Тексти

Selector PRO 2021: гід по музичному онлайн-форуму

Сергій Кейн

Як вижити музикантам, концертним організаторам та іншим робітникам індустрії в бурхливі пандемічні часи? Британська Рада в Україні та Music Export Ukraine зібрали міжнародний склад професіоналів, які допоможуть розібратися у цьому питанні, а також розкажуть про останні тренди й новаторські підходи.

Selector PRO — подія для всіх учасників музичного ринку, зацікавлених у новому досвіді, знаннях, робочих контактах — 12–14 лютого вперше відбудеться просто у вас вдома, в онлайн-форматі. Участь безкоштовна, реєстрація тут.

Розповідаємо про всі публічні панелі форуму — що розкажуть і покажуть, кого слухати, з ким знайомитись, як отримати максимум користі, де потрібна попередня реєстрація та куди музиканти можуть надсилати треки на рецензування.

П’ятниця, 12 лютого

Вступна зустріч:
великі музичні історії 2020

12:00 – 13:00

2020-ий був складним для всіх, але деяких гравців музичної індустрії перешкоди спонукали до інноваційних рішень. Зокрема неслися квиткові онлайн-концерти, безкоштовні міжнародні онлайн-фестивалі, нестандартні живі тури. Зустрічайте три захопливі історії з Великої Британії, України та Узбекистана: спікери розкриють деталі свого успіху, розкажуть про зародження проєктів, подачу, втілення, канали монетизації, можливості партнерства, показники аудиторії й доходу, майбутній потенціал.

Рік Селмон (Driift, Лондон) поділиться тонкощами організації квиткових онлайн-концертів для Ніка Кейва, Лори Марлінг, Андреа Бочеллі, Кайлі Міноуґ, Biffy Clyro, Sleaford Mods та інших артистів.

Юрій Базака (Kontrabass Promo, Київ) проведе за лаштунки безкоштовного міжнародного онлайн-фестивалю Intеrcity Live, який за чотири ефіри зібрав понад 200 тисяч переглядів.

Ашот Даніелян (Ilkhom Rock Fest, Ташкент) розповість, як у 2020-му поїхав із гуртом «ЭЛЕКТРООКО» на гастролі узбекистанськими театрами — це був перший тур місцевого рок-гурту, що мав державну підтримку.

Дискусія: Як підтримати інтерес аудиторії
13:15 – 14:00
Залишатися на зв’язку з прихильниками зараз важливо, як ніколи. Але раптом вони втомляться від онлайн-контенту? На цій панелі розглянуть еволюцію зв’язку між артистами та аудиторією, а також нові шляхи посилення взаємодій у 2021 році: які формати медіаконтенту й презентації найпопулярніші та як покращити свій онлайн-сторітелінг.

Промоутер Джон Данн у бізнесі понад 30 років, робив виступи Radiohead, Oasis, Pulp, The Cranberries, працював на концертних гігантів Live Nation, курирував фести Latitude та Electric Picnic, а з 2013-го очолює власну фірму Parallel Lines, влаштовує лондонські шоу The National, Arcade Fire, Jungle, Glass Animals, St. Vincent, Future Islands — загалом понад 140 артистів.

Люсі Вуд керує музичним відділом Roundhouse — знакового концертного майданчика в Лондоні та передової благодійної організації, що полегшує молоді доступ до культури.

Олексій Бондаренко очолює медіа про нову українську музику LiRoom та є музичним оглядачем каналу «Суспільне Культура».

Воркшоп із цифрових продажів

14:45 – 16:45

За відсутності лайв-індустрії на цифрових продажах тримається особливий фокус. Кріс Кук — співзасновник британської компанії Complete Music Update, яка допомагає людям краще розуміти музичний бізнес, автор книги Dissecting the Digital Dollar і куратор конференції в ядрі головного британського шоукейсу The Great Escape. Він знає всі секрети й потаємні ходи цифрових продажів — варто лише правильно поставити питання. У вас буде така можливість у ході відкритого Q&A з провідною особистістю у своїй сфері.

Нетворкінг: Знайомтесь із британськими експертами
17:00 – 18:00
Найцінніша частина будь-якої конференції — можливість очного спілкування. Особистий кабінет учасника Selector PRO дозволить призначати особисті онлайн-зустрічі, крім того, відбудеться великий модерований нетворкінг з професіоналами з Великої Британії. Це ваша нагода зустрітися з деякими ключовими спікерами — поставити питання, презентувати свої ідеї, налагодити співпрацю. Добре підготуйтеся: почитайте про гостей, продумайте свої слова, увімкніть мікрофон та відео, подбайте про освітлення, будьте ввічливими.

