Інтерв'ю

«Добре, що ми взагалі наважилися на запуск»: Лідія Клов (Pop Corn CA) про концертний проєкт «Дистанція»

Максим Комлєв

Якщо 2020 рік і навчив світ чомусь, то це вмінню швидко адаптуватися до нових обставин. Навесні ми дивилися онлайн-концерти, і тільки найбільші оптимісти мріяли про традиційні виступи восени. На щастя, вони повернулися влітку, хоч і з певними обмеженнями.

Одним із перших концертних організаторів України, які наважилися знову проводити офлайн-події, стала агенція Pop Corn CA. Це вона привезла Foals, Interpol, Royal Blood, Jungle і Fever 333 до України, а також стала організатором стадіонного концерту Imagine Dragons у Києві. 20 липня агенція анонсувала проєкт «Дистанція — серію концертів на відстані на столичному арт-заводі «Платформа», де глядачі розміщуються на стільцях і шезлонгах, але з дистанцією в півтора метра. В умовах, коли закордонні виконавці стали недоступними, ставку зробили на українських, а ціну квитків — демократичною.

8-го серпня для проєкту зіграв акапельний колектив «Піккардійська Терція». Далі був шоукейс лейблу Mnogo Vody за участі нових імен української музики. До кінця місяця зіграють O.Torvald і Арсен Мірзоян.

Ми поспілкувалися з Лідою Клов, засновницею Pop Corn CA, про те, як народився проєкт, чи важко було домовитися з учасниками та чи повернуться традиційні концерти без обмежень у 2020 році.

Коли ви зрозуміли, що від закордонних привозів треба перефокусуватися на українських артистів?

Я б не сказала, що Pop Corn CA фокусується на українських артистах. Ми і надалі ведемо перемовини з західними виконавцями, підписуємо контракти на 2021–22-й роки. Двоє артистів уже анонсовані на наступний рік — тур Hurts та сольник Pixies у Києві.

Ще кілька анонсів будуть найближчим часом. Тобто своєї спеціалізації, якщо так можна висловитися, ми не міняємо. Цього літа так склалася ситуація, що ми вирішили спробувати кілька концертів українських артистів. Почали з дуже особливого для нас усіх в команді колективу — «Піккардійської терції».

Коли і як народився проєкт «Дистанція»?

Ідея виникла у мене ще в червні. Я одразу зателефонувала Олі Кушпітовській (компанія Zinteco, постійні технічні партнери Pop Corn CA). І вже наступного дня ми обидві були на арт-заводі «Платформа», улюбленому літньому майданчику нашого агентства.

Шкода, що ми не змогли запустити «Дистанцію» раніше, на початку липня. Але тоді щодня відбувалися якісь нові події і ситуація оновлювалася ледь не кожної години. Тому можу сказати так — добре, що ми взагалі наважилися на запуск! 🙂

Артисти на проєкті дуже різні. За якими критеріями ви її вибирали?

Ми хотіли спробувати різні аудиторії і подивитися, що з того вийде. Ідея проєкту була якраз в тому, аби кожен слухач знайшов щось для себе. І так — це певного роду виклик самим собі, адже аудиторія деяких артистів відрізняється від «попкорнівської» та «Платформи».

— Наскільки важко чи просто було домовлятися з артистами? Чи були відмови, побоювання, чи навпаки — всі хотіли зіграти якомога швидше?

З усіма артистами я добре знайома. Женя Галич — мій давній друг. Ми більше 10-ти років знайомі і товаришуємо. З менеджерами Арсена Мірзояна та «Піккардійської терції» у мене також досить теплі й дружні стосунки. Я дуже ціную дівчат і наші відносини. 

Відмови теж були — оскільки ми втратили в часі, досить багато артистів на момент мого дзвінка вже мали інші пропозиції та попередні домовленості.

— На проєкті «Дистанція» поки лише музика, але ви писали про театр і читання віршів. Вони будуть?

Ідея така і була, однак поки не можемо підтвердити інший формат. Повторюся, ми трохи втратили в часі з запуском. Можливо, продовжимо проєкт до вересня, і тоді зможемо запропонувати ще й театральний формат.

У чому особливість проєкту?

Доступність. Ми зробили ставку на більш ніж помірні ціни на квитки, бар і фудкорт.

Чи варто чекати традиційних концертів на закритих майданчиках у цьому році?

Думаю, що ні. Однак буду щасливою, якщо помиляюся.

Фото: Юрій Грязнов, Юрій Стефаняк

Дивіться також список літніх концертів в Україні, які відбудуться на 99,9%.