Нова музика

Найкращі українські пісні 2022. Поки що

СЛУХ

2022 рік уже увійшов в історію України та нашої музики. З одного боку, як один із найскладніших і драматичних. З іншого — це рік нового спалаху в українській музиці, яка почала торкатися ще більшої аудиторії та має історичний шанс нарешті витіснити собою творчість російських артистів. 

Щоб зафіксувати цей момент, СЛУХ зібрав його поки що найкращі українські пісні, на думку редакції, пісні та треки.

👉 Нижче ми розповідаємо лише про частину з них — повний плейліст слухайте на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.

jockii druce — шо ви браття

Сатирично-іронічний реп, випущений на початку березня, став одним із перших хітів війни. Текст і манера виконання допомогли пережити перший шок, трек гарно працював з меседжем про хороших росіян, заспокоював і давав відчути головне: перемога — за нами.

KRUTЬ — Воля

«Ми прокинемось всі в один день від весняних і добрих вістей», — якщо музика може дарувати надію, то композиція бандуристки та співачки робить це якнайкраще.

Pur:Pur — Років на сто

За тиждень до початку повномасштабної війни харківський інді-поп-гурт випустив свій перший україномовний мініальбом. Його найкраща пісня, звісно, про кохання років на сто.

Tapolsky — Відбій тривоги

Рішення поєднати розмірений драм-н-бейс із голосом Олексія Арестовича (для когось заспокійливим, для когось — дратівним) мало неабиякий ефект.

Діти інженерів — Рубці

TikTok під час війни став місцем, де українська музика отримала вірусний потенціал. І не лише поп чи реп, а навіть ось такий, доволі грубий, але шпаркий гранж із пробивним жіночим вокалом.

Макс Барських — Буде весна

Уродженець Херсона написав свою, можливу, найсльозливішу та найщирішу пісню. Якщо ви зустрічали її у відео, де бійці повертаються додому, то все розумієте.

Krechet & KOLA — Медея

«Цей брат — убивця дітей, його звати Медея», — репер і попспівачка вправно порівнюють древньогрецьку царицю Медею з росіянами, через яких вмирають українські діти.

Саша Чемеров — Кращий з кращих

Певно, музикант і співак щось знав, коли 21 лютого знову випустив пісню, яку вперше показав ще у 2014 році під час Революції Гідності. Слухайте текст.

Циферблат — Земля

Космічний джаз-ф’южн по-українськи з переосмисленням повісті Ольги Кобилянської — один із треків, від розмаху та сили якого дійсно перехоплює подих.

OTOY — Енемі

Насичений панчами та насмішками про ворога, моторошний і лютий реп про війну, яким він має бути.

Паліндром — Літній час

Жорстке та правдиве висловлювання про війну з пекучими рядками та влучно підміченими проблемами, яке моментально знайшло реакцію у сотень тисяч людей.

SadSvit — Світанок

Його знають як автора тієї самої пісні з відео полку «Азов», але SadSvit вже не раз показав, що не залишиться людиною одного хіта.

Лилу45 — Війна

Істерично-вольова пісня з чіпким бітом — прикраса дебютного україномовного альбому Лилу45.

Структура Щастя — Друг

Рейв-мантра 18-річної співачки звучить так, ніби її довго тримали на прив’язі та нарешті випустили на свободу, щоб вона вмістила в записі весь свій відчай.

Kalush Orchestra — Stefania

На початку року це був хіт, з яким гурт хотів виграти «Євробачення». Так і сталося, і навіть більше — з просто хіта Stefania перетворилася на один із гімнів війни.

Alina Pash — Тіні забутих предків

А от Аліні Паш виступити на «Євробаченні» не пощастило попри спочатку виграний Нацвідбір. Але пісня залишилася — духопідйомна та епічна.

ЮЮ — Чорна хмара

Перехід на українську та експерименти з електронною музикою повернув нам уже знайому Юлію Юріну, але й розкрив її з нового боку.

Oi FUSK — По кому подзвін?

Як може звучати пісня, написана на наступний день після того, як у дім автора прилетів снаряд? Абсолютно люто та безумно.

