Тексти

The Cure, Sonic Youth та інші випускають мерч на підтримку України

Максим Комлєв

Зібрали приклади, як світові музичні виконавці та колективи випускають мерч на підтримку України. Гроші з продажу футболок і принтів йдуть на гуманітарну допомогу та на підтримку біженців.

The Cure

Легендарний британський гурт випустив футболку у жовто-блакитних кольорах і цитатою зі своєї відомої пісні Lovesong: «However far away i will always love you» («Як би далеко я не був, я завжди любитиму тебе»).

У подарунок до футболки The Cure дають значок. Гроші з продажу передадуть агентству ООН, що займається захистом та підтримкою біженців.

Sonic Youth

Ще один впливовий гурт із Америки випустив футболку на підтримку України та передасть кошти організації «Лікарі без кордонів».

Bring Me the Horizon

Олівер Сайкс — лідер гурту Bring Me The Horizon, який виступав та зняв кілька кліпів у Києві — також є засновником бренду одягу Drop Dead. Усі кошти з продажів його спеціальної футболки передадуть волонтерському проєкту для підтримки українців, який заснувала мати музиканта.

Роберт Дель Найя

Один із учасників Massive Attack здобув першу популярність ще наприкінці 1980-их як художник і графіті-райтер. Існує навіть теорія, що той самий Banksy — це насправді Роберт Дель Найя

З початку війни він зробив два плакати на підтримку України у фірмовому стилі. Один із них можна придбати до 22 березня.

Усі кошти передають британському Комітету з надзвичайних ситуацій на гуманітарні потреби України.

Slowdive

Піонери шугейзу з Англії також випустили футболку в жовто-блакитних кольорах. Виручені кошти підуть у той самий Комітет з надзвичайних ситуацій.

Dinosaur Jr.

Альтернативний рок-гурт  з США зробив футболку і худі. Гроші з продажу мерчу передадуть організації «Лікарі без кордонів».

Riot Fest

Riot Fest — триденний фестиваль із фокусом на панк-рок і альтернативну музику, який проводиться у Чикаго з 2012 року. 

Організатори запустили в продаж дві тематичні футболки: перша обігрує обкладинку пісні God Save the Queen від Sex Pistols, на другій зображена пляшка для коктейлю Молотова з соняшником.

Ініціативу публікаціями в соцмережах підтримали постійні учасники фестивалю гурт Rise Against. Гроші з продажу мерчу передадуть організаціям Revived Soldiers Ukraine & Razom for Ukraine.

The Used

Ще один американський гурт своїми футболками підтримує фонд Save the Children, який із 2014 року також працює в Україні.

А також деякий мерч, який вже розлетівся, а кошти передані благодійним організаціям.

Стенлі Донвуд

Автор усіх обкладинок альбомів, синглів, постерів і мерчу Radiohead.

The Acacia Strain

Американський металкор-колектив.

PUP

Канадський панк-колектив з Канади.

Читайте також про те, як світ засуджує напад РФ на Україну.