Шейн Шапіро — засновник і CEO компанії Sound Diplomacy, що проводить консультації з питань музичної та нічної економіки міст і локацій. Його методи перегляду цінності музики вже спонукали понад 100 міст інвестувати в культуру. Також Шапіро є співзасновником Music Cities Convention — найбільшого у світі заходу, що об’єднує музичну індустрію з містобудівниками й впливовими людьми в урбаністиці.

Рік Мортон — керівник букінг-агенції Blow-Up Live, з котрою займається організацією турів та стратегічним плануванням для широкого кола артистів, серед яких Squarepusher, The Comet is Coming, The Cinematic Orchestra, !!!, деякі події й артисти лейблу Brainfeeder та навіть Брайан Іно зі своїми інсталяціями. Володар наукового ступеня з музичного та медіа-менеджменту.

Ребекка Прочнік — агентка з двадцятирічним стажем, співвласниця Earth Agency, з якою представляла таких артистів, як Animal Collective, SOPHIE, Омар Сулейман, Wiley, а зараз працює зі Skepta, The Black Lips, Deerhunter, AJ Tracey, Kode 9 та іншими.

Джейн Біз — кураторка музичної програми Манчестерського міжнародного фестивалю та очільниця музичного напрямку Manchester International Factory, нового революційного майданчика, що відкриється у 2022 році. Це буде культурний простір у центрі міста, а також домівка фестивалю з планом втілити найамбітнішу в Європі постійну програму.
А також уже згадані Джон Данн (Parallel Lines) та Кріс Кук (Complete Music Update)

Selector Live представляє Шинейд О’Браєн

19:00 – 20:00

Серія концертів Selector Live, яка познайомила нову українську аудиторію з Young Fathers, Everything Everything, Shame, Georgia, Slaves, Ghostpoet, Гебріелом Брюсом, продовжиться навіть попри карантин — в онлайні.

Ірландська поетеса Шинейд О’Браєн співає і художньо читає тексти під арт-рокові й пост-панкові аранжування. Її концерти обговорюють всі ключові британські медіа, порівнюючи нетривіальні підходи до лірики й музики з творчістю Патті Сміт та Марка Е. Сміта з The Fall. Зустрічайте артистку в прямій трансляції з Лондона на вечірці на честь завершення першого дня форуму.

Субота, 13 лютого

Консультації з експерткою із синхронізації

12:00 – 12:45

Якщо ви музикант і відчуваєте, що ваш трек достойний прозвучати в крутому серіалі, фільмі чи рекламі — втілити це легше, ніж може здатися. Контакти — річ корисна, та зрештою головний фактор — сама музика. Під час цієї панелі у музикантів буде можливість отримати відгук від досвіченої супервайзерки Рейчел Мензіс (BMG).

Рейчел Мензіс має 15 років досвіду в музичній індустрії й тісної співпраці зі сферами радіо, телебачення, кіно й ігрової індустрії Британії, Німеччини, Франції та інших країн. Зокрема вона розміщувала музику в серіалах «Гра престолів», Top Gear, «Сім’янин», «Х-Фактор» та регулярно працювала з BBC, Sky TV, Discovery Channel, Fox, Disney, MTV, а також брендами Coca-Cola, Heineken, Amazon, British Airways, Starbucks. Тож пані Мензіс точно знає, що порадити — де ваш трек звучав би органічніше або що варто докрутити.

Резервувати місця для консультації та надавати свою музику потрібно заздалегідь. Відповідне посилання вам надішлють невдовзі після реєстрації на форум.

Дискусія: Заробіток у 2021. Які варіанти?
13:00 – 13:45
Чи відбудуться у 2021 році офлайн-події та як вони виглядатимуть? Як ставитися до онлайн-концертів? Як музиканти можуть переосмислити свою стратегію та урізноманітнити способи отримання доходу? Знавці теми з різних областей музичного сектору зберуться разом, щоб озвучити перевірені дієві ідеї.

Пол Маꥳверн — букінг-агент у Pitch & Smith, який втілює британські, європейські й світові тури Cut Copy, Clap Your Hands Say Yeah, This Is The Kit, Penelope Isles, C2C, Скотта Метьюза та інших артистів. Також входить до програмної команди барселонського Festival Jardins de Pedralbes «Найкращого фестивалю середніх розмірів» в Іспанії.

Рейчел Мензіс, про яку ви можете почитати в описі попередньої панелі.

Ольга Удовенко — програмна менеджерка клубу та школи «Культура Звука», також відома у Харкові під діджейським псевдонімом Udda.

Сергій Корзаченко — креативний директор студії звукозапису SKB Brothers / BamBoo. У 2020 році займався продакшном і промо вертикальних концертів в Україні.