Postman — The Good Old World

Канонічна сінгер-сонграйтерська пісня, де за душу бере в першу чергу текст.

KOLA — Чи разом?

Один із залізобетонних попхітів року в Україні. На основі власної історії стосунків KOLA створила пісню, що поцілила в больову точку українських жінок, а прекрасний вокал співачки довершив справу.

To Eternity — Несмачний мед

Головний TikTok-хіт року в Україні? Ще б пак! Пісня ніби створена для того, щоб віруситися в мережі, хоча за мажорним звуком ховається текст про токсичні стосунки.

хейтспіч — бий окупанта!

Мультижанровий дует з’явився уже під час повномасштабної війни та почав регулярно випускати актуальні пісні на злобу дня, і при цьому не набридав. Усе завдяки вміло сконструйованим текстам, приспівам, які хочеться писати на стінах, і агресивній подачі.

Люсі & Hyphen Dash — Babusi

Пісня про зв’язок поколінь і українську самобутність, яку Люсі присвятила своїй бабусі. Звучить як пісня, яку можна передавати далі в спадок у родині.

Karoon — Брудна вода

Як завжди темна, містична та пульсуюча композиція дуету-подружжя. Лєра й Тарас Каруни кажуть, що це їхня найкраща пісня. Від синтезаторного інтро до біта та поєднання голосів — справді звучить як найкраща пісня Karoon.

Cepasa — Kyiv

Вмістити гімн країни чи міста в трек так, щоб це не звучало зашкварено, вдавалося не всім. Як не дивно, в електронного музиканта Cepasa це вийшло ну дуже круто. Слухати обов’язково тільки з кліпом.

Alice Change — Не вистачає кисню

В останні роки Тетяна Коноваленко випускала сумний інді-поп, який рідко резонував з великою аудиторією. А потім виявилося, що в ній ховається рокдіва, яку вже вдруге наздоганяє війна (співачка переїхала з Донецька в Київ у 2016 році). І саме тому її агресивний трек-звернення до окупантів розвалює, як HIMARS.

Zbudny Chas — Persha

Нечасто молодий гурт на першій пісні звучить настільки витончено та впевнено. Розкішний ліричний поп-соул-рок.

White Ward — Leviathan

13-хвилинний опус, що відкриває новий альбом блек-металістів з Одеси, якнайкраще демонструє їхній впізнаваний звук: поєднання блек-металу, дарк-джазу та шугейзу.

Mauser — Тривога

Істеричний хардкор зі Львова, під який хочеться випустити пар.

Денні Дельта — Стурбований

Волинський репер озвучив неприємні, але важливі думки про те, як у світі сприймають війну в Україні.

Sheetel — Sun

Нуарний арт-рок про сонце як благодать і силу, що може стерти все живе не планеті. Напруга в пісні наростає поступово і досягає кульмінації, коли клавіші, віолончель, барабани та бас вибухають разом.

KAT — Мертві

Перлина альбому харківського пост-хардкор-гурту, що вийшов на самому початку повномасштабної війни та загубився у вирії подій і новин. «Мертві» моторошно розповідає про впалих героїв, які з могил гукають до живих, закликаючи помститися.

Sera Sheer — Меч

Грайлива пісня-притча про звіра, меч, відрубану голову і все таке. Саша Щербакова обрала дуже вдалу вокальну подачу — ніби вона не співає, а розповідає казку.

Джозерс, Ницо Потворно — Піф паф файє

Світло-сумна робота про війну як буденність, але не в контексті того, що люди забили на неї, просто до жахіть рано чи пізно звикаєш. Піф паф файє, можливо, лякають вже не так, як раніше. Та чи добре це?

Стас Корольов — Який сьогодні день

Зовсім не трешова фіксація думок українців під час війни (текст пісні — Google-запити) з авангардним звуком, де намішався джаз і рок.

Nastya Kiana — Feb 24

Мінімалістична рефлексія на війну. Майже без співу, просто розповідь із риторичними запитаннями під делікатний продакшн і фіналом у вигляді вірша Ліни Костенко — чудово.

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також про 20 нових українських виконавців, за якими варто стежити в 2022.