Спецпроєкт

Хто така Шарлотта де Вітт —
рок-зірка світу електронної музики

Данило Панімаш
ПАРТНЕРСЬКИЙ
МАТЕРІАЛ

Уже 11 та 12 червня на Трухановому острові відбудеться щорічний фестиваль OSTROV. Лайнап солідний, серед заявлених артистів — культові німецькі діджеї та продюсери та Sven Väth та Kobosil, швейцарська саунд-дизайнерка Sonja Moonear, українські діджеї S.A. Tweeman та Smailov. Проте головною подією стане виступ Шарлотти де Вітт — феномена сучасної електронної музики, приїздом якої ми завдячуємо партнеру фестивалю BACARDI — бренду, котрий не перший рік підтримує електронну сцену по всьому світу.

Сьогодні Шарлотта де Вітт — одна з провідних світових техно-діджейок і продюсерок, справжня рок-зірка електронного всесвіту. Вона красується на обкладинках світових видань Mixmag і DJ Mag, а її божевільні сети на YouTube збирають мільйони переглядів.

Привоз Шарлотти де Вітт відбудеться завдяки партнеру OSTROV — бренду Bacardi, який підтримує електронну сцену по всьому світу.
Вмикайте її останній мініальбом Formala на зручній платформі та читайте далі

Вмикайте її останній мініальбом Formula на зручній платформі та читайте далі

Початок шляху дівчинки з маленького міста до світової слави

Шарлотта де Вітт народилася в бельгійському місті Гент у 1992 році. Родом із міста були нобелівський лауреат, письменник Моріс Метерлінк і культовий електронний дует Soulwax. Це маленьке й миле місто з населенням трохи більше 250 тисяч людей, у якому ніде особливо розвернутися.

Мати Шарлотти — власниця невеликого модельного агентства, а батько працював в одному з найбільших лейблів світу EMI, тому музика оточувала Шарлотту з раннього дитинства, хоча Coldplay та U2, яких любив її батько, ніяк не вплинули на її музичний смак.

У підлітковому віці Шарлотта почала досліджувати андеграундну електронну сцену Гента, відвідувати лісові трансові вечірки і стала постійною відвідувачкою клубу Minus One, в якому зазвичай грали важку електроніку.

Так вона закохалася в електронну музику, і з підліткових років почала робити перші кроки в музиці — створювала власні мікстейпи, щоб слухати їх по дорозі в школу.

Це захоплення почало позначатися на навчанні. Однак батьки Шарлотти поставилися до цього спокійно.

Мама сказала мені: «Послухай, Шарлотто. Не вийде поєднувати музику та школу одночасно. Якщо це дійсно те, чого ти хочеш, якщо це робить тебе щасливою, просто займайся цим. Припини мучитися зі школою. І подивимося, як воно піде»

— Шарлотта де Вітт в інтерв’ю виданню Billboard

У 16 років Шарлотта почала діджеїти в локальних клубах. Її перший виступ відбувся у  2009 році в молодіжному клубі ще одного невеликого бельгійського міста Віппельгем. Дебют майбутньої технозірки почуло кілька її близьких друзів, місцеві дітлахи та персонал клубу.

У 2011 році, рівно наступного дня після свого 18-річчя, Шарлотта виграє діджейський конкурс від радіостанції Studio Brussels, у якому головним призом був виступ на головній сцені одного з найбільших фестивалів електронної музики Tomorrowland.

Увага до Шарлотти різко зросла. Їй посипалися пропозиції від інших фестивалів і бельгійських клубів. І, звичайно ж, знайшлися хейтери-сексисти, які звинувачували дівчину в тому, що вона не заслужила своєї слави, а просто переспала з усією електронною сценою заради такої можливості.

Це повна дурість. Дуже складно читати й чути це, коли тобі 18 років. У Facebook створювалися цілі хейт-групи проти мене. І досить часто виявлялося, що їх творцями були люди, яких я вважала друзями.

— Шарлотта де Вітт в інтерв’ю Піту Тонгу

Боротьба проти сексизму за допомогою псевдоніма 

У світі електронної музики 10 років тому домінували чоловіки, а жінок-діджейок не визнавали. Шарлотта знала це і відчувала себе вразливою. В одному з інтерв’ю вона сказала:

Те, що я мала заслуговувати своє місце — не обов’язково несправедливо. Але дійсно несправедливо те, що я повинна заслуговувати своє місце тільки тому, що я жінка.

Шарлотті довелося доводити, що вона займається діджеїнгом не тому, що потребує уваги як жінка, а з любові до музики. Тому вона провернула хитрий трюк і взяла собі повністю чоловічий псевдонім Raving George, під яким і ховалася чотири роки.

Альтер-его Raving George дозволило мені відчувати себе комфортніше в той час. І, звичайно, люди, які приходили на мої шоу, очікували побачити, скоріше, дорослого, товстого хлопця, а не маленьку дівчинку.

— Шарлотта де Вітт в інтерв’ю Піту Тонгу

Як змінювалася музика Шарлотти

Видання Mixmag влучно помітило, що справжня слава прийшла до Шарлотти після того, як вона позбулася свого альтер-его і почала виступати та продюсувати музику під своїм справжнім ім’ям.

Саме в цей момент, починаючи з мініальбому Weltschmerz 2015 року, Шарлотта відійшла від електро в сторону різкого, агресивного, пульсуючого техно, яке принесло їй славу і звання одного з найяскравіших феноменів електронної сцени.

Усі подальші записи вже під власним ім’ям об’єднувало одне — це похмура атмосфера, що поглинає тебе повністю. Цікаво, що в житті Шарлотта дуже відкрита та життєрадісна, що викликає дисонанс з її агресивною та безкомпромісною музикою.

Мені подобається темрява електронної музики й особливо техно. Я вважаю меланхолійну музику дуже цікавою та похмуре техно мене дуже вабить. Не розумію, коли всі танцюють під комерційну, щасливу музику, яка грає на основних сценах найвідоміших фестивалів світу.

А що зараз?

Сьогодні Шарлотта де Вітт — одна з найбільш затребуваних техно-зірок. Її дискографія нараховує 21 мініальбом. Вона чотири рази об’їздила світ, виступаючи в США, Азії, Канаді, Австралії, Новій Зеландії та рідний Європі.

У 2019 вона виграла премію DJ Awards за найкраще техно, премію International Dance Music Awards у номінації «найкраща техно-артистка» та запустила власний лейбл KNTXT. У 2020 році вона зайняла першу сходинку в рейтингу альтернативних діджеїв одного з провідних електронних видань світу DJ Mag.

У лютому 2021 року 28-річна Шарлотта оголосила про заручини з італійським діджеєм та продюсером Енріко Санджуліано.

Життя безумовно вдалося, а бельгійське місто Гент може сміливо додавати ще одне ім’я в список тих, ким воно може пишатися.

Шарлотта де Вітт зіграє на фестивалі OSTROV уже незабаром.  Партнером фестивалю цьогоріч став бренд Bacardi, який вже традиційно підтримує виступи найгучніших світових імен на електронній сцені столиці. Крім головної сцени, буде майданчик лейблу NECHTO з українськими електронними артистами та діджеями.

Читайте також велике інтерв’ю з організатором фестиваль OSTROV Андрієм Журавлем.