Тексти

Не виходь із дому: редакція СЛУХ радить фільми, серіали, YouTube-канали та концерти

СЛУХ

Гречка розфасована, туалетного паперу вистачить до наступного альбому Massive Attack, а робота може трохи зачекати. Щоб підбадьорити вас на карантині, редакція СЛУХ радить улюблені фільми, серіали, YouTube-канали та записи концертів.

Radiohead — Live In Basement (2007)
Концерт великого гурту в студії у підвалі з альбомом In Rainbows і старим матеріалом. Що зараз може бути кращим?
Portishead — Roseland NYC Live (1997)
Магія тріп-хопу в супроводі симфонічного оркестру.
Editors — Live at Main Square Festival (2019)
Наш арт-директор обожнює Editors і регулярно катається на концерти гурту. Її вибору можна вірити без вагань.
Queen — Live At Wembley (1986)
Зараз про такий концерт можна лише мріяти. Фіксація, можливо, найвеличнішого гурту в розквіті сили.

Unmistaken Child («Обраний»)
Документалка про те, як монах із Тибету шукав реінкарнацію свого великого вчителя. Можна залипнути.
What We Do in the Shadows («Що ми робимо у тінях»)
Це зараз Тайку Вайтіті знають як режисера фільмів «Тор: Раґнарок» і «Кролика Джоджо» (його теж гляньте неодмінно). Але одним із його перших фільмів стала комедія про чотирьох безсмертних вампірів, що намагаються вижити у XXI сторіччі. Якраз до теми останніх новин.
Once («Одного разу»)
Художній фільм про музикантів за участі музикантів, знятий на вулицях Дубліна. Про стосунки, пісні, амбіції та іронію долі.
Birdman («Бьордмен»)
Можливо, найкращий фільм 2010-их. Історія актора, який став відомим роллю супергероя, а через десяток років намагається повернути славу, поставивши та зігравши у власному спектаклі на Бродвеї.
La belle epoque («Кафе бажань»)
Фільм, що грає на одному з найсильніших почуттів у важкі часи — ностальгії. Неочікуваний кумедний сюжет, французька життєлюбність і режисура Ніколя Бедоса — стрічка, що окриляє і вселяє віру в наш час, яким би небезпечним він не був.

Кинопоиск
Знахідка для кіноманів, які люблять розбирати приховані знаки і смисли у фільмах, сперечатися щодо невипадкового використання певних схем і розуміти, як пов’язані депресія, порно і Тарковський у фільмах Ларса фон Трієра.
MMA Time
Канал, присвячений змішаним єдиноборствам. Офігенний контент, дуже круто зроблені ролики. Чудовий вибір для того, щоб захопитися кривавими та видовищними бійками суворих спітнілих мужиків.
TheEllenShow
Витяги з ток-шоу Еллен Дедженерес, американської комікеси й ведучої. Зустрічі з селебріті, тролінг усіх підряд, живе й свіже почуття гумору здорової людини, розслабон і чудова англійська мова.
ЧБУ
Відео, які змушують подивитися на кіно з іншого кута. Чи вижив Білл у фільмах «Убити Білла»? Про що насправді фільм «Втеча з Шоушенка» та як пляшка віскі врятувала всіх у трилогії «Назад у майбутнє»? Автор розбирає фільми так, що хапаєшся за голову і йдеш передивлятися їх знову.

The Crown («Корона»)
Ні, він не про вірус і навіть не про пиво. Історична драма про життя британської королівської сім’ї у середині XX століття та геополітичні процеси світу того часу.
The Wire («Дроти»)
Ви могли про нього не чути, але цей серіал входить у списки найкращих серіалів в історії телебачення. Деталізована історія різних аспектів життя міста Балтимор та їх взаємодію: наркоторгівля, система морських портів, управління містом та бюрократія, шкільна система та газетна журналістика.
BoJack Horseman («Кінь БоДжек»)
Антропоморфний кінь, який у минулому був зіркою телебачення, а тепер переживає кризу середнього віку. Жиза-жизуліна, як вона є.
Black Mirror («Чорне дзеркало»)
Куди ж без нього зараз? Один із найбільш резонансних серіалів сучасності, який у формі жорсткої сатири показує наслідки розвитку технологій для сучасного світу. Для карантину те, що треба, але не забувайте: панікувати не варто, це просто серіал!
The Night Manager («Нічний адміністратор»)
Екранізація однойменного детективного роману про колишнього солдата, що має втертися у довіру торговця зброєю і розвалити його контору. Лише шість серій (але довгих), чи не найкраща роль Тома Гіддлстона та завше чудовий Г’ю Лорі.
Rick and Morty («Рік і Морті»)
Ну, ви знаєте. Вчений-алкоголік і його онук подорожують паралельними світами, потрапляючи у пригоди. Хотілося б і нам так, але треба сидіти вдома.

Також дивіться нашу підбірку фільмів про музикантів, які допоможуть вам не нудьгувати на карантині.