Інтерв'ю

Павло Ленченко (Cepasa): про Казантип, піраміду Хеопса та виступ на підводному човні

Данило Панімаш
ПАРТНЕРСЬКИЙ
МАТЕРІАЛ

Нещодавно електронний музикант Cepasa (Павло Ленченко) зіграв свою нову програму на території знаменитої Аккерманської (Білгород-Дністровської) фортеці в Одеській області.

Виступ відбувся в рамках EVE8 — проєкту за підтримки Українського культурного фонду, в якому організовують виступи електронних музикантів та музиканток і транслюють їх з історичних місць України.

Cepasa розказав нам про свої улюблені міста та місця України, найбільш вражаючі історичні пам’ятки світу та найдивніші вечірки.

— Про найдивніші та найнезвичніші місця для виступів

Колись я виступав у бібліотеці, це було дивно. В 2019-му разом з EVE8 ми вже робили стрім з фортеці в Тустані, це неймовірне за природною красою місце. Після цього виступу мені стало цікаво відкривати по-новому Україну та її місця. 

Крім клубів чи фестивалів, були виступи на човнах, на дахах, у підвалах, горах, біля моря, на озері, на річці. Я завжди був у захваті від виступів на Казантипі в Криму — це було незвичайне місце у 2000-х роках.

— Про найдивнішу вечірку

Із останнього — це вечірка на станції кайтерів. Якби хлопці не зняли на відео всю вечірку, я б думав, що мені все це приснилося. Це все відбувається на косі Азовського моря, що схожа на край Землі.

— Про найулюбленіше місто світу і місце в ньому

Київ, стадіон «Старт». Відчуваю особливий спокій тут. Гуляю з донькою.

— З яким українським містом чи локацією ви могли б асоціювати свою музику? І чому?

Мабуть, це Одеса. Я щиро люблю це місто, людей, спосіб спілкування, мені пощастило багато разів тут виступати і відчувати віддачу людей на свою музику. Одеса за швидкістю життя, як і Київ — мегаполіс, але Одеса — це мегаполіс на березі моря. 

От і моя музика також перебуває у межах танцювальної культури, що асоціюється з бурхливим життям міста, але я собі часто дозволяю виходити за рамки звичних танцювальних жанрів. У моїй музиці мелодія та відчуття ейфорії від треку важливіші, ніж її максимальна танцювальність. А це розширення в мене асоціюється чомусь саме з лінією морського горизонту.

— Яка історична пам’ятка (будова, замок) справила на вас незабутнє враження і чому?

Піраміда Хеопса. Ніхто досі не знає, яким чином її побудували. Це просто як нагадування людству, що ми знаємо про себе та наш світ ще дуже мало. А коли знаєш мало, треба бути обережнішим з природою.

Про враження від виступу у Білгород-Дністровській фортеці

Це абсолютно новий лайв 2020 року. Для його підготовки я відклав усі інші справи і два тижні кожен день по 12 годин працював над ним. Робота вийшла дуже продуктивною, бо я нарешті фіналізував багато напрацювань, створених у карантинному режимі. Але часу на те, щоб осмислити, що відбувається, у мене не було.

Я вперше грав цю програму зразу в прямому ефірі, у доволі екстремальних умовах, де могло статися що завгодно, — наприклад, банально могла перегрітися на сонці звукова карта. 

Ми настільки багато в чому перестраховувалися, що саундчек закінчився за 2 хвилини до початку ефіру і я нарешті видихнув, що тепер я зробив точно все, що міг, і вже буде як буде. Сама фортеця вражає, її розміщення на Дністровському лимані робить її унікальним місцем, де знову ж таки гармонійно поєднується велич природи з величчю архітектурної споруди, створеної людьми. Це поєднання вражає.

— Якби у вас був необмежений бюджет, де ви б дали концерт, в якому місці?

На підводному човні.

Читайте також інтерв’ю Дмитра Авксентьєва (Koloah) про місця сили, римський Пантеон і любов до Кропивницького.