Інтерв'ю

Яким буде фестиваль ATLAS UNITED 2024. Інтерв’ю з організаторами

Олена Мосійчук

2015 рік став знаковим для фестивальної культури України, адже саме тоді відбувся перший Atlas Weekend. Із часом локальний фест переріс у подію міжнародного масштабу, де виступали світові зірки: The Prodigy, Nothing But Thieves, Том Оделл, The Black Eyed Peas, Ліам Галлагер та багато інших.

Проте пандемія COVID-19, а через два роки повномасштабне вторгнення внесли корективи. Переноси фестивалю, скасування, невизначеність, втрата коштів. Здавалося, що наступну масштабну подію від організаторів Atlas Weekend ми побачимо не раніше нашої перемоги. Але у 2024 році, попри всі складнощі, фестиваль повертається: в оновленому форматі й під новою назвою ATLAS UNITED 2024. Про повернення фесту навіть написали міжнародні медіа NME та Consequence of Sound.

ATLAS UNITED відбудеться 12–14 липня на території ТРЦ «Блокбастер» у Києві. У лайнапі наразі переважно українські гурти та виконавці, проте на відвідувачів чекатимуть і закордонні артисти. Квитки вже можна придбати в застосунку monobank — 15% з кожного передадуть на збір для закупівлі дронів, який фестиваль проводить спільно з платформою UNITED24.

Ми поспілкувалися із Дмитром Сидоренком, засновником і співорганізатором Atlas Weekend, про виклики й проблеми в організації цьогорічного фестивалю та дізналися про пріоритети організаторів, безпеку заходу, а також що буде з квитками на фестиваль 2022 року, який не відбувся, та багато іншого.

Це лише 30% від публікації: доступ до повної версії — за підпискою на Buy Me A Coffee.

Як вирішили повернутися до організації Atlas Weekend

— Перші два роки війни ми не могли навіть думати про фестиваль, тому що першочергово турбувалися про безпеку. Нехтувати цим неприпустимо. Навіть минулого року, коли ми робили «Донатний Вихідний» разом із ТРЦ Gulliver, ми відповідально поставилися до евакуації на випадок повітряної тривоги: поряд були і паркінг ТРЦ, і станція метро «Палац Спорту». Ми розуміли, що якщо збираємо декілька тисяч людей, то зобов’язані гарантувати їм безпеку і у випадку тривоги одразу зупиняємо подію та реагуємо відповідним чином. Це була повністю благодійна подія. Тоді ми зібрали близько 4,5 млн гривень на медичне обладнання.

Зараз завдяки ТРЦ «Блокбастер» ми можемо організувати фестиваль. Вони відкрили для нас найбільше укриття України, яке сертифікували разом із ДСНС: більше місяця ми прораховували за допомогою сертифікованого програмного забезпечення усі шляхи і терміни евакуації. Насправді це укриття може вмістити колосальну кількість людей — в рази більше, ніж ми збиратимемо, але для нас швидка евакуація — це принциповий момент. 

Коли ми впевнились, що подію проводити безпечно, то почали працювати над іншими важливими аспектами: безкоштовний вхід для людей з інвалідністю, благодійна складова фестивалю, яка включає великий збір на ЗСУ й важливі гуманітарні потреби.

Про благодійність

— Цього року ми готуємо подію спільно з UNITED24, і проходитиме вона під назвою ATLAS UNITED 2024. Наша мета — всіх об’єднати. Багато різних компаній, бізнесів, партнерів долучаються, щоб досягти великої амбітної цілі — мінімум 100 мільйонів гривень на ЗСУ. 15% з кожного квитка автоматично переводяться на цей збір. Окрім цього, ми задонатимо значну частину прибутку фестивалю.

Наступний місяць 50% ресурсу нашого маркетинг-відділу витрачається на те, щоб продати квитки. А інші 50% — на те, щоб качати збір. Ми робимо його разом із нашими партнерами, серед яких monobank, UNITED24, WhiteBIT, «Аврора», Uklon. Є мрія з трьома зірочками — разом із monobank побити їхній рекорд, який вони встановили 24 лютого, та зібрати 400–500 мільйонів.

