Тексти

Три легенди панк-року, які знищили себе до останку | 18+

Данило Панімаш

Напевно, жоден музичний жанр не породив стільки хаосу і деструкції, як панк-рок. Звичайно, що для цього були і соціально-політичні передумови в обох батьківщинах жанру — Великобританії та США. Декому вдалося пережити неймовірну кількість алкоголю, наркотиків і саморуйнації. Дехто вчасно зупинився.

Однак були такі люди, які наслідували принцип «живи швидко, помри молодим», і залишили після себе легенди. І якщо пірнути в їхнє життя, то стає зрозуміло, що їхній потяг до самознищення був запущений ще в далекому дитинстві.

Ми відтворили найжахливіші моменти з життя трьох чудовиськ панк-культури, які перетворили себе на зброю масового ураження.

СІД ВІШЕС:

Ромео з пекла

1972, 15 років

Мати підсаджує сина на героїн (про це розповідає Джа Воббл — однокласник Сіда і музикант). Він кидає школу.

1974 — 1976, 16-17 років

Після сварки з матір’ю стає безхатьком. Починає жити в сквотах.

1976, 19 років і 4 місяці

Перший виступ на сцені та перший арешт за хуліганство — жбурляв скляні пляшки на сцену, поки там виступав інший гурт.

1977, 20 років, 1 місяць

Лікується від гепатиту С і збільшує дози героїну.

1978, 20 років, 8 місяців


Sex Pistols вирушають завойовувати США. У Сіда починається депресія через відсутність Ненсі поряд (всі друзі Вішеса були налаштовані проти неї), через це посилюється потяг до героїну. Джонні Ротен, вокаліст Sex Pistols, їздить з ним і охороною в окремому фургоні, щоб не підпускати його до наркотиків.

1978, 20 років, 8 місяців

Sex Pistols розпадаються через неконтрольовану пристрасть Сіда до наркотиків і алкоголю. Сід возз’єднується з Ненсі та починає сольну кар’єру.

1978, 21 рік, 7 місяців

Арештований за напад на брата Патті Сміт. Відпущений під заставу.

2 лютого, 1979, 21 рік, 8 місяців

Сід Вішес помирає від передозування героїном. Його смерть класифікується як самогубство. У 2006 році лунає думка від очевидця, що саме мати навмисно ввела йому останню дозу, щоб її син не потрапив до в’язниці. Сід Вішес був кремований, а його прах висипали на могилу Ненсі Спанджен, хоча є версія, що його мати висипала його прах в вентиляцію аеропорту…

ДЕРБІ КРЕШ:

Невизнаний месія

1969, 11 років

Зведений брат Яна гине від передозування героїном у 27 років. Є підозри, що його навмисно вбив дилер, продавши чистіший продукт.

1970, 12 років

Починає вживати LSD. Дилер знайомить Яна з Джорджем Гуттенбергом (псевдонім Пет Смір), майбутнім гітаристом Nirvana та Foo Fighters.

1971, 14 років

Втрачає близьку і добру до нього людину — вітчима, який помирає від серцевого нападу. Майбутня ікона лос-анджелеського панку з дитинства вважав, що його біологічний батько кинув сім’ю. Однак потім Ян дізнався, що його батько — шведський моряк, який теж помер.

1972-1976, 14-18 років

Навчається у альтернативній школі з ухилом у саєнтологію. Відрахований разом з Петом Сміром через розповсюдження наркотиків та промивання мізків іншим студентам. Формується гурт The Germs.

1977, 19 років

Під впливом Чарльза Менсона, Гітлера, Девіда Бові та Рона Л. Хаббарда, засновника саєнтології, починає пропагандувати фашизм і замислюється про створення власного культу особистості.

1978, 20 років


Бере псевдонім Дарбі Креш, під яким і прославиться.

1979, 21 рік

Переходить з LSD на героїн, починає досліджувати власну гомосексуальність. Концерти гурту The Germs стають все більше і більше жорстокими та відчайдушними.

1980, 22 роки

Кількість алкоголю та героїну, які споживає Дарбі Креш, зростає. The Germs розпадаються. Дарбі Креш укладає суїцидальний пакт з подругою Кейсі Колою, згідно якому вони повинні піти з життя разом.

7 грудня, 1980, 22 роки

Разом з Кейсі Колою приймає смертельну дозу героїну. Дівчина виживає, прокинувшись у обіймах покійного. Аутопсія показала, що смерть наступила від гострої героїно-морфінової та етанолової інтоксикаціі.

GG ALLIN:

Найдивовижніший дегенерат в історії рок-н-ролу

1956 — 1961, 0-5 років

Життя у жахливих умовах у дерев’яній хаті без води та електроенергії. Батько забороняв розмовляти вголос з настанням темряви і періодично погрожував вбити всю сім’ю, а потім покінчити з собою. Якось він навіть вирив кілька могил у підвалі.

1961, 5 років

Мати Ісуса тікає разом з дітьми від свого чоловіка та виходить заміж за іншого навіженого фанатика, але не релігії, а вогнепальної зброї. Постійна напруга і погрози життю продовжуються. Ісус йде до школи, де його через незвичне ім’я цькують діти. Мати змінює ім’я сина з Ісуса на Кевіна.

1969 — 1972, 14-17 років

Аллін починає продавати наркотики. Вдягається у жіночий одяг, грабує домівки та зламує автомобілі. Приблизно у цей період втрачає цноту з братом (принаймні так Джи Джи Аллін пише у автобіографічному есеї) і починає проявляти інтерес… до відходів людської життєдіяльності.

1977 — 1985, 21-29 років


Грає у купі гуртів з цікавими назвами: The Jabbers («Балакуни»), The Cedar Street Sluts («Шльондри з Кедрової Вулиці»), The Texas Nazis («Техаські нацисти»), The Scumfucs (неперекладна гра слів, щось про секс і сволоту). Приблизно в цей час Аллін підсідає на героїн і стає неконтрольованим агресивним психом.

1989— 1991, 34 роки

Джи Джи Аллін потрапляє у в’язницю на півтора роки через те, що в стані білої гарячки порізав, а потім намагався підпалити жінку, щоб її розбудити.

27 червня, 1993 року

Відбулася остання подорож Ісуса Христа Алліна. На другій пісні концерту в Нью-Йорку він проломив двері клубу і вибіг на вулицю. Весь у крові та блювотинні, в одних трусах він побіг містом на вечірку до друзів, де прийняв героїн з віскі й помер від передозу. Однак ніхто на вечірці цього не помітив, і з трупом Джи Джи Алліна фотографувались фанати, вважаючи, що він просто заснув. Зрозуміли тільки вранці. Ісуса Христа вдягнули у косуху, в одну руку всунули мікрофон, в іншу — пляшку віскі, в такому вигляді поклали в труну і поховали.

Читайте також про найдикіші концертні гурти в історії.