Нова музика

Знайомтеся, Структура Щастя — нова представниця української електроніки

Валерій Лавровський
10675

18-річна Ліза Углач з села Княжичі на Київщині раніше писала російськомовний поп-панк про закоханість і молодість, а нещодавно перейшла на українську, зазирнула в електроніку та випустила «Друг» — рейв-мантру та один із найкрутіших треків липня.

Ми поговорили з Лізою та дізналися більше про неї.

Ліза займається музикою з пʼяти років, коли пішла у музичну школу, де грала на фортепіано. Один рік вона не закінчила, бо «не склалося з класикою».

«На 15 років мій старший брат подарував мені запис на студії його знайомого і я прямо загорілася бажанням знаходитись у цьому вайбі».

Після девʼятого класу Ліза пішла навчатись до театрального коледжу імені Карпенка-Карого на акторку кіно й телебачення, що стало у пригоді для розв’язання проблеми страху перед сценою. Тоді вона вирішила, що хоче писати свої пісні та на перервах брала в одногрупників гітару і вчилась грати. Через місяць-два написала перші пісні.

Ліза, як і більшість зумерів, росла на Linkin Park, Twenty One Pilots, Imagine Dragons. Також вона слухала російських виконавців: «Операция Пластилин», Saluki, GONE.Fludd, «Электрофорез», «Пошлая Молли» та інші, випускаючи наближену до поп-панку музику з російськими текстами.

Про «Друг» і перехід на українську мову

На українську мову Ліза пирішиал перейти після початку повномасштабної війни, але треки українською планувалися й раніше. Співачка розповідає, що російськомовний контент був спрямований на більший обсяг аудиторії, проте з 24 лютого вона зрозуміла, що «такі слухачі їй не треба».

Пісню спродюсував київський музикант Апатия. За словами Лізи, «Друг» відкриває її майбутній альбом і змінює напрямок творчості Структури Щастя:

«З часом я зрозуміла, що писати поп-панк мені набридло і захотілось чогось нового»

Кліп знімали без сценарію, лише з приблизною ідеєю «одинокого тріпу та моторошного вайбу». Зйомки зайняли дві години, а через два дні був готовий відеоряд.

Про кроликів на обкладинці треку

На обкладинці «Друга» три кролики означають сексуалізацію, наркотичні речовини та алкоголь, розповідає музикантка.

«Кролики фігурували з самого першого треку. Структура Щастя — це про свідомі погляди на життя, усвідомлення самого себе. Життя без залежностей»

Кролики закріпили за собою метафору на «провідників до нереального світу, в який так часто попадають люди через свою легковажність та небажання діяти». У приклад вона привела повість «Алісу у Дивокраї», у якій кролик фігурує провідником в інший вимір.

Про майбутні плани та експерименти у музиці

Цього літа в Структури Щастя вийде перший повноформатний альбом, який міститиме елементи вічхаусу, техно, рейву, панк-року, драм-енд-бейсу та «ще декілька приколів».

«Я не приписую себе до жодних субкультур, адже топлю за індивідуальний спосіб життя. Структура щастя” полягає у свободі, яку більшість досі не відчуло, а своєю музикою я хочу показати, що експерименти — це круто, вони надихають»

Слухайте Структуру Щастя на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.

Підтримай нашу роботу фінансово на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Читайте також про «Діти інженерів» — ваш новий улюблений український рок-гурт.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.