Нова музика

Нова українська музика: Лилу45, SANTORIN, Діти інженерів та інші

Максим Комлєв
3273

Це нова українська музика, яку ми радимо послухати. 

🔊Наш великий плейліст українських новинок 2022 також регулярно поповнюється — підписуйтесь на цифрових платформах:  Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.

Океан Ельзи — Квіти мінних зон

Канонічна для пізнього «Океану Ельзи» пісня. З неочікувано-приємного — драматична труба, яку могло б замінити б соло на гітарі, але гурт пішов цікавішим шляхом.

Діти інженерів — Ти б не повірила

Що сказали б про війну покійні російські родичі українців, якби жили зараз? Риторичне запитання. Втім, басист і автор пісень гурту присвятив нову пісню своїй покійній бабусі, росіянці за походженням. Тому що їй «точно було б складно повірити у те, в яку війну втягнув нас її народ».

Cepasa — Before

Перша ластівка з нового альбому електронного музиканта, який він випустить у серпні. 

Довгий Пес & Jointjay — Липа гарно пахне
«Бл*, як липа гарно пахне! А липи цвітуть, духм’яні-духм’яні, а двоє ідуть *батись по п’яні», — хотіли пісень не про війну? Тримайте! Довгий Пес, не зупиняйся.

Spokusy — Ordlo

Писали про пісню у червні, а тепер вийшов кліп. Виглядають хлопці круто, побажаємо їм у майбутніх треках знайти себе, а не тільки вправно передавати естетику The Cure, «Скрябіна» та Depeche Mode.

BITCHELANGELO — Sex

Завжди цікаво, коли дівчина випускає пісню про невдалий секс. Тут є чудові іронічні рядки («хто поверне мені ці 5 хвилин?») і не покидає відчуття, що на вокалі насправді рання Саша Кольцова («Крихітка»).

OI FUSK — Tryvoga

Герой нашого матеріалу про артистів, за якими варто слідкувати у 2022 році, продовжує вдало комбінувати речитатив і спів з оригінальним звуком.

Zbudny Chas — Persha
Щотижня ми слухаємо все, що надсилають на пошту музиканти, щоб знаходити такі скарби. Це лише перша пісня «юних музиченьок з Києва та Миколаєва», але гурт уже звучить впевнено та доросло. Дуже харизматичний рок з впливом соулу та джазу. І дарма, що це кавер на пісню неосоул-виконавця Figurat.

Reyfo — Tilo

Перший трек українською від проєкту психотерапевта та музиканта Олексія Крапивки, який колись робив гурт Daamage з фронтменом Secret Avenue. Альтернативний реп про війну та присвята близькій людині музиканта, що зараз служить у ЗСУ.

Райчу — Більше

Класичний реперський трек — про працьовитість як запоруку майбутнього успіху.

SANTORIN — Містер окупант

«Життя — воно бентежне, бумеранг. Ти будеш повільно помирать», — другий трек репера чіпляє не так, як перший, але істеричний емоційний вокал робить свою справу.

Лилу45 — Коли сонце сідає за схил
Після двох російськомовних альбомів Лилу45 випустила свій третій альбом за 12 місяців і перший — українською мовою. Тут багато щемливої поезії про війну, кохання та любов до рідної країни, друзів і нестерпний біль з відсилками до Григорія Сковороди та кавером на «Скрябіна».
Фактично це перший український альбом, «натхненний» і вистражданий війною, але говорить про неї не в лоб, не патріотичними закликами, а поетично та рефлексійно.

Krechet — Українофікація

Подвійний альбом репера в масці позначений максималізмом — 26 треків, гостьові куплети XXV кадр, alyona alyona, KOLA, Sofia Kistruga та інших, широкий розсип тем: війна, депресія, соціальне, кохання, віра та свободи. 

«Українофікація» в чомусь продовжує «Україностан», один із попередніх альбомів репера. Тільки та робота була про стан України та нас самих, а нова — про розповсюдження того стану й справжню культурну «дерусифікацію» України.

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Радимо також послухати мініальбом «Околофронт» від OTOY. Це реп про війну, яким він має бути, і претендент на головний український альбом року.