До початку повномасштабної війни українські музиканти конкурували здебільшого не з днем випуску, а з російськими виконавцями, з якими ми мали спільний інформаційний простір. Наразі до української сцени збільшений попит, і неважливо, у який день випускатиметься артист, — на нього все одно звернуть увагу. Тим не менше у країнах Заходу цей аспект важливіший, особливо для представників інді-сцени.
Інді-артистам набагато важче конкурувати з масовими музикантами на кшталт Кендріка Ламара і Тейлор Свіфт, оскільки їхні премʼєри залишатимуться не отримають належної уваги від слухачів та музичних критиків. Таким музикантам доводиться конкурувати не тільки з популярнішими колегами, а і з рекламною кампанією та численними анонсами, які представники інді-сцени не завжди можуть собі дозволити.
Іноді великі артисти можуть зробити цілі перфоманси та повністю забрати на себе увагу не лише у пʼятницю, а й на весь кінець тижня з вихідними. У 2016 році так зробив Френк Оушен. У пʼятницю, 19 серпня, він випустив відеоальбом Endless ексклюзивно для Apple Music — через контрактні зобов’язаності з лейблом Def Jam Recordings. Уже в суботу, 20 серпня, після закінчення договору, він презентував наразі культовий альбом Blonde, чим ще більше привернув до себе увагу.
«Я боюся, що цей крок також спричинить те, що на ринку домінуватиме мейнстрим, а ніша, яка завтра може стати мейнстримом, буде ще більше маргіналізована. Я боюся, що таким чином зміцниться домінування небагатьох — і це саме те, до чого це призводить», — заявляв у 2015 році з приводу появи релізної пʼятниці Мартін Міллс, генеральний директор британської звукозаписної компанії Beggars Group.
Окрім того, великі магазини звукозаписів у США змушені були переглянути графік роботи своїх працівників, змістивши рекламні кампанії та події з традиційних вівторка й середи на вихідні дні. Однак ця проблема може виникнути лише у продавців фізичних носіїв. Із 2015 року загальне споживання альбомів зросло якраз завдяки розвитку стримінгів.
Через майже десять років індустрія продовжує експериментувати з днями релізу, іноді ігноруючи пʼятницю. Кожного дня люди споживають усе більше інформації та, звісно, слухають більше музики — виглядає цілком логічно, оскільки за весь цей час суспільство зазнало масштабної цифровізації.