Тексти

Медіа СЛУХ покаже останній день Respublica FEST: презентуємо лайнап

Максим Комлєв

Respulbica — чи не єдиний український фестиваль, який відбудеться цього року. Нехай і в онлайн-форматі, але це буде цікаво: понад 70 українських та закордонних артистів зіграють у знакових історичних спорудах Кам’янця-Подільського.

СЛУХ став партнером фестивалю і покаже виступи учасників останнього дня у прямому ефірі — дивіться 27 вересня на нашому YouTube-каналі. Підписуйтесь і ставте нагадування, щоб не пропустити.

А тепер давайте знайомитися з артистами — від одиноких бардів і сюрреалістичних реперів до дівчат-металісток і надії українського інді-року.

Курган & Agregat
(час виступу: 17:00-17:20)

Піонери суржик-репу в Україні. На концертах публіка зазвичай співає всі пісні за них, а тепер, вочевидь, буде роботи це перед екраном.

LATEXFAUNA
(17:20-17:40)

Цього року серфери українського інді-попу планували зіграти свій найбільший сольний концерт, але… Найголовніше те, що Latexfauna зараз перебуває в найкращій формі (і це ми не лише про костюми), а остання пісня гурту Kosatka показала, що вони можуть робити не тільки веселі пісні.

Kosmopolis
(17:40-18:00)

Молодий гурт, який валить драйвовий рок. Єдине, чого йому не вистачає — власного стилю. Тим цікавіше буде поспостерігати за ними.

МС Брехунець
(18:00-18:20)

Альтер-еґо дніпровського музиканта Євгена Гордєєва (Kurs Valut) — це ретро-звук, речитатив та екзистенційні тексти. Звучить це доволі оригінально, тому і локація виступу відповідна — повітряна куля!

Сергій Летучий
(18:20-18:35)

Активіст і музикант зі Старобільська (Луганська область) розвиває місцеву бібліотеку, влаштовує тихі вечірки та ініціював появу муралів у своєму містечку.

The Nietzsche
(18:35-18:55)

Один із найхаризматичніших важких гуртів України. Музиканти пишуть пісні на тексти українських і закордонних поетів (Василь Стус, Едгар По), а під кожен концерт придумують нові сценічні образи.

TSYTSKA
(18:55-19:15)

Що може грати гурт з такою назвою? Точно не лютий грайнд-метал. Але саме це грає повністю дівочий гурт TSYTSKA. Обережно, слухати їх таки страшно (і справа не в смаках).

Танцювальний колектив «Надійка»
(19:15-19:30)

Додати нічого.

Kraken Landau
(19:30-19:53)

Дивакувата банда, що грає інструментальну музику, яка може стати саундтреком до психоделічних блукань свідомості.

Обійми Дощу
(19:53-20:10)

Адепти прогресивного року та майстерні музиканти, за грою яких буде цікаво спостерігати. Зацініть, як чудово на таку музику лягає українська мова.

The Unsleeping
(20:10-20:35)

На початку року ми внесли гурту до списку артистів, за якими варто стежити. І хоч ми чекали більшого (альбом), але The Unsleeping нас не підвели. Перейшовши на українську, вони випустили Ptaha Fred — одну з найкращих пісень року.

Лев Бабенко
(20:35-20:50)

16-річний Лев має синдром Дауна, та це не заважає йому любити та грати музику. Він почав займатися з 4 місяців, коли батьки купили йому невеличкий синтезатор. Далі пересів на фортепіано, поступив до музичної школи, брав участь у конкурсах етюдів і музичних фестивалях. Минулого року піаніст був запрошений до українського музичного фестивалю у Польщі в місці Бидгощ.

Sasha Boole
(20:50-21:10)

Чернівецький сінгер-сонграйтер, чиї улюблені друзі — акустична гітара, губні гармошки та історії, які він привозить з турів по світу. Чекаємо почути пісні з нового альбому, про створення якого ми навіть зняли документальний фільм.

Sheetel & The Good Stuff
(21:10-21:30)

Один із найцікавіших колективів України, який, на жаль, рідко радує новинами. Грає драматичну та пульсуючу суміш тріп-хопу та дарк-джазу, з віолончеллю та саксофоном. Атмосфера нуару під час виступу забезпечена.

s i c k s t a p e
(21:30-21:50)

Починали з гаражного року та агресивної подачі, приправляючи все нотками протесту та підлітковим максималізмом. Зараз гурт працює над мелодійнішим звучанням.

Vnature
(21:50 – 22:20)

Юні мазафакери, які в лютому стали героями великого скандалу. Кожен їхній концерт — це надзвичайно енергійна провокація. Побачивши виступ один раз, ви ніколи їх не забудете.

Зворотня Дія
(22:20-22:40)

Затягана альтернатива з щільними гітарними рифами. Для тих, хто любить традиційний міцний рок.

Zbaraski
(22:40-23:00)

Власник еротичних вусиків і ніжного голосу, автор одного з найкращих українських альбомів 2019 року, саундпродюсер і виконавець, який міксує хіп-хоп із R&B та соулом у незвичних пропорціях і робить стиль.

Aппекс
(23:00-23:15)

Сольний репер і учасник гурту «Ціна Ритму». Може читати монологи під наркотичні хаус-біти чи вриватися з традиційним репом, як на останньому чудовому треку.

ZFeelZ
(23:15-23:35)

Молода та зелена надія українського інді-року. Співають англійською, шарять в альтернативі 1990-х, грають якісно та впевнено.

Перший і другий день фестивалю Respublica можна буде подивитися на каналах Kolegi Studio та «Супер Сус» відповідно. Детальний розклад виступів тут.

Проходьте також про 6 лютих факапів в історії фестивалю «Файне Місто».