Тексти

Як ТРЦ Lavina Mall об’єднує навколо музики та допомоги ЗСУ

СЛУХ
ПРОМО

У лютому 2023 року команда київського торгово-розважального центру Lavina Mall запустила благодійний проєкт «Енергія Єдності», покликаний стати ефективним майданчиком для збору коштів на потреби Збройних сил України. Його учасники донатять благодійним фондам, із якими співпрацює ТРЦ, а також насолоджуються виступами українських зірок, беруть участь у пізнавальних лекціях і розіграшах подарунків. Руслана, TVORCHI, «Скрябін», CHEEV, Latexfauna, Kozak System і Степан Гіга — це лише частина артистів, які долучилися до ініціативи Lavina Mall.

У рамках «Енергії Єдності» відбулися 10 заходів, кожен із яких залучав десятки тисяч відвідувачів. ТРЦ у своїх стінах вдалося створити атмосферу єднання та зарядити гостей єдиною метою — зібрати кошти на потреби ЗСУ, які сьогодні боронять наше мирне життя.

Юрій Зейкан, спеціаліст із маркетингу ТРЦ Lavina Mall та організатор акції «Енергія Єдності»: Після початку повномасштабної війни, звичайно, у всій країні майже повністю призупинили проведення будь-яких заходів. Після деокупації Київської області Lavina Mall повернувся до роботи, але організація подій усе ще була на паузі. 

2023 року ми провели дослідження, щоби виявити очікування наших гостей. Воно продемонструвало, що більшість хоче відвідувати заходи, які давали б змогу трохи відволіктися. На основі цього почав формуватися проєкт, який пізніше отримав назву «Енергія Єдності».

Мета благодійного проєкту — надати можливість гостям в одному місці і допомогти Збройним силам України, і побачити улюблених виконавців, а також отримати приємні подарунки від партнерів ТРЦ. На думку організаторів, виступи українських зірок усіх масштабів — найдоступніший механізм залучення аудиторії до збору коштів. І не просто доступний, а по-справжньому дієвий, адже трафік Lavina Mall дозволяє охопити велику аудиторію.

Перша організація, з якою почала співпрацювати команда ТРЦ, — благодійний фонд Marcus Foundation (опікується матеріально-технічним забезпеченням 47-ї бригади ЗСУ). Завдяки донатам відвідувачів «Енергії Єдності» протягом лютого-червня 2023 року вдалося придбати реанімаційний автомобіль і додатково зібрати 880 000 грн на потреби бригади.

Юрій Зейкан: Після цього ми почали співпрацю з «Фондом НАСТУПУ», який допомагає Нацгвардії. Їхня мета — до кінця року зібрати 1 млн грн для придбання тренувальної системи Miles, що імітує реальний бій. Обладнання дає змогу відпрацювати навички, які підвищують боєздатність і зменшують втрати особового складу до 70%. Уже зібрано 560 000 грн — збір триватиме до кінця року.

Проєкт «Енергія Єдності» має й «музичну» мету — стати майданчиком для виступу молодих українських артистів. Так, на благодійних заходах у ТРЦ виступали Tumazar, Demchuk, Krylata, Уляна Ройс і багато інших. Вони вже встигли заявити про себе, але ініціатива Lavina Mall дозволяє робити це ще гучніше. Саме тому організатори хочуть, щоби більше молодих виконавців ставали частиною важливого проєкту.

Юрій Зейкан: Ми робимо все, щоби витіснити російський контент із українського ринку. Процес боротьби з окупацією нашого культурного простору вже запущений. Важливо у цьому процесі створювати свій простір — якісний, новий, сучасний. Усім артистам, особливо молодим, яких ми запрошуємо, ми надаємо майданчик для розвитку, для знайомства з потенційною публікою. Виступити на розігріві у TVORCHI, Руслани чи Степана Гіги — це завжди плюс, адже їхня творчість охоплює велику аудиторію.

Щоби доєднатися до участі в «Енергії Єдності», артистам достатньо просто написати в інстаграм-директ Lavina Mall. Жоден музикант не залишиться непоміченим — організатори уважні до заявок та відбору виконавців. Головне — поділяти цінності благодійного проєкту.

Лайнап артистів — достатньо різноманітний, покликаний задовольнити музичні смаки всіх і кожного. Степан Гіга, Руслана і Latexfauna — що ж може об’єднувати цих артистів?

Юрій Зейкан: Якщо артист має аудиторію, вона може прийти на захід і задонатити — це важливо. Зазвичай ми міксуємо різних виконавців, адже прагнемо охопити якнайбільшу аудиторію. Також прагнемо робити різні програми щомісяця, не повторюватися і дарувати нові емоції.

Наразі останній захід «Енергії Єдності» відбувся другого грудня з нагоди Дня народження Lavina Mall. Ця подія нагадала гостям і партнерам ТРЦ про благодійні здобутки 2023 року, яких вони досягли разом. Гала-концерт об’єднав хедлайнерів, що брали участь у проєкті протягом року. Крім того, цей день став рекордним за кількістю гостей — до ТРЦ завітали 86 000 людей. У середньому в дні благодійних заходів кількість відвідувачів ТРЦ сягає 50 000.

Юрій Зейкан: На перший концерт із Shumei 26 лютого прийшли майже 30 000 гостей — це скоріше був приємний сюрприз, ніж очікуваний результат. Адже ми тільки починали проводити такі масштабні зустрічі в умовах війни — це була лотерея. Переймалися, зайде чи ні, але після події наші соціальні мережі не замовкали: «Клас, ми хочемо ще! Чекаємо на нові анонси». Це підтвердило правильність наших намірів.

Благодійні заходи вже відбуваються не лише в Lavina Mall, а й у Blockbuster Mall, який нещодавно відкрився в оновленому форматі. На початку грудня тут організували перший фестиваль під дахом, у якому взяли участь 17 артистів української сцени, зокрема арт-рок-гурт «Циферблат», харківський виконавець SanderKan, Оля Гарбузюк (переможниця дитячого «Євробачення»), а також ONUKA, DZIDZIO, Макс Барських та інші.

У межах благодійного збору боєць 93-ї ОМБ Богдан Величко зі своїми побратимами провели пряму трансляцію з позицій у Кліщіївці. За три дні для потреб бригади зібрали понад 1 млн грн. Отже, «Енергія Єдності» триватиме. І організатори «Енергії Єдності» не планують зупинятися на досягнутому.

Підтримати збір Lavina Mall для «Фонду Наступу»:
Отримувач:
БО ФОНД НАСТУПУ
Код отримувача:
44919394
Рахунок отримувача:
UA963052990000026000021037679
Назва банку:
АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

Читайте також: Dorofeeva зібрала 3 мільйони гривень на ЗСУ під час великого концерту.

Читайте також: Dorofeeva зібрала 3 мільйони гривень на ЗСУ під час великого концерту.