23 травня Володимир Зеленський презентував нових роботів, і ми долучаємось до цього збору також. Вони є різних типів: для розмінування, штурмові, евакуаційні — і всі вони рятують життя нашим військовим. Друга частина збору буде спрямована на дрони, які завжди потрібні і яких завжди не вистачає. Це будуть як FPV, так і дрони-камікадзе.

Вперше в історії у нас відбувся запуск продажу квитків всередині застосунку monobank — вони продаються тільки там. Цього разу в нас немає ні сервісного збору, ні стандартної комісії квиткового оператора. А 15% з кожного квитка автоматично йде на збір.

Як розважатися під час війни

— Частину людей ми не переконаємо, що це нормально — влаштовувати культурні події з благодійною метою. Хтось може не усвідомлювати, що це не розваги заради розваг. Хтось втратив житло, близьких, рідних, тому вони можуть бути критично налаштовані й мають на це право. Це абсолютно нормально, ми приймаємо їхню позицію.

Але все ж хочеться, щоб ми були інструментом психологічної розрядки. Новини невтішні, війна з нами надовго, і вона повністю поглинула наше суспільство. Тому такі події з великим благодійним акцентом мають бути. Це не про ескапізм або розваги, це про допомогу країні та війську, культуру, єднання та взаємопідтримку — вони дозволяють нам іти далі.

Про це має думати будь-який промоутер чи організатор. Усе, що ми робимо, можливо зараз лише завдяки військовим, ДСНС, лікарям, волонтерам та іншим, хто приносить користь суспільству.

На яких українських артистів варто очікувати

— Ми спробували зібрати всіх топових артистів, які зараз в Україні й у кого немає інших концертів чи подій у цей час. Будуть «Бумбокс», Артем Пивоваров, «Жадан і Собаки», БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ, Verka Serduchka & BAND зі спеціальною україномовною програмою та купою сюрпризів, Курган & Agregat, LATEXFAUNA, «Друга ріка», DANTES, ONUKA, «Підпільний стендап» і багато-багато інших. На двох безкоштовних сценах у ТРЦ і на Shelter Stage щодня будуть цікаві колаборації, наприклад, з такими проєктами і командами, як kontrabass, Леся Квартиринка, FUSION, Porichka, artилерія, A Concert та іншими.

Повернення закордонних виконавців на Atlas

— Ми змогли підтвердити великого закордонного хедлайнера, якого оголосимо з дня на день. Для нас це велика честь, що такі легендарні музиканти безкомпромісно підтримують нашу країну і що вони погодились виступити на нашому фестивалі. Це буде найбільший закордонний артист, що публічно виступить в Україні від початку повномасштабного вторгнення.

Це буде епічний і незабутній виступ ще й тим, що наш хедлайнер зіграє у супроводі великого оркестру та хору. Унікальна програма, над якою працювали спеціально для ATLAS UNITED 2024. Про те, як вона створювалась, ми згодом розповімо більше. На фестивалі будуть зокрема литовці Beissoul & Einius, що неодноразово грали на нашому фестивалі і дуже підтримують Україну, а також японський гурт heavenphetamine.

Фотографії: Ілля Колотій, Таня Шавловська, Максим Клименко

Підписуйтеся на наш Buy Me A Coffee і читайте повне інтерв’ю. Ви дізнаєтеся:

  • Яким був раніше Atlas Weekend і чим він стане тепер;
  • Критика через неповернення коштів за квитки на фестиваль минулих років;
  • Труднощі в організації фестивалю;
  • Як попри всі ризики організовувати фест у 2024 році.

Читайте також інтерв’ю з продюсером Михайлом Ясинським — про виживання лейблів та моделі бізнесу під час війни.

Читайте також інтерв’ю з продюсером Михайлом Ясинським — про виживання лейблів та моделі бізнесу під час війни.