jagermeister-web

Спецпроєкт

Jägermeister видав 56 грантів на підтримку українських креативників

СЛУХ
ПРОМО

Українська музична сцена живе в умовах повномасштабної війни вже більше року. За цей час більшість артистів встигли спочатку призупинити творчу діяльність, а потім знову почати виступати й випускати новий матеріал. 

Є й інші кейси — коли нові музичні проєкти почалися як рефлексія автора на трагічні події після 24 лютого 2022 року. Усі ці історії дуже різні й водночас схожі — головні герої попри все залишаються на своєму місці, продовжують створювати щось прекрасне й ділитися ним з усім світом. 

Українська команда дистриб’ютора Jägermeister започаткувала ініціативу #SupportUkrainianCreators, аби розповісти такі історії та підтримати 56 українських креативників грантами. Розповідаємо про кількох учасників та учасниць ініціативи.

Повний перелік — у соцмережах. А продовження ініціативи не за горами.

JM Dasha

JM Dasha — 24-річна діджейка родом із Дружківки Донецької області. У 2019-му стала частиною ГО Shum.rave, що свого часу організувала серію вечірок і культурних акцій на сході України, покликаних реанімувати тамтешнє нічне культурне життя.

Із 2021 року артистка почала співпрацю з маріупольською платформою ініціатив «ТЮ» як діджейка й викладачка діджеїнгу. Після повномасштабного вторгнення дівчині вдруге довелося покинути дім і перебратися до Івано-Франківська, бо домівка в Маріуполі, де вона жила кілька останніх років, наразі повністю знищена. Нині Даша продовжує грати музику на івентах в Україні й за кордоном, паралельно організовує благодійні збори для військових у своїх соцмережах.

Kurs Valut

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну дніпровці Kurs Valüt призупинили творчу діяльність. Євген Касьян перебрався до Ужгорода, де вчив дітей грі на фортепіано на благодійній основі, а Євген Гордєєв лишився у Дніпрі й волонтерив у складі артспільноти Module

Поступово повертатися до виступів гурт почав влітку 2022-го — відтоді їхня музика звучить мало не в кожній європейській столиці, допомагаючи розповідати світові про злочини росії та збирати донати. Періодично на виступи Kurs Valüt можна потрапити в Україні, наприклад, 6-го травня вони грали на львівському !FESTRepublic.

«Вільце»

Фольк-гурт «Вільце» займається дуже важливою для української культури справою — відшукує та виконує традиційні пісні, періодично влаштовуючи фольклорні експедиції селами. Найновіша з них відбулася завдяки підтримці аудиторії, оскільки через повномасштабне вторгнення здійснити поїздку власним коштом не було можливості. 

Результатом подорожі став експедиційний альбом «Дорогою», опублікований на YouTube-каналі та в Instagram гурту. Знайдені музичні скарби дівчата інтегрують у контекст молодіжних івентів — вечірок, артпрезентацій, тощо, а частину коштів від вхідних квитків на сольні виступи передають на благодійність.

Tery

Tery, він же Тарас Гудзь, — неймовірно працьовитий хлопець. Трохи більше, ніж за рік, він встиг увійти до лонгліста Нацвідбору на «Євробачення», стати артистом лейблу Black Beats і випустити два альбоми.

Дещо доводилося поєднувати з навчанням у школі, адже музиканту лише 18 років. Нещодавно Tery виступав на одній сцені із Dorofeeva у США.

Міша Правильний

misha-pravelnyi

Міша Правильний — DIY-артист, що з’явився вже після повномасштабного вторгнення. За сумісництвом — головний редактор сайту rap.ua. Його вірші народжувалися в одному з харківських підвалів, де одразу й монтувалися відео до них. У підсумку роботи набрали тисячі переглядів на різних платформах завдяки своєчасним текстам, які підтримували слухача, вселяли віру в майбутнє та підіймали бойовий дух.

Сьогодні Міша продовжує творити у Львові, у його активі вже три поетичних хіп-хоп-альбоми. Лейтмотивом творчості залишається українське суспільство зі його проблемами й досягненнями.