Тексти

Яким був другий сезон Scary Beautiful від Dj Nastia

Олена Савлохова

Спільний проєкт DJ Nastia та Ballantine’s продовжує знайомити глядачів з захопливими місцями України та відкривати світові нову танцювальну музику.

У другий сезон проєкту також увійшло п’ять 60-хвилинних відео, в яких Nastia зіграла діджей-сети — це невидані треки українських та іноземних електронних продюсерів. Згодом відібрані композиції увійдуть в LP лейбла NastiaNECHTO.

Перша локація: завод «Більшовик»
Найстаріший київський машинобудівний завод, який до 2018 року носив назву «Більшовик». Завод був заснований у 1881 році, тоді на ньому працювало 30 робітників. Не знищили його і бомбардування під час Другої світової війни та фінансові кризи кінця XX століття — завод пережив усі труднощі, й сьогодні займає передові позиції в пострадянських країнах, а також впевнено конкурує з іншими представниками галузі на світовому ринку.

Друга локація: підприємство «ArcelorMittal Кривий Ріг»

Команда Scary Beautiful знову об’єдналась з найбільшим в Україні металургійним підприємством повного циклу «ArcelorMittal Кривий Ріг». Цього разу Настя відіграла діджей сет на дні «Кар’єру №3» з видобутку залізної руди.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» — експортер № 1 в Україні. 85% готової продукції йде за кордон. Українська сталь стає основою споруд у 65 країнах світу, в усіх кліматичних зонах планети. Зі сталі «ArcelorMittal Кривий Ріг» будують сучасні об’єкти інфраструктури по всьому світу: комплекс хмарочосів «Вежі Полум’я» — національний символ Азербайджану, найвищий хмарочос у світі — Бурдж-Халіфа в Дубаї, об’єкт «Укриття» — захисний саркофаг над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Третя локація: Миколаївський суднобудівний завод
Настя зіграла діджей сет на одному з найбільших та найстаріших суднобудівних заводів України.
Підприємство було засновано в 1897 році. За час свого існування воно випустило понад тисячу кораблів та суден різного типу та призначення. На жаль, стан колись процвітаючого суднобудівного заводу поступово погіршувався. У жовтні 2020 року почалася процедура банкрутства, і поки майбутнє гіганта суднової промисловості незрозуміле.
На момент подання заяви про банкрутство компанія мала понад 829 млн грн боргів перед кредиторами. Порівнюючи різні думки, деякі представники влади стверджують, що суднобудування на Миколаївському суднобудівному заводі вже давно відійшло в минуле, тоді як «Укроборонпром» передбачає успішне майбутнє підприємству та стверджує, що зараз організація працює над вирішенням економічної скрути суднобудівного заводу.

Четверта локація: Шарівський палац

Настя відвідала вражаючу садибу, зведену наприкінці XIX століття.

Шарівський палац — білокам’яний палац XIX століття, розташована у селі Шарівка (60 км від Харкова). Будівництво садиби розпочалося у 1836 році. Протягом свого існування палац мав трьох власників. Останнім був німецький цукровий магнат Леопольд Кеніг, який вклав багато коштів у благоустрій садиби.

Територію парку навколо розширили різними видами рослин, а саму садибу оточили мальовничим диким лісом. Кеніг настільки захопився власністю, що почав скуповувати землю в сусідній провінції, що змусило деяких місцевих жителів переселитися далі від резиденції.

З тих пір садиба втратила початкову величність, проте все ще вражає розкішними елементами декору.

П’ята локація: Палац князів Санґушків в Ізяславі
Заключний діджей-сет другого сезону Scary Beautiful Настя зіграла в руїнах палацу князів Санґушків в Ізяславі.
Будівництво палацу було ініційовано меценатом і промисловим магнатом Павлом Санґушком. Спочатку цей комплекс спроєктував італійський архітектор Паоло Фонтана, але після смерті Павла Санґушка в 1790 році будівництво продовжила його вдова, княгиня Барбара Санґушкова, яка фінансувала проєкт і найняла нового архітектора — Якуба Фонтана.
Будівництво зайняло більше 15 років через відсутність компетентних місцевих робітників, і багато матеріалів доводилося привозити здалеку. Наприкінці XIX століття палац став власністю російських військових, які перетворили його на казарми та військові склади.
У 1963 році будівля була зареєстрована як пам’ятка архітектури національного значення. У 1980-х роках планувалася реставрація палацу, проте проєкт так і не був профінансований. Наразі колись величний та історичний палац у стилі бароко стоїть в руїнах.

Фото: Hanna Hrabarska
Читайте також, яким був перший сезон Scary Beautiful