Нова музика

Нова українська музика: Cape Cod, Qarpa, Гоня та інші

Максим Комлєв

Це нова українська музика, яку ми радимо послухати. 

🔊Наш великий плейліст українських новинок 2022 також регулярно поповнюється — підписуйтесь на цифрових платформах:  Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.

Cape Cod — Час

Друга пісня українською мовою в історії проєкту — дуже лірична та мелодична балада, написана рік тому для нового альбому.

Варто ще раз відзначити вокал Олексія Бондаря — з його приходом Cape Cod знайшов виразний голос.

Qarpa — Die My Love Die

Неочікувана нова пісня письменниці та ексфронтвумен гурту «Фактично самі» / Qarpa. Класична історія про токсичні стосунки показує, що нової музики від Ірени Карпи хочеться чути частіше.

Гоня — Голден Ейдж

І так зараз теж потрібне — качовий реп про реп від учасника дуету «Глава 94» під олдскульні біти.

Sera Sheer — Меч
Той момент, коли новий реліз треба і слухати, і дивитися. У грайливій формі Sera Sheer розповідає про печальний кінець самі розумієте якого монстра, а в аніме-кліпі з ним розправляється Батьківщина-Мати.

Gunna Chorna — Галицький флоу

Дебютний трек реперки вийшов неоднозначним. З одного боку, українській сцені, де більше чоловіків, не завадить нове цікаве жіноче ім’я. Але це черговий мікс етніки та хіп-хопу, без натяку на цікаве флоу (чи це той самий галицький флоу?) та з вокалом, який надто випинається поверх музики.

Bejenec & Dorothea — Чари ночі

Ще в травні електронний музикант Bejenec і співачка Dorothea, яка тоді перебувала в окупованому Херсоні, випустили пісню на вірш Олександра Олеся. Тепер вийшов кліп, знятий там у червні за кілька днів до того, як Dorothea покинула місто. 

Їй вистачило сміливості знятися у вишиванці, а в оператора тряслися руки, бо недалеко стояли російські танки та військові.

Sad Novelist — Прокурений балкон

І місяця не минуло з виходу мініальбому, як артист з Івано-Франківська випустив нову романтичну пісню — кохання, прокурений балкон, ну ви розумієте.

Disappeared Completely — End-Day Condition
Прекрасна меланхолійна композиція, ніби The xx і Massive Attack зустрілися в студії та мали трохи вільного часу.

хейтспіч & киця має кігті — вороги

Як завжди універсальний за звуком трек дуету, тепер за участі реперки. Тут вам речитатив і хорові заспіви, етніка та натяк на метал.

Ira Luzina — Злість і Сила

Минулого року ексучасниця Panivalkova порадувала цікавим мініальбомом. Її нова пісня — фортепіанний крик душі, яким Іра Лузіна звертається до української землі, що горить і поглинає уламки зла.

Tery — Обійми

Ще один стильний вихід 17-річного співака. Поки що він співає на теми особистої лірики — виходить чудово.

GRABAR — Мова
Ще одна пісня, яку варто слухати з кліпом. Тут її мовою жестів виконали люди із порушенням слуху та голосу, а сама пісня підіймає тему двомовності та переходу на українську після початку повномасштабної війни.

Krechet — Морзе

Наприкінці липня репер-інкогніто випустить альбом «Українофікація» аж на 26 треків, і це новий трек з нього.

TAYANNA — Гори

Від оспівування жіночої сили співачка перейшла до зізнання в коханні українській природі. Не покидає відчуття, що пісня ніби недороблена — не вистачає хуку чи яскраво вираженого приспіву, а з перших секунд впізнається мелодія «Де би я» Сергія Бабкіна.

Azimut — Пелена

Величний постметал з Івано-Франківська. Ми, звісно, розуміємо, що такий вокал на любителя, але відчуття, ніби тут його записали на диктофон телефону з підвалу через подушку.

Ship Her Son — Alles Wird Gut EP
Гострий різкий звук львівського електронного музиканта вже впізнається з перших секунд. Круто? Авжеж!
А тут ще й треки про стереотипне уявлення кризи середнього віку, ностальгія за смаком їжі дитинства тих, хто ріс у 80-х, про «країну-мразь, совкодрочерів і комуністів» і не тільки. Така музика дозволяє випустити пару, що зараз доволі актуально.
СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Радимо також послухати мініальбом «Околофронт» від OTOY. Це реп про війну, яким він має бути, і претендент на головний український альбом року.