Тексти

Дмитро Гордон бере інтерв’ю в музикантів. Ми вибрали найцікавіші

Данило Панімаш

Дмитро Гордон — один із найбільш неоднозначних персонажів в українській журналістиці та політиці. Він виступає на російських телеканалах і записує діси на путінських пропагандистів, бере інтерв’ю у різноманітних і таких самих неоднозначних діячів та діячок української та російської політики і культури.

Його улесливий підхід до гостей, так звана «тепла ванна», багато кого бісить — втім, як і сам Дмитро Гордон з його специфічним почуттям гумору, яке місцями доволі безглузде, але й безпосереднє. Тим не менше Гордон — дійсно в’їдливий інтерв’юер, здатний розкрити гостя чи гостю й провести змістовну розмову.

Ми зібрали найкращі інтерв’ю програми «В гостях у Гордона» з музикантами та артистами. На жаль, їх було небагато. Найбільше шкода, що Дмитро Ілліч не бере інтерв’ю у актуальних молодих українських виконавців. На це зіткнення поколінь та світів було б цікаво подивитися.

Оля Полякова

«Довелося прийняти страшну правду про те, що я не суперблондинка, а баба-кінь»

В гостях у Гордона Оля показала справжню себе: розповіла про свій тернистий шлях, створення чіпкого образу, відносини з президентом Володимиром Зеленським, свої політичні погляди й сексуальні домагання з боку неназваного міністра культури за часів президента Віктора Януковича — чи Михайла Кулиняка, чи Леоніда Новохатька.

Андрій Данилко

«Я ж не знав, хто я такий взагалі. За ці 25 років Сєрдючка настільки приросла до мене, що я почав себе соромитися, бо почав бачити в собі її риси»

Один із перших стендаперів та драг-королева України, безпосередній Андрій Данилко в ролі самого себе. Інтерв’ю яскраво ілюструє темну сторону веселого образу: Андрій розповідає про вигорання та бійки з Мамою (роль сценічної мами Вєрки Сердючки виконує Інна Білоконь — прим. ред.), відокремлення себе від Вєрки, цькування після «Євробачення» у 2007 році та кепку як захисний механізм.

Руслана Лижичко

«Я не хочу дивитися в темне майбутнє, я хочу дивитися та бачити ліхтарики надії»

«Я перестала бути співачкою в той момент», — натхненна розмова, в якій Руслана відверто розповідає про свою участь у Революції Гідності, наслідки Майдану та цинізм українських політиків. Усе інтерв’ю — навіть не бесіда, а повторне деталізоване проживання тих трагічних подій.

Мирослав Скорик

«Почувши мою музику, Параджанов сказав: Я роблю геніальний фільм! Ти маєш написати геніальну музику!»

Видатний український композитор і Герой України Мирослав Михайлович Скорик розповідає про жахливі репресії проти його сім’ї з боку радянської влади, фанатський лист від Дмитра Шостаковича та відносини з Сергієм Параджановим і свій вклад у розвиток української естрадної пісні. Мирослав Скорик пішов з життя влітку 2020 року, і це інтерв’ю — чудовий спосіб ближче познайомитися з композитором та його вкладом в українську та світову музику.

Jah Khalib

«Я знаю, що настане день, коли нічого не буде — не буде цієї популярності, не буде цих концертів»

У 2019-му один з найуспішніших казахських реперів та бітмейкерів переїхав до Києва для запису альбому «Выход в свет». Jah Khalib розповідає про своє минуле, роботу на кладовищі, наркотики і внутрішню старість, творчу свободу та натхненність Києва, який він назвав своїм «місцем сили».

