Тексти

TikTok для музикантів: що робити, щоб тебе помітили

Іван Базар
Аліна Циганок

TikTok уже котрий місяць поспіль залишається найпопулярнішим додатком у світі. Аудиторія українського TikTok також постійно росте.

Додаток має величезний вплив на музичну індустрію. Завдяки йому Lil Nas X став суперзіркою, а його трек Old Town Road побив рекорд Billboard з тривалості перебування на першому щаблі світового чарту. Треки, які стають популярними в TikTok, постійно потрапляють у топи стрімінгів та чартів, а Spotify навіть створив окрему категорію TikTok Chart, яку постійно оновлює.

Засновники київської агенції #ODDEE Agency Іван Базар та Аліна Циганок розповідають, як найкраще підготувати свій акаунт та публікації, якщо ви музикант, який прагне слави. Чи принаймні лайків.

Що враховує TikTok?

Соціальна мережа враховує час перегляду відео та всі взаємодії, які з ним пов’язані. Таким чином формується особиста стрічка кожного користувача.

Створюючи контент, потрібно враховувати такі речі:

 • Відео має бути вертикальним
 • Середня довжина відео 15–20 сек
 • Не забувати про хештеги;
 • Бажано публікувати від 3-х роликів на тижден

Для музичних відео:

 • Співати треба починати якомога раніше, у вас є всього 3 секунди, щоб зачепити увагу користувача
 • Якщо співаєте кавер, почніть із впізнаваного шматка пісні
 • Потурбуйтеся про світло; краще якщо джерело світла буде перед вами, а не за спиною
 • Подумайте про фон, він не має надто контрастувати із обраним образом

Якщо ви музикант, який грає кавери, є кілька версій, як це робити:

 • Обрати унікальний формат своїх каверів. Наприклад, як Finli Draper, який записує кавер-версії пісень, граючи на склянках із водою
 • Робити кавер-дуети з розділенням екрану. Це не дуже просто, але цікаво
 • Використати наявне популярне відео і зробити на нього кавер. Наприклад, як цей репер, який став популярним завдяки Беллі Порч
 • Стежити за актуальними челенджами/фільтрами і підхоплювати їх
@finlidrappermusicWhere my Fresh Prince fans @???? 👀 If only we could get @willsmith to see this! ##freshprinceofbelair ##freshprince ##willsmith ##fresh ##belair♬ original sound – Finli Drapper Music

@aulie.the.g#duet with @bellapoarch So I Saw this and was like 🤔🤔 Freestyle. So that’s how we got here #TodayILearned #CoupledUp #freestyle #rap ♬ M to the B – Millie B

TikTok сам підказує, на чому можна хайпувати. Одразу створити відео, які зберуть десятки тисяч переглядів, не вийде. Це вдається хіба що Halsey. Щоб знайти свою форму, треба спробувати різне. Коли відчуєте, що за це вхопилися алгоритми та аудиторія, починайте розвивати тренд. Наприклад, як ці японці, що намацали золоту жилу з форматом гіперболізованих реакцій на елементи бітбоксу.

— ділиться досвідом Іван Базар

Як запустити свій трек у TikTok?

Найкраще у TikTok працюють вірусні треки, які підхоплюють блогери. Часто передбачити їхню популярність неможливо, як-от сталося із польським репером Cypis та його треком Gdzie jest biały węgorz?. Однак власний трек можна запускати разом із флешмобом.

LIVE. Що це і для чого?

LIVE зараз один із головних інструментів для просування свого акаунту. Він дає одразу кілька переваг. Аватарка акаунта обводиться червоним та з’являється великий напис LIVE, а ваші підписники отримують повідомлення про те, що ви виходите в ефір.

Для того, щоб LIVE-трансляція не зірвалася і була успішною, потрібно виконати кілька головних правил:

 • Підготуватися до неї заздалегідь. Підключитися за 10 хвилин до початку та перевірити чи все працює;
 • Мати план, що і як ви розповідатимете чи робитимете;
 • Закрити всі інші додатки в телефоні та вимкнути сповіщення. Бажано взагалі взяти телефон, на якому встановлено тільки TikTok;
 • Поставити хороше світло;
 • Відфільтрувати слова, які ви не хочете бачити в коментарях. Це допоможе позбутися хейтерів;
 • Залишатися справжніми і живими.

