Новини

Всі обговорюють смерть Енді Картрайта: чим відомий український репер з Ніжина

СЛУХ

Сьогодні, 30 липня, стало відомо про смерть Енді Картрайта — українського репера та екс-учасника Versus Battle. Дружина репера заявила, що він помер від передозування наркотиками не пізніше 25 липня. Його знайшли розчленованим у квартирі, де вони жили з дружиною.

Хто такий Енді Картрайт

Олександр Юшко (Енді Картрайт) — український андерграундний репер з міста Ніжин Чернігівської області. Він народився 17 серпня 1990 року, навчався у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя на вчителя англійської мови. 

Картрайт займався брейк-денсом і графіті. А хіп-хопом він почав займатися майже випадково. На одному з дисків, ще у доінтернетну епоху, Енді знайшов програму для запису звуку. Майбутній репер зачитав під біт фрістайл, який потім, на цьому ж комп’ютері, знайшов і зацінив його друг. Картрайт вирішив спробувати себе у хіп-хопі. 

Про себе Картрайт говорив: «Весь мій реп виник з тусовок на лавках та з нічних квартирників. Магія тихого, нічного, провінційного міста».

Творчий шлях Енді Картрайта

У 2012 році виходить перший альбом Енді Картрайта під назвою «Магия мутных вод» —  агресивний напористий хіп-хоп з елементами хорору, який отримав схвальні відгуки від російських реперів. У 2013-му Енді почав гастрольну діяльність і випустив містичний, атмосферний і депресивний альбом «Приход глухого кота».

 

Наприкінці 2013 року він дебютує як батл-репер на найпопулярнішому батловому майданчику пострадянських країн — Versus Battle. Там Енді познайомився зі своєю майбутньою дружиною Мариною, до якої в 2014-му переїхав у Санкт-Петербург. У 2018 році у них народився син.

Аудиторія Картрайта швидко виросла, зокрема завдяки батл-репу. Він випустив ще три альбоми — «Доведение до» (2016), «Красота аномалий» (2017) та «Форева я» (2018), що став його останньою роботою.

Сюрреалістична смерть

30 липня ряд ЗМІ повідомили про смерті Енді Картрайта. Останки тіла були знайдені в його квартирі в Санкт-Петербурзі. 

Посилаючись на слова дружини репера, Марини Кохал, адвокат заявив, що Енді Картрайт помер від передозування наркотиками не пізніше 25 липня. Дружина знайшла його мертвим, але не хотіла «безславної смерті» для чоловіка, повідомила вона в поліції. Жінка не заявила про смерть, розпиляла тіло на частини та склала їх у пакети в холодильнику та в коридорі, де вони пролежали щонайменше чотири дні. Марина планувала позбавитися від них і повідомити про зникнення репера. 29 липня вона подзвонила адвокату.

Видання «Фонтанка» повідомляє, що останній пост репера в «Вконтакте» був опублікований 26 липня, остання активність датована наступним днем. Дружина вела його акаунти після смерті та спілкувалася з фанатами.

Друзі виконавця, зокрема Ресторатор (організатор Versus Battle) повідомляють, що ніколи не чули про проблеми репера з наркотиками.

Наразі поліція затримала дружину, а судмедексперти встановлюють, чи справді Енді Картрайт помер від передозування. Кримінальну справу завели за статтею «Вбивство». 

Читайте також про 15 українських хіп-хоп-альбомів 2020, які ви могли пропустити.