стосунки з чоловіками та походи до врачів.

Сергій Ліпко — стендап про коронавірус, мінування та життя в Києві

Сольний концерт подвійного переможця шоу «Розсміши коміка», одного з авторів «Телебачення Торонто» та ведучого комедійно-абсурдного шоу «Гомін Аут» на радіо «Промінь» (разом із Антоном Тимошенко і Єгором Шатайлом).

На своєму концерті Сергій жартує на теми коронавірусу, української медицини, пропаганди та інтернет-спілкування.

Юра Коломієць — Сольний стендап 2020 | Година жартів

«Я люблю романтику. І я впевнений, що романтика з’явилася завдяки бідності»

Інтелігентний Юра Коломієць жартує про іноземців в Україні, подорож до Європи, громадський транспорт, котолюбів, котиків і про класику — стосунки з дівчиною.

Макс Вишинський — Сольний Stand Up

«Назви сина на честь польського міста. Наприклад, Бидгощ. Усе, синку, ти покараний. — Як, тату? — Ім’ям, синку, ім’ям»

Один із авторів «95-го кварталу», солідний і досвідчений Макс Вишинський жартує про дитячі імена, складнощі сімейного життя і подорожі світом.

Василь Байдак — Альтернативний стендап «Шоу імені Енді Кауфмана»

«Я ненавиджу емо, тому що… Якого дідька вони щезли ще до того, як я ним став?»

Експресивний Василь Байдак — майстер космічного живописного гумору і король ванлайнерів. Його сольний концерт — це експериментальна постмодерністська лекція про одного з найдивніших американських коміків. Багато переодягань, інтерактиву, музики та імпровізацій.

Дивіться також серію документального серіалу «СПАЛАХ» про нову українську комедію.