Інтерв'ю

Хто такий Oi FUSK — автор лютої пісні про війну «По кому подзвін?»

Валерій Лавровський

З 24 лютого вийшло чимало агресивних пісень про війну, але «По кому подзвін?» від Oi FUSK вирізняється з-поміж них абсолютною люттю та безумством. Емоції виправдані — пісня була написана на наступний день після того, як у дім репера та учасника електронної формації GRVGRV прилетів снаряд. 

Розповідаємо більше про виконавця та його історію в інтерв’ю.

Хто такий Oi FUSK

Оі Фусик (так, це його справжнє ім’я) народився у Донецьку та переїхав до Києва у 2014 році. Надихнувшись творчістю Юрія Каплана («Валентин Стрыкало»), в університеті він якось у руки взяв гітару, щоб «співать дівчаткам солоденькі пісеньки».

«Створювати нові звʼязки осмислення емоцій та станів, які відчуваю протягом життя. Аби слухач зміг віднайти унікальні сенси»,

— так описує свою місію у музиці Фусик.

Про об’єднання GRVGRV

Це електронна формація, яка минулого року відсвяткували своє дворіччя. Oi FUSK є лідером та засновником GRVGRV разом із київською діджейкою human margareeta

Об’єднання проводить серію вечірок, де грають «різну дивну ламану музику» в форматі рейву: від брейккору, футворку та drum&bass до хіп-хопу та ню-джазу. У лайнапах івентів були саундпродюсер The Lazy Jesus та співак Стас Корольов.

Про трек «По кому подзвін?»

2-го березня у дім Фусика прилетів снаряд — музиканта врятували товсті стіни. Ось як він пригадує той день:

«Я прокинувся від того, що до будиночка наближається “Гулівер”, і кожен його крок витрясає з мене душу. Я почав бігти в укриття, в якийсь момент вилетіли вікна, і весь простір наповнився пилюкою. Якби він пролетів ще метр, то залетів би точнісінько мені до ліжечка»

У той же день він поїхав у Львів, де за вечір написав пісню «По кому подзвін?». Лишилось тільки записати та звести — це лише другий трек, який він зводив та писав сам. 17 березня пісня була готова.

Не менш виразним за пісню вийшов кліп, в якому Oi FUSK читає з-під землі, під каміння та листя. Ідея народилась в режисера Іллі Дуцика, який разом із командою приїхав до репера. Відео знімали у селищі Славське на Львівщині.

«Лють, біль, ненависть — це стани, які відчуває кожен клаптик країни та це було в основі меседжу. Відчулося, що не тільки люди, а й сама земля зараз страждає і лютує. Тому народження ідеї, можна сказати, було дуже органічним»,

— каже Ілля Дуцик.

Про стиль, мову та майбутнє

До треку «По кому подзвін?» музика Oi FUSK була дещо веселіша. В нього навіть є мініальбом TROOBAGUBAMI у жанрі реґі.

«Мені цікаво досліджувати свої емоційні стани та стани людей через музику. Тож це те, що я наразі відчуваю і думаю, що ще багато можна буде почути в моїй творчості, бо мені нудно писати в одному стилі. Я постійно пробую, ніби новий одяг, новий психічний стан»,

— розказав Оі про своє відношення до зміни стилю.

Якщо раніше в репертуарі Оі були пісні російською мовою, то зараз він, як і більшість артистів, повністю перейшов на українську. За його словами, мова — один із елементів ідентичності:

«То такий егрегор, який підпитується людською енергією, і наразі нам треба його сильно бустити. Це матриця, за допомогою якої ти можеш змінювати свою реальність, і тепер нам вкрай необхідно створювати спільну реальність».

Oi FUSK не планує зупинятися і хоче випустити кілька нових пісень цього року:

«Мені написало декілька людей, що я їх надихаю на творчість, тож цим і займатимуся».

Арт-директор фотосесії — BADWOR7H.

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.