Тексти

5 питань для Джона Данна — промоутера з Лондона, який працює з Arcade Fire та The National

Сергій Кейн

Джон Данн у бізнесі понад 30 років, робив на крихітних майданчиках ранні виступи Radiohead, Oasis, Pulp, The Cranberries, Muse, пізніше працював на гігантів індустрії Live Nation, курирував фестивалі Latitude та Electric Picnic. З 2013 року він очолює власну фірму Parallel Lines, влаштовуючи лондонські шоу The National, Arcade Fire, Jungle, Glass Animals, St. Vincent, Future Islands — загалом понад 140 артистів.

Розпитали досвідченого промоутера про його план на буремний 2021-ий, чи можна розпізнати наступних Radiohead і Muse на концерті для десяти глядачів, а також хто здивує нас концертною потужністю в майбутньому.

Цієї п’ятниці, 12 лютого, Джон Данн приєднається до Міжнародного музичного онлайн-форуму Selector PRO — о 13:15 братиме участь у дискусії про те, як підтримувати інтерес аудиторії, а о 17:00 з’явиться у нетворкінгу серед багатьох інших топових британських спеціалістів — консультантів, букерів. Реєстрація безкоштовна.

У вас заявлена купа концертів і в лютому, і на весну включно з солдаутом Shygirl на 700 місць і Glass Animals у 10-тисячноій залі. Які ваші очікування від цього сезону, як ці концерти виглядатимуть, як для вас зміниться логістика у 2021 році?

Зараз у нас досі виставлені на продаж концерти з лютого до кінця серпня і далі. Але ми не маємо надії провести їх у повній мірі, водночас не шукаємо способів зробити ці концерти соціально-дистанційованими, тож розглядаємо варіанти переносити їх на надійніші часи. Зараз обговорюється перенесення менших шоу, до тисячі людей, на осінь 2021, а вищі категорії зсуваються на лютий 2022 і далі.

Якими прогнозами щодо повернення концертної індустрії ви оперуєте в роботі?

Та жодними насправді. Цікаво, як усі ми постійно сумніваємося, коли зможемо повернутися до нормального життя. Здебільшого це базується на надії та чутках, аніж на будь-якій ясній інформації.

Чи був у вашій кар’єрі прецедент, коли ви робили концерт для артиста, в якого ніхто не вірив, але той досяг успіху? Як ви виділяєте таких артистів?

Гадаю, у всіх промоутерів є історії, як вони робили шоу в маленьких залах, які не продалися, а потім ті артисти ставали велетенськими. Я робив концерти Muse для 10 глядачів, Radiohead для 130, The National для 200 і так далі.

Зазвичай ти працюєш в умовах, коли не впевнений, чи новачок досягне успіху.
Та зрідка приходять артисти настільки хороші від початку, що ти просто знаєш.

На вашу думку, хто зараз найбільш недооцінений лайв-артист Британії? За ким варто слідкувати?

Складне питання! Гадаю, Jockstrap та W.H. Lung ще справді розквітнуть як важливі, більші гурти.

Днями ви берете участь у нетворкінгу і дискусіях на форумі Selector PRO. Що ви сподіваєтеся від них отримати, у яких контактах зацікавлені?

Хочу дізнатися все, що можу, про роботу інших ринків, як вони організовують шоу, просувають їх, працюють із британськими агентами тощо. Дуже чекаю на форум.

Читайте також детальний гід по форуму Selector PRO, що відбудеться 12-14 лютого.