Тексти

Київський гурт зробив міні-тур по районам столиці. Організаторами виступили звичайні жителі

Данило Панімаш

Електронні експресіоністи і один з найатмосферніших гуртів України Ptakh_Jung зробили незвичайний експеримент. Дует влаштував міні-тур районами Києва. Єдиною вимогою була тільки можливість підключити інструменти — тобто наявність розетки. І ще — два стільці. Хлопці розповідають, як виникла та реалізувалася ідея.

***

За карантин ми нереально скучили за концертами, і, коли почалося послаблення, вирішили стати менеджерами свого концертного графіку. Ми розуміли, що фінансово цей сезон провалився, але ми можемо забезпечити собі принаймні концерти, то чому б ні? Тим паче, що вуличний формат — це те, з чого ми починали 4 роки тому.

Про те, як з’явилася ідея міні-туру

Хотілося влаштувати щось цікавіше, ніж просто вуличний концерт. Ми обожнюємо турити по різних містах і країнах, знайомитися з новими аудиторіями, спостерігати як вони сприймають музику. Карантин забрав цю можливість, тоді ми подумали: а чому би не подивитися на райони Києва як на окремі міста? В кожному районі свої атмосфера, аудиторія, традиції.

Нам стало цікаво ввірватися в райони з гастролями. Щоби було цікавіше, ми зробили гастролі інтерактивними — будь-хто міг запросити нас на свій район. Єдиною умовою було забезпечити розетку й два стільці, розповсюдити подію у районних групах в соцмережах. #гастроліпорайонах були експериментом, в ході якого ми зрозуміли, що натрапили на важливу соціальну проблему.

Про місію і реакцію

Гастролюючи районами, ми побачили, що вони обділені якісним культурним життям, а також наскільки жителі районів відкриті сприймати нове й прекрасне. Адміністративний район Києва — це від 100 до 300 тисяч населення, це як обласний центр на кшталт Ужгорода, Херсона чи Луцька.

А тепер уявіть обласний центр, де на все населення є один шопінг-мол, у кращому разі кінотеатр! Досить похмура культурна песпектива. Не дивно, що для багатьох місцевих наш концерт був як культурне одкровення.

Люди щиро не могли повірити, що серед багатоповерхівок та кіосків може відбуватися щось цікавіше за ніщо. Так наш проєкт став не лише музичним, а ще й отримав соціальну місію — децентралізація культурного життя у рамках великих міст.

Про райони

Поділ, Русанівка, Чоколівка, Ірпінь, Оболонь, Центр, Троєщина, Кудрявець, Голосієво.

Нас запитують: на якому районі був найкласніший концерт? Ми не брешемо, коли кажемо: у кожному з районів було класно.

Усі концерти були різні, на якихось відбувався врив і рейв, інші проходили у чемній камерній атмосфері. Усюди була тепла комунікація з аудиторією, щира віддача, цікаві знайомства і кеш у нашу коробочку для донатів.

Про нові локації для концертів

Хочемо поділитися локаціями для концертів у районах, які ми відкрили в ході гастролей та які можуть стати у пригоді іншим музикантам.

Платформа Острів на Чоколівці — осередок урбаністів у гуртожитку університету будівництва та архітектури. Команда Острова уже дев’ятий рік поспіль розвиває локальну спільноту райончика. На платформі є сучасна майстерня для роботи по дереву та металу, і все це у відкритому доступі.

Острів працює зокрема як локація для перформенсів. Тут є вкрай симпатична зала на 100+ людей, апарат, сцена, бар і команда, відкрита до співпраці з музикантами та іншими творчими людьми.

АРТ-Братислава на Оболоні — культурний центр на базі кінотеатру Братислава. Зараз працює зала для сидячих концертів та театральних перформансів на 150 місць. У кінці жовтня команда планує закінчити ремонт і запустити камерну залу для вечірок/танцювальних перформансів на 150 людей.

Також у арт-центрі є репетиційні приміщення, велика виставкова зала, танцювальна зала, крута команда, відкрита до співпраці. У теплу пору року тут проводяться покази фільмів на відкритому повітрі.

Статистика

  • 72 рази ми піднімали й спускали нашу апаратуру з п’ятого поверху і назад, щоби возити її на гастролі
  • +229 підписок FB, +111 Youtube, +98 в Instagram принесли нам #гастроліпорайонах
  • 35 790 грн накидали «в капелюх» за 9 концертів
  • 6095 грн найбільша сума, зібрана за концерт у Squat 17B
  • 1080 грн найменша сума, зібрана за концерт на Троєщині
  • 5 концертів поспіль відвідували деякі наші фанати на різних районах
  • 1 скарга на гучну музика була за весь час #гастроліпорайонах

Про плани на майбутнє

Цього року ми не встигли об’їздити всі райони, на які нас запрошували. Заявок було чимало, тому плануємо зробити це наступного теплого сезону. Дарниця, Борщагівка, Печерськ, Позняки, Нивки, Воскресенка — ви перші у списку на сезон 2021. Також нас звуть виступити на районах в інших великих містах: Житомир, Дніпро, Харків.

Читайте також, як Антон Дегтярьов з Ptakh_Jung створює музику для реклами.