Тексти

Selector PRO 2022: гід по міжнародному музичному онлайн-форуму

СЛУХ
ПАРТНЕРСЬКИЙ

2021-ий став ще одним роком-викликом для музичної індустрії. Локдауни й досі підривають концертну галузь, a популярність цифрових сервісів підштовхує артистів приділяти більше уваги своїм правам власності та авторським виплатам.

Як планувати роботу під час непередбачуваної пандемії? Як залучити аудиторію та монетизувати музику в інтернеті? Як артисту диверсифікувати канали доходів та якнайдовше «залишатися на плаву»?

Ці та інші питання обговорюватимуть на форумі Selector PRO від British Council Ukraine та Music Export Ukraine за участі представників музичної індустрії Великобританії, Європи та Центральної Азії.

Розповідаємо детальну програму онлайн-форуму, який відбудеться 18–19 лютого. Участь у Selector PRO безкоштовна й доступна за попередньою реєстрацією.

П’ятниця, 18 лютого

Дискусія: Як боротися з хейтом в інтернеті

12:00 – 12:45

Рівень напруги, невизначеності та повсякденного стресу впливає на те, як ми спілкуємося, особливо онлайн. «Неправильне» вбрання, «неправильна» пісня, «неправильний» проєкт — буквально все може отримати негативну реакцію з боку онлайн-аудиторії. 

Чи це нова реальність, і ми повинні прийняти це як свободу слова? Про свій досвід розкажуть представниці музичної індустрії України та Великобританії:

Джойті (Joyti, Велика Британія) розповість про погляд на негативні коментарі саме з боку артиста та як він змінив її сприйняття негативу з руйнівного досвіду на повчальний.

Еллі Джайлз (Step Music Management, Велика Британія), менеджерка артистів з десятирічним досвідом, розкаже як можна підтримати своїх артистів у складні моменти переживань і допомогти вибратися з саморуйнівного стану.

Анастасія Бабічева (Masterskaya, Україна) поділиться історією про свою артистку ЮЮ, чиї віддані фанати стали жорстокими хейтерами одразу після старту нового проєкту. І як вдалося допомогти артистці впоратися з депресією і повернутися на сцену.

Віра Кравченко (гештальт-терапевтка, Україна) надасть погляд професійного психолога на феномен хейту як такого.

Сесія-прослуховування: Як просувати свою музику в ЗМІ
13:00 – 13:45
Формат рецензування треків у режимі реального часу. Кожен охочий може надіслати їх організаторам при реєстрації, а вони передадуть на прослуховування експертам для чесних коментарів.
Цього року гостями будуть досвідчені музичні журналісти з Великої Британії та України.

Воркшоп: Знайте свої права! Чому бізнес винен музикантам гроші

14:00 – 15:15

Авторські права кожного року отримують усе більше уваги на тлі постійного стрімкого зростанням ринку цифрової музики.

Шоні Кабальєро — керівниця консалтингової агенції The Go 2 Agency з Великої Британії, яка працювала з Дрейком, розкаже, що робити, якщо вашу роботу використовують треті особи без вашого дозволу, як захистити свою роботу та отримувати за неї гроші та які правила застосовуються до креативного онлайн-контенту.

Нетворкінг
15:30 – 16:00
Одна з найцінніших переваг форуму — можливість познайомитися та поспілкуватися з різноманітними представниками музичної індустрії на одній платформі.
Після реєстрації кожен учасник матиме особистий кабінет, з якого буде можливо переглядати інформацію про інших гостей та призначати особисті онлайн-зустрічі.
Використовуйте цю можливість, щоб поставити важливі для вас питання, презентувати свої ідеї, або просто «потрапити на радар» закордонних і українських колег. У цьому матеріалі СЛУХ детально розповів про цінність нетворкінгу та що треба зробити, щоб він був ефективним.

Дискусія: Нова ера. Чого ми навчилися за останні 2 роки?

16:15 – 17:00

Минуло два роки з моменту першого локдауну, а ситуація й досі залишається майже незмінною і з купою сюрпризів у вигляді несподіваних обмежень і нових правил.

Чи може індустрія остаточно адаптуватись і прийняти ці зміни за допомогою попереднього досвіду? Розкажуть експерти:

Джейн Біз (Велика Британія) — відповідальна за музику на фестивалі Manchester International Factory. На початку своєї кар’єри керувала турами багатьох гуртів, від Radiohead до Suede.

Пол МакГіверн (Велика Британія) — букінг-агент в Pitch & Smith, міжнародному агентстві, що влаштовує світові тури для Cut Copy, Clap Your Hands Say Yeah, Roo Panes, Penelope Isles та багато інших.

Беріл Саріалтун (Туреччина) — випускниця Berklee College of Music, артистка, саунддизайнерка та продюсерка, що світлює теми прав жінок та ЛГБТК+-спільноти, Беріл — одна з засновниць лейблу BGST Records, а також проєктів Beats By Girlz та My city, My sound.

Субота, 19 лютого
Дискусія: Чи серйозно музична індустрія ставиться до надзвичайної кліматичної ситуації?
12:00 – 12:45
Другий день Selector PRO 2022 відкриє обговорення теми екології, якій наразі приділяється все більше уваги в різних сферах.
При чому тут музика? Бо це і про сміття, що залишається після фестивалів, і енергія, потрібна для забезпечення роботи серверів з музикою стримінгових платформ.
Музична спільнота активно намагається взяти участь у просуванні екологічного мислення, про це говоритимуть експерти форуму:

Клер О’Ніл (Велика Британія) — генеральна директорка A Greener Festival (AGF) та радниця з питань сталого розвитку для LIVE Green. Працює з Glastonbury Festival, RHS, The O2, UTA, AEG, FKP Scorpio, Kilimanjaro Live та Wembley Arena.

