Тексти

Що робити вдома: Паліндром радить музику, книги та кіно

СЛУХ

Поки всі ми продовжуємо рятувати світ, лежачи на дивані, вирішили дізнатися, як проводять свій карантин відомі українські артисти, ведучі та блогери.

Продовжує Паліндром зі Львова, автор найкращого, на нашу думку, українського альбому 2019 року.

Як проводить карантин
«Сиджу на ізоляції, інколи виходжу в магаз. В принципі, все, як було до карантину, тільки не ходжу на секонди і частіше мию руки. Домонтував останнє в цьому сезоні весілля. Поки люди не женяться, треба придумати альтернативу по заробітку. Завів Patreon і наповнюю його, заходьте.
І я точно знаю, що використаю цей час продуктивно для себе, чого і вам бажаю. Не хворійте!

Що радить послухати

Ulver

Perdition City

Тріп-хоп впереміш із ембіентом, навіть є вкраплення джазу. Все, як я люблю. Взагалі вважаю команду Ulver своїми заочними «соулмейтами», бо здається, вони ставляться до музики так само, як я: є лише музика і ніяких жанрових категорій.

Brad Fiedel

Terminator 2: Judgment Day

Чи можна це вважати альбомом, чи ні, я не знаю, але слухаю це, як альбом. Обожнюю цей фільм і Бреда Фіделя в якості такого драматичного композитора. Це музика апокаліпсису, який прийде завтра.

Boards of Canada

Music Has the Right to Children

Невмируща класика у моєму плеєрі. Тісно пов’язаний з цим колективом. Цей альбом порішав моє ставлення до музики, яку я роблю по сьогоднішній день. Психоделіка, синтезатори і плівка 8 мм.

Silencer

Death, Pierce Me

Один єдиний, неповторний. Я люблю цей альбом і вмикаю його, коли мій мозок потребує тряски і холодного душу. Ну і, звісно, я люблю прекрасний кліп з кадрами захопливого фільму Begotten.

Acoustic Wizard

Please Don’t Sue Me

Як кажуть люди, це — те саме, що і Electric Wizard, тільки можна співати на дачі біля вогнища. Максимально мізантропічна гітара і посаджений голос. Вам сподобається.

Що радить почитати
З книгами трохи важче, бо останнім часом я мало читаю, та можу назвати топ-5 чудових творів.

Джеймс Баллард
«Висотка»
Це книга про те, як гарна, причесана та цивілізована людина за мить може перетворитись на первісну істоту, що керується лише інстинктом. Як алюзія на сучасне суспільство з відсилками до Марко Феррері. Чудова річ.

Почитайте Вербера — будь-що!
Дуже мудрий дядько і прекрасний письменник. Зараз читаю його «Мурахи». Дуже пізнавально. Після прочитання «Імперії Ангелів», я став дуже відданим шанувальником.

Раджу почитати Хармса
Повісті або поезію, на карантині саме то. Осьо берете шукаєте будь яку збірку і отримуєте задоволення. Якщо ви не знайомі з даним автором, перед читанням його творів раджу переглянути кілька світлин цього прекрасного мужчини, особливо ті, що з арешту, плюс до сприйняття.

Джо Ортон
«Що побачив дворецький»
Прекрасна п’єса прекрасного драматурга Джо Ортона, який так трагічно загинув від рук свого партнера в царстві сну, так і не прокинувшись.

Крилаті вислови в українській літературній мові
Останнім часом часто звертаюсь до книги «Крилаті вислови в українській літературній мові» Коптілова та Коваль
Купив її за 5 гривень «на Федорова», а користі може принести на мільйон. Говорити красіво — це теж талант.

Що радить подивитися

Кіно — це вже більше моя стихія. Хоча останнім часом я вирубуюсь на початку будь-якого фільму. Раджу ознайомитись, або пригадати класику. Різних епох, звісно.

«Апокаліпсис Сьогодні»
(Apocalypse Now)

Вдала назва для сьогодення, але в цьому фільмі йдеться зовсім про інше, і навіть не про війну у В’єтнамі. Класика від Френсіса Копполи, який заклав свій маєток, щоб дозняти цей шедевр.

«Мої перші захоплення»
(Mes petites amoureuses)

Чудова драма про дорослішання і різку зміну навколишнього середовища від Жана Есташа. Люблю французьке кіно середини 70-х.

«Залягти на дно в Брюгге»
(In Bruges)

Культова класика від Макдонаха, один з моїх улюблених фільмів усіх часів і народів. Шикарні актори, шикарний гумор, шикарна драматургія.

«Сало, або 120 днів Содому»
(Salо o le 120 giornate di Sodoma)

Фільм-провокація, фільм-удар ножем по італійському фашизму, та, насамперед, фільм про людське несвідоме, про бруд усередині кожного. Є чутки, що за цей фільм П’єра Паоло Пазоліні вбили, також є версії, що він сам зрежисував свою смерть. Так чи інакше, цікавий був дядько і його останній фільм є класикою для мене.

Можете переглянути усього Гаспара Ное, якщо ви дуже веселі на карантині й вам треба трохи смутку. Фільмографія у нього невелика.

Фото: Христина Соломончук

Нещодавно наша редакція також радила улюблені фільми, серіали, концерти та YouTube-канали.