Це нова українська музика, яку ми радимо послухати.
🔊 Наш великий плейліст українських новинок 2022 також регулярно поповнюється — підписуйтесь на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.
Це нова українська музика, яку ми радимо послухати.
🔊 Наш великий плейліст українських новинок 2022 також регулярно поповнюється — підписуйтесь на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.
Хто, як не вони, могли б записати пісні від імені Івана Богуна не як полководця та соратника Богдана Хмельницького, а як затятого мачо? Актуалізація історичних українських героїв у сучасному форматі.
Після тривалого періоду релізу нових треків ледь не щотижня, дует взяв паузу аж на місяць, щоб повернутися з ну дуже злим треком.
Нові герої української сцени випустили пісню, у якій вже у назві передають привіт окупантам у вигляді найпопулярнішого калібру патронів.
«Мені 10 років, я з України, вона гола» — той самий тречок малого репера, уривок якого спочатку залетів у TikTok.
Важко сказати, що вийшло краще — пісня-сповідь чи напружений кліп з Сашою Чемеровим в окопах і танком у головних ролях.
Мінімалістичне аранжування та шикарний тембр вокалу трохи кульгає через примітивний текст. Але сильних сторін у треку набагато більше.
Sleepy Andy, EasyLover, drimandr — Піжамна вечірка
Безтурботний емо-панк від музичних зумерів.
Ліричний британський рок по-українськи про егоїзм і нарцисизм у відносинах, а також неспроможність бачити в інших людях найкраще.
Одночасно сумна та мотивуюча пісня для і про українських біженців, які зовсім не біженці — просто тимчасові гості інших країн, які дуже хочуть додому.
«Реальність — то є страх чи кимось вигадана фобія. Хто керує мною — я або моя копія?», — питає в дебютній пісні 19-річний артист із Донецької області під меланхолійний постпанк із речитативом.
Німецькі рокери переписали свою пісню проти правого радикалізму відповідно до подій в Україні та записали її з фронтвумен українського гурту «Крихітка». Простий, майже панковий трек із дуже чіпкою гітарною партією.
Роздуми про те, як російська пропаганда може розбивати кохання двох людей. В основі пісні — реальна історія подруги співака та композитора, яка переїхала з Маріуполя в Москву та звинувачувала у війні Україну.
Кайфовий привіт альтернативному року 2000-их з його емо-настроями та даниною гранжу в новій пісні одеситів.
Третій альбом Степана Бурбана — концентрований сеанс психотерапії.
Тут є пісня про Скнилівську трагедію, свідком якої Паліндром майже став, проговорення «постколоніального синдрому» та травм совка, пісня про втрачену сім’ю та пісня для коханої Степана, опис творчої кризи та як фінал — спогади про Херсон і готовність знову зустрічати його в сім’ї.
Окремо варто відзначити вокал Паліндрома — результат роботи над ним відчувається в кожній ноті.
Важливі харківські музиканти (сформували або грали в «Оркестр Че», Pur:Pur, «Лінія Маннергейма», із Сергієм Бабкіним, Sophie Villy та іншими) записали спільний альбом, який хочеться слухати в одному плейлисті з Bon Iver, The National і Death Cab for Cutie. Як і в інших проєктах Каданова, особливої уваги тут заслуговують вірші.
Знаєте, яка різниця між марихуаною та цим альбомом? За нього вас не заарештують.
Київські фірмачі продовжують робити позачасовий психоделічно-гаражний рок преміум-сорту. З грувом, шарами перкусії, гітарними пасажами та найчіткішим розумінням поняття «британщина». А для людей, які ще пам’ятають український інді-рок початку нульових, «Вконтакте» та концерти в клубі «44», тут є нова версія пісні Yesterday.
Альбом також можна придбати на Bandcamp і підтримати гурт фінансово.
Українська співачка, яка в липні випустила перший україномовний альбом, тепер переклала на українську свої найпопулярніші минулі пісні. Місцями недоліки перекладів відчуваються, але це вдалий і актуальний мистецький хід.
Поліритмічна та експериментальна електроніка з лейблу Dnipropop від київської електронної композиторки Анастасії Симонович. Трек trypillian — у плейліст.
Альбом також можна придбати на Bandcamp і підтримати музикантку фінансово.
Одеський музикант Polje, який цього року випустив чудовий альбом, запустив власний лейбл з дивакуватою назвою. Його перша збірка містить композиції від музикантів із Одеси та Києва, виконані в різних жанрах: від бедрум джазу і рослинного ембіенту (це не ми придумали) до фортепіанного щоденника й козацької думи.
Збірку також можна придбати на Bandcamp — 80% доходів будуть переведені на рахунки волонтерських організацій, які допомагають українським військовим і цивільним, що постраждали від війни.
Читайте також про те, чи відмовилася українська молодь від російської музики. Ми запитали про це дівчат і хлопців 17–21 років з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст України.