Модератор — Кріс Кук, Complete Music Update.

Відкрита бесіда: Психічне здоров’я у музичній індустрії

14:00 – 14:45

Артисти мріють про зв’язок із прихильниками, зйомки кліпів, планування турів, контракт із лейблом — здавалося б, що ще треба для щастя. На жаль, дуже часто це не так. Через інтенсивні умови праці та тиск з боку індустрії багато людей страждають від тривоги, депресії, синдрому самозванця та інших хвороб і розладів. Психічне здоров’я в музичному бізнесі набуло ще більшої ваги у бурхливі часи пандемії.

Саллі Енн Гросс у 1993 році стала першою жінкою на посаді A&R у Mercury Records і тоді ж очолила першу конференційну панель щодо гендерної рівності в музиці. Після майже 30 років у секторі в якості менеджерки, директорки лейблу, бізнес-консультантки вона добре знайома з тиском системи. Сьогодні пані Гросс завідує магістерською програмою з менеджменту музичного бізнесу в Університеті Вестмінстера, продовжує боротися за гендерну рівність, а також присвячує багато ресурсів темі психічного здоров’я, зокрема в співавторстві з лікарем і академічним дослідником написала книгу «Чи можна захворіти через музику? Вимірюючи ціну музичних амбіцій» (Can Music Make You Sick? Measuring the Price of Musical Ambition).

У публічному інтерв’ю Дарця Тарковська розпитає її, чи можна захворіти від музики, які головні проблеми психічного здоров’я в індустрії, чому успіх може обтяжувати та як дбати про ментальну рівновагу — вашу, вашого артиста чи учасників гурту.

Дискусія: Екологічна сталість музичної індустрії
16:00 – 16:45
Сумнівів нема — рідну планету треба рятувати. І музична, особливо концертна індустрія несе на собі важкий тягар. Що ми можемо зробити, щоб ринок усвідомлював свій екологічний відбиток і зменшував його? Як переосмислити тури в майбутньому? Як майданчики та фестивалі можуть трансформувати екосвідомість із «додаткових витрат» у «нові можливості, потужні інструменти покращення місцевих громад»? Експерти поділяться знаннями та новими методами, що можуть розв’язати проблему, яка стосується всіх нас.

Фейматта Конте — менеджерка з питань екологічної сталості Манчестерського міжнародного фестивалю. Протягом 15 років працювала в галузях сталого розвитку, розвитку технологій, цифрової культури та мистецтв. Поза роботою присвячує час дитячій освітній благодійній кемпінг-організації — їй просто подобається будувати спільноти та допомагати іншим спілкуватися з природою.

Клементін Бюнель — агентка у Paradigm Talent Agency та Coda Agency. Втілює гастрольну стратегію для Stromae, Parcels, Songhoy Blues, Alfa Mist, Kokoroko, Big Freedia.

Влад Яремчук — букінг-менеджер найбільшого українського фестивалю Atlas Weekend та PMK Event Agency.

Отабек Сулейманов — продюсер фестивалю музики, мистецтв та науки “Стихия” у місті Муйнак в Узбекистані. Місія неприбуткової події — привертати увагу до катастрофічної екологічної ситуації на Аральському морі.

Встановлення контактів у музичній індустрії

16:30–18:30

Зустріньтеся з колегами з понад 15 країн у реальному часі. Захід відкритий для музикантів, агентів, промоутерів, музичних журналістів, майданчиків, звукорежисерів, квиткових операторів та представників будь-яких компаній музичного сектору. Протягом двогодинного нетворкінгу ви зможете презентувати ідеї колегам, знайти майбутніх робочих партнерів, порівняти досвід та виклики невизначеного сьогодення.

Щоб забезпечити вдосталь часу для змістовних розмов, з кожної країни оберуть обмежену кількість найвмотивованіших учасників. Тож неодмінно встигніть вчасно зареєструватися на форум, щоб отримати деталі.

Зверніть увагу на рандомний нетворкінг — 14:15–14:30 у перший день та 15:00–15:30 у другий. У цей час у спеціальному розділі платформи, на якій проходитиме конференція, система визначатиме вам випадкових співрозмовників на двохвилинні раунди — ви зможете суттєво розширити базу контактів, обмінятися ідеями, зав’язати несподівані колаборації. А як захочеться продовжити розмову після двох хвилин, можна знайти потрібну людину в базі учасників.

У неділю 14 лютого публічних подій не буде, проте буде можливість переглянути записи сесій чи призначити особисті зустрічі в системі форуму.

Бажаємо вам якнайбільше корисних відкриттів і контактів!