Авторські права
Другий паралельний процес. Приблизний залишок у 35 грн авторських роялтіс без відповідного звіту від ресторану прямує з Приватної Організації УЛАСП, дружини пана Нікіна, в нову Приватну Організацію ОКУАСП, де кінцевим бенефіціаром є також Нікіна Наталія Григорівна, а Директором даної Приватної Організації, для додаткового контролю і щоб справи йшли точно як треба, бо цікавих і охочих отримати з повітря грошей співзасновників там чимало, стає Сабурова Валентина, що одночасно є співробітницею ГС УЛАСП, де, нагадаємо, директором і її шефом є сам Нікін Олександр Іванович.
У цій новій Приватній Організації ОКУАСП відбувається чергове зрізання до 30% і більше комісійних з авторських роялті за «важливу» і не зовсім зрозумілу роботу організації.
Тут існує таке ж саме безконтрольне додаткове виведення грошей за певними внутрішніми таємними правилами, бо форма приватної організації дозволяє такі дії, головне залишати на рахунку нуль, підкреслюючи статус неприбуткової організації.
По ідеї гроші мали б рухатись у відповідності до законодавства — одразу в організацію колективного управління з юридичною формою Громадська Спілка або Громадське Об’єднання, яке здійснює управління авторськими правами і керується переважно авторами.
Але чотиристоронній договір з рестораном діє і розкриває нові можливості перед родинним повітряним бізнесом.
Подвійний зріз. Чотиристоронній договір — це ДЖЕКПОТ. Уявіть собі кількість ресторанів, ТЦ і кафе по всій країні… І ми не торкаємось зараз взагалі радіо, чи ТБ, чи діджиталу.
Із 35 грн, що надійшли в ПО ОКУАСП після умовної комісії у 30%, залишається 24 грн 5 коп., які рухаються… куди?.. ви не повірите — в ГС ОКУАСП. Не зважаючи навіть на те, що ГС ОКУАСП нещодавно була позбавлена статусу Організації Колективного Управління.
Уназвах дійсно можна просто загубитись, і їхня схожість була продумана з самого початку, щоб тих, хто вперше стикається з даною сферою, у кого виникають якісь питання, просто загубити в складних схемах і юридичних поняттях…
І як ви думаєте, хто директор чергової організації, що в даному випадку здійснює розподіл авторських роялтіс? Звичайно, Нікін Олександр Іванович. І наглядову раду даної організації складають майже ті самі особи, що і попередню організацію, ГС УЛАСП.
Вони дружно приймають умовний черговий, уже обгризений Приватними Організаціями транш авторських роялтіс на суму 24 грн і 5 коп. без звіту, підкріплюють до нього умовний необхідний звіт від ТОВ «ТММ-Юкрейн» і зрізають з нього ще одну комісію за роботу організації ГС ОКУАСП у розмірі 25% комісійних. На утримання організації та на спеціальний фонд.
Звичайно, потім ще 55% відсотків від цієї суми відходить представникам (субліцензіарам) закордонних правовласників. За тим самим принципом і підставою, як і в суміжних правах. З тими ж самими членами, як і в наглядовій раді ГС УЛАСП, які погоджують напрями діяльності даної організації, а це переважно видавці/субліцензіари.
За відсутності прозорості, звітності і контролю вони знову ріжуть «пиріг ножем».
Використовують знову необхідні звіти від ТОВ «ТММ-Юкрейн», використовують плейлісти радіостанцій, або вимагають у власника заднім числом хоч якійсь звіт із використання музики типу «він пам’ятає, що звучало місяць тому» або навіть пропонують власникам ресторанів свої варіанти звітів, які їм треба просто підписати. На щомісячний платіж від ресторану це не впливає. І, звичайно ж, ніхто не враховує що в Україні діють квоти 70/30, чи те, що за нашим сценарієм у ресторані могла й дійсно звучати лише українська музика.
Кожен з тих, хто криє тіньові схеми — держчиновники, видавці, члени наглядової ради даної організації, члени комісії з акредитації теперішні й колишні, деякі автори і важливі співробітники, — отримають із нього свою частку у вигляді свіжої готівки за покриття і розвиток тіньових схем.
Десятки мільйонів гривень осідають у кишенях зацікавлених осіб. А допоміжні сторонні компанії, які для надійності входять засновниками чи керівниками в тіньові схеми, нададуть офіційні послуги з консультацій та юридичного супроводу, які неможливо перевірити.
Йдемо далі. 10 грн і 11 копійок авторських роялтіс після всіх відрахувань виходять з ГС ОКУАСП на користь закордонних правовласників. З цієї суми ці компанії ще зрізають свої певні субліцензійні частки (15% комісійних) і закордонний автор отримує приблизно 8 грн 59 коп. Хоча в нашому ресторані «Тімберлейк» і не звучав 🙂
Після відрахування 25% комісійних ГС ОКУАСП та 55% долі закордонних представників залишена українська частка — це приблизно 8 грн 26 коп. авторських роялтіс, що передбачаються вже для українського автора, перераховується на рахунок видавців, що отримали в управління права від українського автора і за свою роботу беруть комісію від 15 до 30%. Moon Records, Lavina Music, Best Music, Comp Music із цих 8 грн 26 коп. віддадуть українському автору 5 грн 72 коп.