Фейматта Конте (Велика Британія) — менеджерка з екології на Manchester International Festival. Мала досвід у таких організаціях, як LSE, Arcola Theatre та FutureEverything, що також займаються питаннями сталого розвитку.

Віра Логданіді (Україна) — київська артистка, музична активістка, засновниця студії 22:22 та Rhythm Büro. Уже кілька років Віра організовує в Україні екофестиваль Natura.

Дискусія: Стратегічне управління вашою музичною командою

13:00 – 13:45

Навіть незалежному артисту не завадить допомога з веденням соціальних мереж, юридичними аспектами, партнерствами, репетиціями, гастролями, трансляціями та іншими нюансами. Хто і для чого потрібен — розкажуть спікери:

— Бен Вінтер (Велика Британія) — музичний та медіаменеджер, засновник Unstoppable Music Group. Працює з A.I.M (Association of Independent Music), де допомагає музичним підприємцям і правовласникам орієнтуватися в музичних та медіаекосистемах.

Еллі Джайлз (Велика Британія) — менеджерка артистів з 10-річним досвідом, заснувала власну компанію Step Music Management. Є членкинею правління MMF (Форуму музичних менеджерів), працювала A&R в Polydor, куди привела таких артистів, як White Lies та Ellie Goulding.

Еліф Джемал (Туреччина) — незалежна промоутерка та музична букерка з досвідом понад 20 років. Більшу частину кар’єри Еліф працювала на Pozitif Muzik (компанія-промоутер) та Babylon.

Дискусія: Нові шляхи спільної роботи
14:00 – 14:45
Охоплюватиме нові підходи до співпраці в нинішній реальності завдяки сучасним інтернет-технологіям.

Кейт Лоуз (Велика Британія) — керівниця відділу програм і розвитку в Brighter Sound. Ця музична благодійна організація підтримує як молодих музикантів, так і досвідчених професіоналів.

Ірина Лобанок (Україна) — музикантка та саундпродюсерка дуету Krapka;KOMA, освітня та культурна менеджерка. Ірина також є програмною продюсеркою міжнародної резиденції для жінок-продюсерок, музиканток, авторок пісень і менеджерок She Makes Music, що фінансується Українським культурним фондом.

Гарет Стюарт (Ірландія) — співзасновник Celtronic Festival та Music City Derry. Гарет відповідальний за просування ідей некомерційної місії обох фестивалів.

Мохаммед Абуд, він же DJ Mocity (Індія) — промоутер і співзасновник радіо Boxout.fm в Південній Азії.

Нетворкінг

15:00 – 15:30

Дискусія: Взаємодія локальної та глобальної сцен
15:45 – 16:30
Два промоутери кардинально різних музичних світів відповідають на ті самі питання про свою роботу, команди, реалії та намагаються знайти спільну мову.

Джон Данн (Велика Британія) представляє чи не найрозвиненіший музичний ринок у світі. Джон розпочав свою кар’єру незалежного промоутера в 1989 році, працюючи на невеликих майданчиках за межами Лондона з Radiohead, Oasis, Pulp, Cranberries тощо.
Зараз Джон займається промоутерською діяльністю винятково в Лондоні, співпрацюючи з The National, Arcade Fire, Jungle, Glass Animals, Sharon Van Etten, St.Vincent, Future Islands.

Георгій Кіконішвілі (Грузія), який представляє ринок регіону, що стрімко розвивається. Георгій — музичний промоутер, публіцист і квір-активіст, засновник, букер і музичний промоутер проєкту Muzame, а також співзасновник Horoom Nights, Spectrum та Equality Movement — найбільшої організації, що захищає права ЛГБТК+ в Грузії.

Дискусія: Музика та технології.
Чи майбутнє вже тут?

16:45 – 17:30

Завершувати форум Selector PRO 2022 буде панель на тему технологій у музичній індустрії. Три експерти поділяться досвідом у світі технологій, практичними рекомендаціями та корисними застосунками:

— Джойті (Jyoti, Велика Британія) — діджейка та ведуча Rinse FM розкаже про позитивний досвід проведення діджейських сетів на Twitch і як онлайн-формат дозволив ще глибше взаємодіяти з її шанувальниками незалежно від їхньої локації.

Донна Клоуз (Велика Британія) — креативна керівниця 5G Festival, яка забезпечує для артистів віртуальну платформу для спільної колаборації у прямому ефірі.

Антон Воловик (Україна) — головний бізнес-директор українського стартапу Reface, що невдовзі після виходу зайняв першу сходинку в App Store. Серед його користувачів — Ілон Маск, Джастін Бібер, Снуп Доґґ та Майлі Сайрус.

Антон розповість про технології штучного інтелекту (AI) та як з ними працювати артистам, поділиться фішками роботи з аудиторією, що допоможуть робити онлайн-присутність різноманітнішою та інтерактивнішою.

Навіть після закінчення основних заходів Selector PRO ви матимете доступ протягом всієї неділі до всіх сесій форуму, що відбулися 18 та 19 лютого. І, звичайно, якщо не встигли раніше або хочете продовжити комунікацію, то можете домовитися про зустрічі з іншими учасниками перед закриттям платформи. 

Читайте також матеріал про цінність контактів у музичній індустрії та як їх знаходити.