Новини

Dua Lipa зняла новий кліп у Києві: розповідаємо, як це було

СЛУХ

Нещодавно ми розповідали про те, що Dua Lipa перевидала свій другий альбом Future Nostalgia з 4-ма новими піснями. На одну з них вийшов кліп, який, як ми дізналися, зняла в Києві українська продакшн-компанія shelter.film.

СЛУХ поговорив з її виконавчим продюсером Альбертом Зурашвілі. Про те, чи приїжджала Dua Lipa в Київ, затоплення в кліпі (відео відсилає до фільму «Титанік»), роботу з режисерами, що зробили той самий кліп Coldplay та оператором, який зняв серіал «Ейфорія».

Розкажіть про себе та компанію

shelter.film — компанія виробництва відеоконтенту різного формату. Більшою мірою ми робимо рекламні ролики як на ринки Європи, Азії та США, так і для локальних клієнтів і агентств. Нам майже два роки і за цей час ми встигли попрацювати з Playstation, IKEA, Renault, Pathe Gaumont x Apple, Make Up For Ever, зняти кліпи для DAMSO, TOVE LO, зокрема Dua Lipa і той самий гучний кліп, який скоріше є соціальною роботою, — Каста «Выходи гулять».

Як на вас вийшла команда Dua Lipa? Як взагалі відбувається вибір продакшна?

Робота для таких «клієнтів» — це результат дуже тривалих плідних відносин на західному ринку. Ми не перший раз співпрацюємо з даними дуетом режисерів і студією-замовником, у нас тривалі відносини, які цілком можна назвати партнерськими. Цей проєкт досить складний і специфічний у виробництві, тому питання довіри та впевненості в тому, що ми виконаємо задачу, поставлену режисерами, зіграло свою роль.

Як довго, коли та як проходили зйомки? Dua Lipa приїжджала до Києва?

Усі плани, в яких присутня артистка, були зняті в США на невеликий «вигородці» — частині декорації, яка покривала фон за нею. Приїхати в Україну, на жаль, вона не змогла з причин особистого характеру.

Зйомки тривали два довгих дні, зі зйомками в двох павільйонах двома паралельними групами. Нам пощастило в цьому випадку, що було два режисери та кожен знімальний майданчик міг повноцінно існувати паралельно.

У двох павільйонах ми розмістили декорацію ресторану з кухнею у повний розмір, три басейни різних розмірів — від дуже великих до високих і скляних, усе під різні задачі. Так само було розміщено кілька мініатюр і малорозмірних моделей, до яких підключені SFX-системи і заряди, що створюють «практичні ефекти» в кадрі.

Усі кадри, в яких були ризики завдати шкоди живій істоті, знімалися з точною копією, силіконовою моделлю, яку ми виготовили спеціально під проєкт. Глобально знімати взимку по пояс у крижаній воді, якої так багато, що нагріти її просто фізично зайняло б неможливий час для проєкту, — це складно.

Цікавий факт — це те, що головним художником-постановником, який відповідав за весь художній напрям проєкту, був фахівець нашого продакшну, людина з величезним досвідом у своїй справі — Михайло Левченко. За стиль і його відповідність епосі для всіх акторів (крім артистки) відповідала стилістка Гала Соколовська. Більшість костюмів ми привезли з Чехії.

Дуже цікавим є режисерське дуо Vania & Muggia. Це режисери, які зняли той самий кліп для Coldplay. Оператором цього проєкту був геніальний Marcell Rev, який зняв серіал Euphoria і свіжий фільм Malcolm & Marie для Netflix.

Може здатися, умовний бум, коли в Києві знімалося багато кліпів для закордонних артистів, завершився. Яка ситуація з цим зараз? 

Я б не пояснював це «бумом» і його спадом. Час зараз не найлегший для всіх індустрій, у яких невід’ємною складовою є тревел ключової групи, а ще складніше, коли це селебріті.

Вже у всіх великих продакшн-студій, швидше за все, є досвід зйомок за системою remote, — коли замовник може сидіти вдома на дивані й дивитися стрім зі знімального майданчика в реальному часі. Але, на жаль, це набагато складніше, ніж може здатися, і в основному пріоритетно, щоб замовник і всі необхідні люди фізично були «за камерою».

Читайте також, як бути кліпмейкером в Україні.