Тексти

Бджолярство, протези і чорна магія: 5 несподіваних хобі відомих музикантів

Марта Леськів

Нечасто зустрінеш людей, які колекціонують залишки семирічних дітей, протези та мертвих тварин, приносять у жертву курей у себе вдома, їздять у вільний час на танках і радіють, коли їх жалять бджоли.

Проте, ці п’ятеро роблять це з таким ентузіазмом, що починаєш думати — може, і мені перетворити свій дім на музей таксидермії та практикувати чорну магію? Читайте про музикантів з незвичайними захопленнями та постарайтесь не повторювати прочитаного вдома.

Мерілін Менсон та протези

Список артистів з незвичними хобі очолює Мерілін Менсон, хоча сам співак переконаний, що хобі в нього цілком звичайні. Так, він може похизуватись черепом семирічного хлопчика на полиці чи зародком в банці, що тут такого?

Менсон завжди любив колекціонувати найдивніші речі та вражати своїх гостей: він власник не тільки колекції вінтажних металевих ланч-боксів, але й цілої армії протезів кінцівок, скляних очних яблук і вставних щелеп. В арсеналі Менсона більше двохсот експонатів, а його будинок нагадує моторошний музей.

Любов до колекціонування протезів почалась ще в дитинстві — батько артиста воював у В’єтнамі й страждав від посттравматичного синдрому внаслідок розпилювання хімічного препарату «Оранж». У людей, які потрапили під вплив препарату, народжувались діти з серйозними вадами, і Менсон провів значну частину свого дитинства в їхній компанії.

Відвідування батька в лікарні також далось взнаки — малий Мерілін ледь не щодня бачив чоловіків з ампутованими кінцівками. Менсон подорослішав, але враження (а може, травма) не забулося, і зараз будинок артиста нагадує інтер’єр із серіалу «Ганнібал».

Мій будинок виконаний у стилі “Ганнібала” — це суміш таксидермічних зразків, колекції протезів і двометрового скелета на ім’я Ерні, якому вже 100 років. Моя кішка Лілі Вайт полюбляє спати в його тазовій кістці.

— Мерілін Менсон

Азілія Бенкс та чаклунство

Уявіть — ви приходите в гості до Азілії Бенкс, а вона відмиває підлогу від крові, бо щойно принесла в жертву декілька курчат. «Справжні відьми дурницями не займаються», — каже виконавиця і продовжує виробляти свої відьмацькі ритуали.

Так, Бенкс уже декілька років практикує чаклунство і жертвоприношення курей — не єдине, що для цього потрібно. Заклинання, вуду, розмови з предками — це не сюжет «Сабріни — юної відьми», а звичайне життя Бенкс. Здається, хейтерам артистки варто подумати двічі перед тим, як писати агресивні коментарі. Хтозна, кого Азілія захоче принести в жертву наступним?

Стівен Морріс та танки

Одного дня Стівену Моррісу, барабанщику Joy Division та New Order, захотілося придбати вінтажний автомобіль. Чоловік вирішив поділитись цим бажанням з дружиною Джіліан, яка, до речі, грала на клавішних у New Order. Поки Стівен захоплено описував автомобіль своєї мрії — розкішний гангстерський Bristol 401, — Джіліан нудьгувала.

Стівен сприйняв реакцію дружини як виклик, а коли побачив оголошення про продаж танку, довго не думав. Танк купив, дружину вразив, — здавалося б, на цьому можна закінчити. Але Стівен пішов далі й вирішив колекціонувати танки.

Якщо Азілія своїх хейтерів може зачаклувати або принести в жертву, Менсон — налякати колекцією скелетів і зародків, то у випадку з Моррісом артилерія важча. Хороша компанія супергероїв виходить.

Їздити на танку — це як кататись на американських гірках. Тобі страшно, але й дуже весело. Це адреналін, але повільний, бо танки дуже повільно рухаються.

— Стівен Морріс

Джек Вайт та опудала тварин

Вдома у Джека Вайта з The White Stripes є маленька жирафа, пара газелей, кіз, гієн, один павич і навіть слон. І це не тому, що Вайт має зоопарк… Усі ці тварини давно померли. Вайт — фанат таксидермії і давно колекціонує опудала тварин.

Будинок Джека, як і житло Менсона, нагадує музей. Тут і опудала, і купа коміксів, різноманітних ножиць, голок для швейних машин, рідкісних платівок і старих звукозаписувальних кабінок. Джек Вайт — куратор цієї величезної виставки. Він обожнює красиві речі й оточує себе ними, але для створення музики завжди зачиняється у порожній кімнаті.

У цьому є своєрідна краса — ти усвідомлюєш, що ці тварини були тут ще до тебе, вони завжди тут незалежно від того, бачиш ти їх чи ні

— Джек Вайт

Джеймс Гетфілд та бджолярство

Для боротьби з тривогою і стресом Джеймс Гетфілд з Metallica обирає не ромашковий чай, алкоголь чи заспокійливе. За роки постійних концертів та переїздів Джеймс зрозумів — позбутись тривоги перед туром йому допомагають… бджоли.

У музиканта є з десяток вуликів, які щороку приносять йому більше 200 літрів меду, яким той ділиться з друзями, родиною та колегами. Джеймс не просто збирає мед, а й регулярно відвідує клуб бджолярів і навіть проходить курси бджолотерапії та лікування укусами бджіл.

За словами музиканта, бджоли жалять його часто і не завжди з його власної волі. Одного разу Джеймс не взув черевики і його стопи пережили напад двадцяти розлючених бджіл. Гетфілд переконаний, що це чудовий спосіб підтримувати міцний імунітет, а процес догляду за бджолами та збирання меду — найкраще заспокійливе. Сподіваємось, після того інциденту Джеймс більше не хворіє і не нервує перед концертами.

Читайте також про 10 дивних і крінжових колаборацій світових зірок.