Нова музика

Нова українська музика: Паліндром, LATEXFAUNA, Love’n’Joy та інші

Максим Комлєв

Це нова українська музика, яку ми радимо послухати. 

🔊 Наш великий плейліст українських новинок 2022 також регулярно поповнюється — підписуйтесь на цифрових платформах:  Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.

LATEXFAUNA — BOHUN

Хто, як не вони, могли б записати пісні від імені Івана Богуна не як полководця та соратника Богдана Хмельницького, а як затятого мачо? Актуалізація історичних українських героїв у сучасному форматі.

хейтспіч — я вб’ю всіх богів

Після тривалого періоду релізу нових треків ледь не щотижня, дует взяв паузу аж на місяць, щоб повернутися з ну дуже злим треком.

діти інженерів — 7.62 мм

Нові герої української сцени випустили пісню, у якій вже у назві передають привіт окупантам у вигляді найпопулярнішого калібру патронів.

ліл чіпсік — ліл чіпсік

«Мені 10 років, я з України, вона гола» — той самий тречок малого репера, уривок якого спочатку залетів у TikTok.

DOBRYVA — Друг
Пісня з потенціалом стати танцювальним хітом та іронічною історією в тексті про закоханого в дівчину хлопця та її «просто друга».

 

 

Саша Чемеров — Полями

Важко сказати, що вийшло краще — пісня-сповідь чи напружений кліп з Сашою Чемеровим в окопах і танком у головних ролях.

Entely — UA Girl

Мінімалістичне аранжування та шикарний тембр вокалу трохи кульгає через примітивний текст. Але сильних сторін у треку набагато більше.

Sleepy Andy, EasyLover, drimandr — Піжамна вечірка

Безтурботний емо-панк від музичних зумерів.

Монтеґ — Сад

Ліричний британський рок по-українськи про егоїзм і нарцисизм у відносинах, а також неспроможність бачити в інших людях найкраще.

YUVI — Hrishna
Після прослуховування цього треку важко прийти в себе. Він лякає і манить одночасно. Від тексту хочеться плакати, від музики — танцювати.

DANTES — Not A Refugee

Одночасно сумна та мотивуюча пісня для і про українських біженців, які зовсім не біженці — просто тимчасові гості інших країн, які дуже хочуть додому.

The Fáust — Помри, але будь живим

«Реальність — то є страх чи кимось вигадана фобія. Хто керує мною — я або моя копія?», — питає в дебютній пісні 19-річний артист із Донецької області під меланхолійний постпанк із речитативом.

TRÜMMER & Саша Кольцова — Що за дверима

Німецькі рокери переписали свою пісню проти правого радикалізму відповідно до подій в Україні та записали її з фронтвумен українського гурту «Крихітка». Простий, майже панковий трек із дуже чіпкою гітарною партією.

Нікіта Кісельов — Пропаганда

Роздуми про те, як російська пропаганда може розбивати кохання двох людей. В основі пісні — реальна історія подруги співака та композитора, яка переїхала з Маріуполя в Москву та звинувачувала у війні Україну.

DMEET — Небо
«А я іще посиджу і подивлюсь на небо, це все, що зараз треба», — проста та красива пісня про мирне небо над головою і втому від війни на фоні останніх днів літа та початку осені.

Stedam — Не спи

Кайфовий привіт альтернативному року 2000-их з його емо-настроями та даниною гранжу в новій пісні одеситів.

Паліндром — Придумано в черзі

Третій альбом Степана Бурбана — концентрований сеанс психотерапії.

Тут є пісня про Скнилівську трагедію, свідком якої Паліндром майже став, проговорення «постколоніального синдрому» та травм совка, пісня про втрачену сім’ю та пісня для коханої Степана, опис творчої кризи та як фінал — спогади про Херсон і готовність знову зустрічати його в сім’ї.

Окремо варто відзначити вокал Паліндрома — результат роботи над ним відчувається в кожній ноті.

Олег Каданов & Стас Кононов — Чи то так, чи то ні

Важливі харківські музиканти (сформували або грали в «Оркестр Че», Pur:Pur, «Лінія Маннергейма», із Сергієм Бабкіним, Sophie Villy та іншими) записали спільний альбом, який хочеться слухати в одному плейлисті з Bon Iver, The National і Death Cab for Cutie. Як і в інших проєктах Каданова, особливої уваги тут заслуговують вірші.

Love’n’Joy — Half Home

Знаєте, яка різниця між марихуаною та цим альбомом? За нього вас не заарештують. 

Київські фірмачі продовжують робити позачасовий психоделічно-гаражний рок преміум-сорту. З грувом, шарами перкусії, гітарними пасажами та найчіткішим розумінням поняття «британщина». А для людей, які ще пам’ятають український інді-рок початку нульових, «Вконтакте» та концерти в клубі «44», тут є нова версія пісні Yesterday.

Альбом також можна придбати на Bandcamp і підтримати гурт фінансово.

Лилу45 — Труднощі перекладу

Українська співачка, яка в липні випустила перший україномовний альбом, тепер переклала на українську свої найпопулярніші минулі пісні. Місцями недоліки перекладів відчуваються, але це вдалий і актуальний мистецький хід.

troxellemott — ANKHT

Поліритмічна та експериментальна електроніка з лейблу Dnipropop від київської електронної композиторки Анастасії Симонович. Трек trypillian — у плейліст.

Альбом також можна придбати на Bandcamp і підтримати музикантку фінансово.

Liky Pid Nohamy — VA: NOTATOK 1

Одеський музикант Polje, який цього року випустив чудовий альбом, запустив власний лейбл з дивакуватою назвою. Його перша збірка містить композиції від музикантів із Одеси та Києва, виконані в різних жанрах: від бедрум джазу і рослинного ембіенту (це не ми придумали) до фортепіанного щоденника й козацької думи.

Збірку також можна придбати на Bandcamp — 80% доходів будуть переведені на рахунки волонтерських організацій, які допомагають українським військовим і цивільним, що постраждали від війни.

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також про те, чи відмовилася українська молодь від російської музики. Ми запитали про це дівчат і хлопців 17–21 років з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст України.