Тексти

Рейтинг альбомів O.Torvald від найгіршого до найкращого

Данило Панімаш

O.Torvald святкують 15 років гурту. На честь цієї події ми вирішили пригадати всю дискографію українських баладних поп-панк-пост-гранж-рокерів. І розставили альбоми гурту від найгіршого до найкращого.

O.Torvald (2008)

Дуже рідко дебютний альбом навіть досвідчених артистів вистрілює одразу. O.Torvald — не виняток. Схоже, для самого Жені Галича ця робота не пройшла перевірку часом, адже її навіть нема на стрімнгах. Намацування свого шляху з зізнаннями в коханні Ані Лорак, Києву, мамі та бажанням fuck у обгортці дурнуватого поп-панку з дзвінким вокалом Галича-підлітка. Якщо навіть у кінці 2000-х він звучав вторинно, то сьогодні це взагалі раритет для зовсім диких колекціонерів.

Хоча треба віддати належне — на цьому альбомі був сформований O.Torvald як ідея, а пісня «Не залишай» дійсно пробиває на сльозу своїм мелодизмом та аранжуванням. Бііііільше не бууууде нас…

#нашілюдивсюди (2016)

Цей альбом вважається ледь не найдорослішим у дискографії гурту. І не дивно — після майже десяти років лабання компромісного пост-гранжу і поп-панку O.Torvald видали альбом стадіонних масштабів, розбавлений електронікою, як пиво в придорожній шашличній. Він так і залишився десь між роковим драйвом і повітряно-сльозоточивим поп-саундом, ні туди, ні сюди.

Для самих O.Torvald це був експеримент, що безперечно посприяв музичному росту гурту. А для слухачів це був надто різкий перехід від поп-рокових основ, нецілісна збірка різних пісень, без бенгерів, але з дуже влучним для 2016 року хештегом #нашілюдивсюди.

Бісайди (2017)

У 2017 році O.Torvald зловили хвилю хайпу, одночасно ставши одним із найненависніших гуртів країни після 24-го місця на міжнародному конкурсі співів і танців «Євробачення». Галич перебував у депресії, існування O.Torvald висіло під питанням. І майже весь 2018 рік Галич і компанія мовчали, оголосивши творчу відпустку.

А перед тим, як у неї піти, вони випустили альбом «Бісайди» — збірку сумних різношерстих пісень, кожна з яких окремо звучала гарно в контексті творчості гурту, хоча сукупно це і була збірка різних пісень. Сьогодні, з оглядом на всі події, що трапилися з Галичем і компанією, «Бісайди» звучать ледь не депресивно і місцями як лебедина пісня гурту, його прощання зі світом. «Бісайди» — це кінець перед переродженням O.Torvald.

Примат (2012)

«Примат» — досить нетиповий на той час реліз, мелодійний і драйвовий. Він малював картину дорослішання з усіма складовими цього процесу.

Сумніви, рефлексії, бажання бути, а не прикидатися дорослим, похмілля, секс, віскі, шоколад — дорослішання O.Torvald виглядало теж досить наївним, якщо не сказати «пихатим», музично в тому числі. Саме на цьому альбомі Женя Галич перетворився на рокера, який однією ногою стоїть у пубертаті, а другою — у гламурному шоу-бізнесі.

Круті попсові й десь заїжджені рифи та мелодії, досить невиразні тексти. Це був альбом для молодих людей, що випустилися з університетів і пішли на свою першу роботу — натхнення є, а професійне вигоряння поки незнайоме.

Ти Є (2014)

А ось тут профвигорання наздогнало O.Torvald, однак це пішло гурту на користь. Музика альбому уповільнилась, подорослішала, втомилася. Навіть у пісні «Оставь меня» Галич співає: «Оставь меня, я так устал, успокойся, детка, я не идеал». Ласкаво просимо у світ дорослих відносин.

Альбом вийшов збалансованим і виваженим. Принаймні чутно, що гурт втомився від швидких і агресивних бойовиків. І музично O.Torvald продемонстрували новий рівень. Здається, саме на цьому альбомі росли хлопчики з гурту «ТИМПАЧЕ».

Diller Kaifu I і II (2019)

Повернення O.Torvald у 2019 році після тривалої перерви вийшло тріумфальним. Цей альбом звучить повністю круто, пісні стали агресивнішими, аранжування — майстернішими. Таких O.Torvald Україна ще не чула. І хоча гурт розділив альбом на дві частини, все ж вони гарно поєднуються в одну повноцінну платівку.

Чутно, що Галич зголоднів, позлішав після невдач, взагалі попив живої водички і скинув років так 10, знайшовши друге дихання. Перша половина альбому — суцільні бойовики, від яких хочеться бунтувати (але дуже безпечно, це ж не хардкор якийсь). Найкращий саунддизайн за всю дискографію гурту. Найдрайвовіший альбом O.Torvald, на якому, здається, гурт відпустив сам себе робити що вийде, а далі — як буде. Круто!

В тобі (2011)

Цей альбом став проривним для O.Torvald, однак на першій сходинці він опинився не через це. «В тобі» — це квінтесенція O.Torvald як явища, їхньої емоційності, музики, ідеальний баланс між красиво-сопливими баладами і драйвовими поп-панковими бойовиками.

«В тобі» — це пафосно-стадіонний, світлий збалансований альбом, під який хочеться взяти скейт і втекти з дому з подружкою зустрічати світанки на дахах висоток, пити «Фанту», їсти морозиво і плакати через те, що юність закінчується і ніколи вже не повернеться.

Що новенькі конверси постаріють та їх доведеться викинути; що скоро закінчувати університет і йти на роботу; що скоро коло друзів розпадеться на вічно зайнятих депресивних одинаків; що час не повернути назад — залишається тільки насолоджуватися тим, що є, тримати дівчинку за руку і мріяти про щасливе майбутнє, поки жорстка реальність не розіб’є ці мрії.

Цей альбом — суть і відображення O.Torvald, Жені Галича, цілої плеяди українських і не тільки підлітків. Альбом володіє магією і повертає свідомість у минуле, щоб заново прожити прекрасні моменти власної юності, навіть якщо це дуже боляче. Але інколи це потрібно для того, щоб нагадати собі, ким ти був, і подивитися на те, ким ти став.

Читайте також про те, чому гурт O.Torvald взагалі досі існує.