Спецпроєкт

Як звучать стосунки: плейлісти [не]токсичності

СЛУХ
СПЕЦПРОЄКТ

Разом із психологічною платформою для підлітків «Не дрібниці» від UNFPA ми зібрали пісні, які передають патерни токсичного чи, навпаки, здорового кохання. Відібрані композиції використовуються у рамках триденного мікрокурсу «Музичний гайд [не]токсичності» у Telegram, аби усі його учасники дізналися, що в стосунках окей, а що — ні. Кураторка курсу — музикантка Туча (Марія Тучка).

Одне з головних призначень музики — розповідати історії. Інколи ці оповіді допомагають усвідомити природу наших стосунків: чи людина дарує нам приємні емоції, чи, може, робить життя токсичним і сповненим негативу.

Цей курс є частиною проєкту «Не дрібниці», що втілюється UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії та у співпраці з «МолоДвіжЦентр.Львів» із мережі молодіжних просторів «ТВОРИ!». Комунікаційну підтримку забезпечує ISD Group.

Як звучать токсичні стосунки

У першому плейлісті — пісні, які демонструють токсичне кохання у різних формах і проявах. Емоційні гойдалки, бажання відмовитись від власних мрій заради іншої людини, тривожна привʼязаність, нарцисична поведінка партнера чи партнерки, яка змушує сумніватись у собі — таким стосункам можна лише поспівчувати.

«Скрябін», «Крихітка Цахес», To Eternity, Аріана Ґранде, Radiohead, Tyler, The Creator та інші показують нам, яких стосунків варто уникати, аби не потрапити у пастку.

Як звучать здорові стосунки

У другому плейлісті — пісні, що надихають дбати про здорові романтичні відносини. Ліричні герої та героїні демонструють здатність щиро кохати без маніпуляцій та ігор, вміння конструктивно і без скандалів вирішувати проблеми в стосунках і просто бажання бути поруч із обранцем чи обраницею, коли ті потребують підтримки і допомоги.

Пісні «Океану Ельзи», Pur:Pur, Tember Blanche, Дуа Ліпи, Тейлор Свіфт, The Cure та інших артистів стануть антитезою першому плейлісту і покажуть, до чого варто прагнути у стосунках із коханою людиною.

Проходьте курс «Музичний гайд [не]токсичності» у Telegram.

Слухайте також плейліст найкращих українських пісень 2023 року. Поки що.

Слухайте також плейліст найкращих українських пісень 2023 року. Поки що.