Перед запуском LIVE варто зробити тизер на 15–30 секунд, у якому ви розповісте, про що буде лайв. Після закінчення трансляції можна запросити всіх залишати коментарі про трансляцію саме під цим тизером. Так ви зможете подовжити контакт із аудиторією.

Також варто зазначити, що під час LIVE заборонено розпивати алкогольні напої, демонструвати азартні ігри, еротику та наркотики. А також розкривати приватну інформацію підписників. TikTok радить звертатися до кожного за нікнеймом.

TikTok цінує унікальний і щирий контент. Це не та соцмережа, в яку можна робити ті самі анонси, що і в Фейсбук, чи просто завантажувати сторіз із Інстаграму. Кожен артист обирає сам, що йому буде цікаво демонструвати своїй аудиторії.

— пояснює Аліна Циганок

Із чого розпочати?

В Україні TikTok стає дедалі популярнішим серед артистів. Найпопулярнішими українськими тіктокерками серед музикантів є Надя Дорофєєва та NK. На трек Elefante знято більше 1,2 млн відео. NK йде шляхом найпопулярніших американських блогерок, часто танцює в кадрі, підтримує флешмоби та з’являється у відео інших популярних блогерів. Схожим шляхом іде й Надя Дорофєєва, яка також робить акцент на домашній обстановці.

Mozgi запускали трек Chica Bamboni через хештег-челендж, до якого долучали українських музикантів, радіоведучих, блогерів.

Гурт Mountain Breeze випустив «TikTok-альбом». Тобто через акаунт дружнього TikTok-хауза вони опублікували 10 треків по одній хвилині у форматі коротких відео. Соліст гурту в своєму акаунті викладає кавери на популярні пісні.

Alyona Alyona підтримує популярні челенджі та не транслює свою творчість через TikTok, виступаючи радше блогеркою. Те саме робить і популярний Саша Таб.

@alyona.alyona.officialНу от завжди так 😒 Лайк, якщо знайомо.

♬ Мама by alyona alyona – Альона Альона

@sashkatabДевушка имеет право опоздать на 15 минут??? Да ну вас!😈😂 ##улица ##свидание ##зима ♬ SashkaTab СкукоТаб – Sashka Tab

Серед зарубіжних зірок помітні Джош Дан (барабанщик Twenty One Pilots), що любить знімати кавери на популярні в соцмережі треки. Майлі Сайрус викладає дуже вдалі фрагменти своїх виступів. Настільки вдалі, що вони стають челенджами самі по собі. Або ж Lizzo, яка любить вести відверті розмови з підписниками.

Оберіть, який формат є найближчим для вас, і просто знімайте. Систематичність і наполегливість зможуть вивести вас у рекомендації.

Як TikTok впливає на музику та індустрію?

Продюсери та виконавці вже навіть намагаються спрощувати неймінг та хуки, щоб дітям і підліткам було простіше запам’ятовувати та підспівувати. Наприклад, як тут:

І TikTok активніше змушуватиме спрощувати все. Із таким агрегатором контенту артисти та креативники будуть дивитися у напрямку швидкості, адаптації чужих ідей та ситуативності.

Я думаю, що рамки, в яких змушені працювати музиканти в тіктоці — це добре. Бо вони сприяють експериментам над звичними форматами. Ми й самі постійно шукаємо нові ідеї, знімаємо їх та сподіваємося, що вони сподобаються TikTok-спільноті.

— пояснює Аліна Циганок

З позиції маркетингу — раніше рекламні агенції постійно мучилися, як же вигадати вірусну рекламу. Виходило напрочуд рідко. Тепер сама тікток-спільнота генерує вірусний контент. Тож і треки потрібно писати так, щоб вони ставали вірусними. А зазвичай чим смішніший ролик, тим він вірусніший. Тож хто з артистів першим це зрозуміє, той першим зірве куш.

Я думаю, що глобально складної музики ставатиме менше. А артистів одного хіта — більше. Монетизація стримів за рахунок TikTok виросте. Якщо раніше стрим рахувався тільки з персонального прослуховування треку артиста, то тепер буде враховуватися й використання цього треку в чужих відео.

—  Іван Базар

Читайте також про те, як Інстаграм-маски допомагають українським виконавцям просувати музику.