Основна загроза для українського музичного ринку прямо зараз — це не відсутність концертів, а перевиробництво музики. Індустрія буквально тріщить по швах, не справляючись з кількістю контенту, який пропонують локальні артисти в 2021 році.
Розглянемо ситуацію ближче. Магістральний вектор руху індустрії — це потік нової музики по сполучених посудинах: артист/реліз — піар-агенти — медіа — аудиторія/попит — концерти/фестивалі. Здавалося б, після річного карантину проблема є на відрізку «аудиторія — концерти». Саме там мав утворитися «затор» (або гребля, як хочете). Тобто артисти випустили новий матеріал, їхні піар-агенти за допомогою медіа розказали про нього аудиторії. Та й та давно вже тепла: послухали, оцінили, приготували гроші на квиток. Але! Поки що не можна проводити концерти, і ми всі (індустрія, слухачі) нібито стоїмо на низькому старті й чекаємо зустрічі.
На ділі все зовсім інакше. За минулий рік «затор» утворився на найпершому етапі, тобто артисти — піар. Проблема набагато глибша. Причина — не зовнішні чинники (пандемія, форс-мажор), а повальна відсутність навичок стратегічного планування. Сьогодні ми, як профільне піар-агентство (http://mnogovody.com — ред.) перебуваємо в парадоксальній ситуації: попит на наші послуги тільки зростає, кількість артистів і релізів збільшується в рази, але при цьому в сфері PR відбувається стрімкий спад.
Ми й багато наших колег, думаючи про особисту репутацію, змушені відмовляти в роботі 9 з 10 потенційних клієнтів, заздалегідь розуміючи, що не зможемо «зрушити з місця» їхні релізи. Чому так відбувається? Назвемо кілька основних причин.