Олег Скрипка

«Я мрію, щоб в Україні відбулася революція смаку. Цим би вирішилася проблема політичного вибору українців та якість політичного бомонду»

Олег Скрипка розповідає про своїх батьків, дитинство і як життя у Франції сформувало його як українця. Також він називає рух дадаїстів (митців, що заперечували верховенство розуму, логіки та відмовлялися від усталеної естетичної норми — прим. ред.) першими панками і розповідає, як вони вплинули на «ВВ». Через все інтерв’ю червоною ниткою проходять роздуми Скрипки щодо культурного становища України і того, що треба змінити на краще.

Ірина Білик

«Я хотіла заробити, але сума за еротичну фотосесію виявилася занадто великою для наших журналів»

У 1990-ті примадонна української поп-музики дивувала багатогранною творчістю і збирала великі концертні майданчики. Але з часом її творчість почало зжирати особисте життя. В інтерв’ю співачка обговорює чутки навколо неї — інтимні фотозйомки, наркотики, шлюби з продюсером Юрієм Нікітіним та шоуменом Дмитром Коляденком.

Микола Мозговий

«Ігор Крутой… Цар і бог у Москві. Хто він тут? Єлє-поц. Ну шо воно таке? Сєров — Том Джонс для бєдних, може, в Москві він і Том Джонс, а в Києві у кабаку не зможе працювать»

Микола Мозговий — композитор і Заслужений артист України, нині покійний (помер у 2010-му від зупинки серця). У цьому інтерв’ю Микола Петрович міркує на тему провінційності України, наголошує на важливості збереження українського культурного продукту і нещадно, хоч і весело, критикує українських та російських артистів і музикантів.

Костянтин Меладзе

«Я пожив у Москві та зрозумів, що не можу там писати музику гарної якості та кількості. Тому я поїхав до Києва та осів тут»

Сонграйтер і продюсер розповідає про народження радянського брейкдансу у Миколаєві наприкінці 1980-х, свою діяльність у якості кінокомпозитора, труднощі у написанні пісень та продюсуванні. Хоч Гордон і випитує про найбільш красивих, сексуальних і стервозних учасниць «ВІА Гра», Костянтин на все тактовно відповідає.

Олег Винник

«Президент — це той, хто йде туди, звідки не повертаються у нормальне життя. Або ти віддаєш своє життя, щоб тримати країну у гідних руках, або помираєш»

В інтерв’ю Олег Винник розповідає про своє суворе дитинство і як мама врятувала його від смерті в чотири роки; через що співак потрапив до бази «Миротворець» (сайт неурядової організації, що досліджує ознаки злочинів проти національної безпеки України; на ньому публікували списки «зрадників» України — прим. ред.). А ще Олег радикально міркує на тему, яким має бути президент, і ділиться своїми власними президентськими амбіціями (спойлер: хвилюватися не потрібно до 2024 року).

Валентина Степанова

«На сцені має бути не тільки співак — він ще повинен розкрити душу через свій голос і заразити цим слухача. Якщо цього немає — яким би сильним, красивим не був твій голос — цього дуже мало, щоб бути зіркою»

Валентина Степанова — помітна фігура на оперній сцені України. Співачка розповідає, в чому полягає образ прими опери та токсичне середовище оперних театрів: як патріархат працював в академічній музиці у 80–90-х роках, які режисери залицялися до неї та професійну конкуренцію. Попри складнощі та «блат», Степанова побудувала себе сама та поділилася цінними інсайтами.

Григорій Чапкіс

«Я раджу усім: бігайте, стрибайте, скакайте, повзайте. Головне — не зупиняйтеся. Усе, що зупиняється, починає гнити»

Народний артист України та головний живчик української танцювальної індустрії розповідає про виживання під час Другої Світової війни, роботу з видатним балетмейстром Павлом Вірським, тури 60-ма країнами та знайомство зі Сталіним та Хо Ши Міном. Як він отримував подарунки від Елвіса Преслі та жартував з Сальвадором Далі — за 90 років життя Григорій Миколайович прожив купу цікавих історій.

Читайте також інтерв’ю з засновниками лейблу Thousand Kisses Place Ігорем Кириленком та Сергієм Вовком.