Інтерв'ю

Знайомимося: Nastya Kiana — діджейка, співачка й філологиня

Данило Панімаш

Nastya Kiana — діджейка і з недавніх пір співачка з Одеси. У червні вона випустила чудовий дебютний мініальбом на стику соулу та R&B під назвою Spices.

Ми розпитали Настю про її музичний досвід, джерела натхнення та її артистичне майбутнє.

Cлухайте мініальбом Spices

Cлухайте мініальбом Spices

— Розкажи про себе. Звідки ти, де вчилася/вчишся, де і ким працюєш?

Мене звуть Настя Кіана і я з Одеси. За освітою я філологиня, викладачка англійської мови та літератури. Багато часу провела займаючись комедією (КВК, стендап, «Ліга сміху»). Останні пів року я працювала асистенткою Юрія Бардаша, а зараз я роблю музику і збираюся виступати зі своїми піснями.

— Як ти почала займатися музикою?

У 2017 році в мене закінчилися тривалі стосунки, і я вирішила переїхати до Києва.

Подзвонила Вані Дорну і попросила про яку завгодно роботу. Так я почала працювати в Masterskaya «майстром широкого профілю».

Через деякий час я познайомилася з Аліною Паш, ми почали дружити і жити разом. Зняли кліп Bitanga і почали разом виступати. Потім трапилося нове кохання, і я переїхала в іншу країну, закінчивши працювати з Аліною. І в 2019-му, полетівши займатися серфінгом на Канарах, я виявила своє місце творчої сили. І там, під іспанським небом, написала першу пісню.

— Хто або що вплинуло на твій музичний смак?

Це, безумовно, моя сім’я. Моя мама — одна з перших диск-жокеїв Одеси.

Правда, в той час це поняття було трохи іншим: діджей приносив пластинки, ставив їх і розповідав про виконавця. А моя бабуся, будучи гідом-перекладачем, привозила мамі пластинки з усього світу.

Пам’ятаю, як мама заходила до мене в кімнату, з вітальні було чути Pink Floyd, і вона запитувала: «Хто це зараз грає?», — і якщо я не відповідала, вона говорила: «Ну мені от зараз дуже соромно, Настя».

Queen, Bee Gees, ELO, Sade, The Beatles, Diana King та інші — стабільний плейліст мого дому. У той же час моя старша сестра ставила мені Земфіру, Radiohead, Linkin Park, Spice Girls та іншу класику 2000-х. Вона якось зайшла до мене в кімнату і сказала:

— Настя, якщо ще раз у нашій квартирі пролунає Тіматі, то ти не підеш зі мною на жодну вечірку.

А я відповіла:

— А що, треба слухати це твоє бунц-бунц-бунц? (маючи на увазі електронну музику)

Вона на мене багатозначно подивилася… І тепер я сама граю те саме бунц-бунц-бунц на вечірках.

— Ким / чим надихаєшся? Не лише в плані музики.

Насамперед природою: море, гори, флора і фауна — обожнюю. Завжди обіймаю дерева і маю в сумці пакетик корму для тварин на вулиці.

Люблю читати. Книга для мене — це розмова з людиною, яка добре подумала перш ніж заговорити. Із улюблених та тих, що вразили за останній час, — «Життя і вчення Майстрів Далекого Сходу» Берда Сполдінга, «Маг» Джона Фаулза, «Анатомія людської деструктивності» Еріха Фромма, «Автобіографія йога» Йогананда.

Подобається спостерігати за людьми, особливо коли вони не бачать. У мене є бінокль і я іноді дивлюся у вікна людей. Я — трохи маніяк, якщо що.

Життя і те, як воно відбувається, — завжди натхненне. А ще мене надихає моя мама — неймовірної сили жінка.

— Хто твої герої / героїні? Хто тебе надихає з живих чи померлих і чому?

Мої герої — звичайні люди, які перемагають себе кожного дня. Які падають, проживають падіння і встають. Мені подобається спостерігати за своїми друзями і знайомими. Я пам’ятаю, як ми всі тусувалися разом днями і ночами, а зараз я дивлюся, як вони розвивають свої бізнеси, роблячи Одесу приголомшливим місцем із автентичними кафе, вечірками і галереями.

Люди, які займаються благодійністю, які рятують тварин, дітей, людей і допомагають добровільно одне одному. Це героїзм — творити добро заради добра. Нещодавно стала думати про те, що вважаю героями людей, які усиновили дітей — це вчинок людини любові.

Якщо говорити про історію і конкретні особистості, то це Клеопатра, Ніна Сімон, Бетховен, Бенксі й Сталлоне. Він дуже довго відвідував різні кінопроби, і все безуспішно. Потім написав «Роккі» за три дні, і фільм хотіли знімати без нього, але він відстояв себе і так почав свій шлях актора. Ну, і порно, в якому Сталлоне знявся — це весело і чесно.

— Якими своїми проєктами ти пишаєшся і чому?

Колись я переклала інструкцію зі збирання канадського літака 1987 року. Людина його зібрала, і він літає. Коли злітав уперше, у мене навіть вії тремтіли від хвилювання.

Був класний проєкт Masterskaya та Adidas, частиною якого я була. Дуже подобається перша серія «Слушай сюда» з моїми друзями IDFX, до якої я доклала руки й голову — працювала над сценарієм, монтажом, зйомкою.

— Твоя музика — це хобі чи щось більше?

Моя музика — бутон, який повільно, але впевнено розпускається і тільки починає випускати аромат і зачаровувати своїм флером. Зараз я відмовилася від усіх проєктів, які вела раніше, щоб направити всю енергію на розвиток своєї творчості.

KIANA NASTYA — це мій спосіб спілкування зі світом.

— Очікування і реальність. Яким би ти хотіла бачити своє артистичне майбутнє? І яким воно буде?

Хочу звучати на весь світ і галактику.

Читайте також, хто такий Андрій Богданов — засновник кльового інді-рокового проєкту a b p r o j e c t.