Поет і кандидат соціологічних наук Богдан Горобчук аналізує історичне і культурне значення київського Подолу та розказує, до чого призведе тиск поліції на місцеві культурні осередки.
За останній тиждень на Подолі відбулося одразу декілька неприємних інцидентів, які вразили культурне середовище Києва. В одному з культурних центрів міста брутально скасували всі мистецькі події нібито через карантинні обмеження.
А буквально за декілька днів після цього поліція побила київського музиканта Дмитра Бугайчука нібито за зберігання речовини, схожої на марихуану, яку навіть знайшли не в самого митця, а на асфальті. Але це не зупинило подільську поліцію — за декілька хвилин на асфальті в калюжі власної крові лежав уже Дмитро.
Ці випадки набули розголосу лише тому, що Mezzanine, або Сloser та Otel’ — це знані культурні центри, а Дмитро Бугайчук — відомий музикант. Але скільки від поліцейського свавілля страждає молоді, що виглядає дещо неформальнішою від інших, дрібного бізнесу, який не має шансів публічно озвучити свою позицію?
І це на Подолі — культурному центрі всієї України. Чи все ж скоро він перестане таким бути? Схоже, силовики взагалі не розуміють, з якими тонкими матеріями мають справу, беручись за культуру.
Зламати митців, здається, найпростіше, але це лише ілюзія — це довів зокрема креативний протест 20 березня під Офісом Президента. Тому митці 21 травня організовують новий протест — цього разу на Подолі, під місцевим відділком поліції.