Тексти

Концерти тижня:
куди піти в Україні та світі
11–14 серпня 2022

СЛУХ

Війна розширила географію та роль концертів українських артистів. Тепер вони не просто грають свою музику, але збирають гроші на підтримку ЗСУ, цивільних і дають надію. 

Концертів, а також інших культурних заходів, попри все, стає так багато, що відтепер на СЛУХ буде виходити щотижнева добірка подій в Україні та світі за участі українських артистів, яку ми робимо спільно з квитковим оператором concert.ua.

В УКРАЇНІ

Pianoбой

12 серпня, «БарменДиктат», Київ

Між камерними концертами для ЗСУ Дмитро Шуров встигає виступати в рамках свого мінітуру Україною з не менш камерними акустичними концертами у супроводі скрипаля та барабанщика. Останній, як і попередні, пройдуть у безпечній підвальному барі в Києві.

Небачена «Азовсталь»: Сергій Жадан, ТНМК, Дар’я Коломієць

12–14 серпня, D12, Київ

Благодійна фотовиставка фотографа і керівника пресслужби полку «Азов» Дмитра Козацького, який наразі перебуває в полоні. У рамках події Сергій Жадан прочитає вірші, відбудуться виступи ТНМК та діджейки Дар’ї Коломієць. А також — зустрічі з родичами бійців «Азову», поліції Маріуполя та територіальної оборони міста. 

100% зборів піде на закупівлю мілітарної допомоги полку «Азов» через Благодійний фонд Сергія Притули.

Курені Чуттів

12–14 серпня, ресторан «Курені», Київ

Після благодійного фестивалю Kureni в ресторані на схилах Дніпра відбудеться благодійна нова ініціатива на підтримку ЗСУ. Діджей-сети, фудкорт, живі виступи музикантів, стендап і багато іншого — гроші з заходу підуть на покупку пікапу.

Квитки — на вході.

Перегляд документального серіалу СПАЛАХ + виступ Cape Cod

13 серпня, WorkIT Space, Київ

Подія в затишному місці на Нивках. Покажуть першу серію нашого документального серіалу СПАЛАХ (вона про український фольк), а після відбудеться дискусія про українську культуру за участі ​​журналістів Максима Комлєва (СЛУХ) і Богдани Неборак (The Ukrainians). Ввечері — діджей-сет Саші Жиляєва та живий виступ Cape Cod.

Khvylia

13 серпня, ​​Arsenal XXII, Київ

Новий український електронний лейбл Khvylia, про дебютну збірку якого ми писали, анонсував захід на три концерти та два діджей-сети. У лайнапі — Alex Savage, Essentialmiks, Ratmir Bilodid Experience, John Dexy, Vasily Richter Band. Також на локації буде представлена виставка плакатних робіт часів УНР.

Христина Соловій

14 серпня, РЦ «Промінь», Луцьк

З початку вторгнення співачка випустила кілька пісень, найпопулярніша з них, «Українська лють», дала назву її туру заходом України. У середині серпня Христину Соловій можна буде послухати в Луцьку.

У СВІТІ

SZIGET

10–15 cерпня, Будапешт, Угорщина

Цього року на угорському фестивалі виступить ціла плеяда українських артистів і діджеїв… а також кілька російських. Дискусії, чи доцільно українцям та росіянам виступати на одному фестивалі в країні, яка очевидно не на стороні України у війні з росією, велися, але врешті українці залишилися в лайнапі. Відомо, що як мінімум виступи Ragapop і Аліни Паш будуть не тільки про музику, а й про донесення актуальних меседжів. 

13 cерпня — Krapka; KOMA (All Europe Stage)
14 серпня — KAZKA (Main Stage), Constantine, Ragapop, DJ Miura, E.Lina (сцена Magi Mirror), Fo Sho (сцена dropYard)
15 серпня — Alina Pash (All Europe Stage), Postman (сцена Music Box)

ДахаБраха

11 серпня, Чатем (штат Нью-Йорк, США)

У середині липня «ДахаБраха» розпочали черговий тур Північною Америкою, що завершиться 11 серпня концертом у місті Чатем, штат Нью-Йорк.

Vivienne Mort + Tember Blanche

12 серпня, Барселона (Іспанія)

Даніела Заюшкіна та компанія з інді-поп-дуетом напохваті перебувають у європейському турі, який триватиме до початку вересня. Він розпочався 23 липня в Лодзі, і наразі перетнув екватор. Найближчий виступ — 12 серпня в Барселоні.

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також про найкращі українські пісні 2022. Поки що.