Тексти

Що відбувається в ТіkТоk: пояснюємо на прикладах

Анастасія Боброва

Колись ми зі сміхом спостерігали, як діти танцюють надворі, а тепер разом із ними це роблять Doja Cat, Надя Дорофєєва та Ентоні Гопкінс

Наразі TikTok — одна з найбільших платформ для популяризації музики. Деякі з хітів, такі як Old Town Road від Lil Nas XSay So від Doja Cat та багато інших завірусилися саме тут.

Але для того, щоби пісня стала популярною у ТіkТоk, хтось має першим придумати, що з нею робити. Це може бути особливий танець, тема/фраза пісні для жарту, челендж — усе, що можна передати через екран смартфона, і все, що не порушує правила застосунку.

У цьому матеріалі ми зібрали 10 прикладів того, що коїться з піснями у ТіkТоk: челенджі, кохання та тверк під саундтрек «Сутінок» і не тільки.

Jawsh 658 — Laxed (Siren Beat)

Перша в нашому топі пісня набрала 30,7 мільйонів використань у відео. Загалом на всіх цих тіктоках люди танцюють той самий танець, але всім незмінно весело.

Megan Thee Stallion — Savage

Айм є севеж, класі, бужі, речет… Вотс хепенін? Теж одна з найпопулярніших пісень, яка наразі набрала вже більше 20 мільйонів використань. Під цю пісню теж є особливий танець, але важчий.

@justmaikosavage @analisseworld @katttrod ♬ Savage – Megan Thee Stallion

@kittynyamkaЧисто я на уроке английского делаю вид что все ок ##переписка ##savage ##рекомендации ♬ оригінальний звук – kittynyamka

Black Moon Lovers — Theme from Twilight (Bella’s Lullaby)

А інколи пісні використовують не так очевидно… Хто не впізнав одразу — це саундтрек до фільму «Сутінки», а нижче — те, як його чують тіктокери.

Melanie Martinez — Play Date

Від любителів k-попу до ТіkТоk прийшла звичка називати знаменитість або людину, яка тобі найбільше подобається, «крашем». Зараз крашем всього ТikТоkу неочікувано став Тімоті Шаламе після фільму «Назви мене своїм ім’ям». Тімоті то тут, то там танцює в уповільненій зйомці під пісню Мелані Мартінез, а у всіх екстаз.

@so.kanm Mỗi lần có con gái mặc váy đi qua, 2 đứa tôi đều cúi xuống để nhặt đồ, tôi nghĩ đấy là sự ăn ý =))))) ♬ Play Date – Melanie Martinez

Girl In Red — I Wanna Be Your Girlfriend

Часто пісні також використовують не через хуки, а через особливий текст. Наприклад, під цю пісню зізнаються в коханні своїм давнім друзям чи подругам. На відео люди показують щирі емоції, нервування перед зізнанням. А ви б змогли так?

Bill Wurtz — Just Did a Bad Thing

Ця пісня стала популярною теж через текст. Під неї зазвичай показують смішні речі, які людина зробила з собою або з навколишнім середовищем…

Joji — Slow Dancing In The Dark

Під цю пісню крутяться, наче тарілка в мікрохвильовці. Челендж так і називається — Magic Microwave. Або інколи показують щось гарне: яскравий захід сонця або своє прекрасне лице.

Imarkkeyz — Coronavirus

Цей трек взагалі створено як ремікс на відео Карді Бі, де вона смішно кричить: «Коронавірус ХЕХЕХЕ». Звучить качово, інфопривід є, танець придумали і він розлетівся. Під цей трек придумали челендж, де на лице надягають кришку від каструлі замість маски.

@motstelet23 Танцуем на карантине Кого узнали? ♬ Coronavirus – Imarkkeyz

Hildur Guðnadóttir — Bathroom Dance

Під цю відому пісню з «Джокера», де в нього поїхав дах і він танцює в туалеті, у ТіkТоk придумали всрату версію #BottleCapChallenge. В оригіналі потрібно вертухою розкрутити кришечку на пляшці, але всі роблять як можуть.

Britney Spears — Baby One More Time

Часто переспіви пісень стають популярними. Саме так вийшло з піснею Брітні Спірс, там, де «My loneliness is killing me…». Її в ТіkТоk переспівала співачка і блогерка EYEAM KI у своєму стилі. Після цього під цю пісню почали робити меми та організували челендж, де потрібно робити маленькі меблі з підручних засобів.

Читайте також великий матеріал про те, як працює TikTok та на що впливає.