Ред Бул
Реперка alyona alyona взяла участь у зйомках рекламного ролика від Red Bull, в якому дві спортивні автівки дрифтували Софійською площею. Через дрифт бруківка площі була пошкоджена слідами від шин, обсяг збитків оцінили в 50 000 грн. КМДА заявила, що не давала дозвіл на зйомку та відкрила провадження за статтею «Хуліганство», а машини конфіскувала прокуратура.
Red Bull вибачилися за інцидент у своїх соцмережах, а alyona alyona разом із командою долучилася до прибирання площі, додавши, що у Red Bull її запевнили, що всі дозволи були отримані. Пізніше реперка отримала повістку на допит у якості свідка.
Рейди
Якщо минулого року київські клуби Closer, Keller Bar і Otel’ страждали від рейдів поліції, то у 2021-му дісталося «Хвильовому», клубу на Кирилівській, 41 і тому ж Closer, але вже не від правоохоронців.
7-го листопада праворадикали з групи «Катарсис» (називає себе «спілкою культурних консерваторів») провели «хрестовий похід проти наркоманів» і завітала у зазначені вище заклади (всі розташовані на Подолі в Києві). Радикали називали їх «гадюшниками, що продають наркотики роками, не ховаючись». Тоді все пройшло відносно мирно.
Набагато небезпечнішою виявилася акція 26 листопада. Група з 15–20 людей побила двох охоронців на вході у «Хвильовий», прорвалася у двір, розбила вікна та двері закладу, де в момент нападу перебувало 15 людей. Також нападники використали сльозогінний газ.
Обидва інциденти відбулися за пасивною реакцією поліції, на що неодноразово скаржилися власники «Хвильового».
29 листопада у відповідь на це в Києві відбувся протест проти бездіяльності подільської поліції. Він був ефективним — 13 грудня стало відомо, що її голову Павла Василенка знято з посади. Поліція також повідомила про висунення підозр двом нападникам і встановлення 30 осіб, причетних до нападу. Двом неповнолітнім, 2005 та 2006 років народження, висунули підозру.
Роялті
В Україні критична ситуація з виплатами роялті (відрахування за публічне використання пісень, наприклад, на радіо та в ресторанах). Простий приклад: Катя Павленко з Go_A в інтерв’ю розповіла, що за пісні «Соловей» і SHUM гурт отримав 2800 грн.
Проблема загострилася ще у 2018 році, коли Міністерство економіки акредитувало низку організацій колективного управління (ОКУ), що мали проводити збір та розподілення виплат між артистами. Серед інших акредитацію отримали організації колективного управління УЛАСП і «Автори та видавці». В обох виконавчим директором зазначений Олександр Нікін.
На акредитацію також претендувала УААСП, і хоч конкурс мав місце, міністр не підписав наказ і ринок авторських прав виявився заблокованим. У травні 2021 року Сергій Вусик опублікував велике дослідження з відмивання грошей через роялті, головним фігурантом якого є Олександр Нікін.
Восени 2021-го Верховна Рада ухвалила закон 5572, який має розблокувати діяльність ОКУ та анулювати результати конкурсу. УЛАСП і «Автори та видавці» (представляють співачка Руслана та її чоловік Олександр Ксенофонтов) виступило різко проти прийняття закону.