Тексти

20 нових українських виконавців, за якими варто стежити в 2022

Валерій Лавровський

Подібні добірки зазвичай публікують на початку року, але в лютому в Україну прийшла повномасштабна війна. З того часу українська музика переживає щось на кшталт ренесансу (як мінімум за рівнем уваги до неї в середині країни), а нових імен зʼявилось ще більше.

Розповідаємо про 20 українських виконавців, за якими варто стежити в 2022 і далі. Впевнені, що у них все вийде.

OTOY

Жанр: реп
[ Instagram | Youtube ]

Протягом останніх двох років В’ячеслав Дрофа затвердився в ролі одного з провідних реперів України. Що відрізняє OTOY від інших? Чудова артикуляція, англійська без акценту, робота з ритмом пісень, нетривіальні біти та звучання загалом, кінематографічні кліпи, оригінальні та важливі теми для треків.

OTOY — це, прости боже, український реп, який не соромно показати на Заході.

SadSvit

Жанр: постпанк
[ Instagram | Youtube ]

18-річний Богдан Розвадовський з Івано-Франківська навчається у Прикарпатському національному університеті на юридичному факультеті. Він грає чистий зумерський меланхолійний постпанк із текстами про молодість та кохання. 

З початку повномасштабної війни його пісня «Касета» закріпилась на верхівках українських чартів. А все це завдяки полку «Азов», який опублікував нарізку кадрів з треком.

Схожа

Жанр: інді-поп
[ Instagram | Youtube ]

Романтичну музику київської співачки можна публікувати у посібник прикладів ідеалу для радіо. Спокійний і атмосферний інді-поп з елементами синтвейву та тропікал-хаусу.

Схожа пише іноді наївні, але завжди чарівні пісні про дорослішання і пошуки себе. Не вистачає лише хіта.

Hyphen Dash

Жанр: джаз-фʼюжн
[ Instagram | Youtube ]

Інструментальний гурт народився на джемах FUSION і з того часу встиг пограти з Сашою Чемеровим, взяти участь у проєкті ZMOVA, а двоє музикантів гурту є постійними учасниками живого бенду Наді Дорофєєвої.

При прослуховуванні з’являється атмосфера квартирника, який заправили джазом, синтами та іноді построком. Hyphen Dash багато імпровізують, дивують музичними ходами та майстерністю гри. В основному вони випускають інструментальні треки, але гурт співпрацює і з вокалістами.

KOLA

Жанр: поп
[ Instagram | Youtube ]

Анастасія Прудіус пройшла шлях від телевізійних проєктів до статусу нової потенційної попзірки з як мінімум одним всеукраїнським хітом — «Чи разом?». Вона може і в ритмічні поптреки, і поділитися особистою історією, а її голос запам’ятовується. 

Thekomakoma
Жанр: техно-рейв
[ Instagram | Youtube ]
Виконавець із Тернопільської області створює забавне рейв-звучання про власне життя, вечірки, традиції галичан, українські свята та підсніжники. Це музика, яку можна вмикати як на технотусах, так і весіллі чи похоронах.

Діти інженерів

Жанр: гаражний рок
[ Instagram | Youtube ]

Повномасштабна війна та TikTok відкрили українській аудиторії цей перспективний рок-гурт. «Діти інженерів» грають сируватий гаражний рок і гранж у стилі 2000-их, панківський за енергією, в лоб, але не примітивний, з пробивним жіночим вокалом. Успіх пісні «Рубці» та увага до колективу дає йому непогані шанси закріпитися на українській роксцені після перемоги.

Tember Blanche

Жанр: інді-поп-фольк
[ Instagram | Youtube ]

Киянин Владислав Лагода та киянка Олександра Ганапольська розказують про любов, життя, дружбу та проблеми людських взаємин. Стосунки учасників гурту доповнюють самі пісні: поєднання чуттєвих віршів та вокалу Олександри, яка використовує свій шепіт у якості інструменту, та аранжування Владислава. 

Відеороботи доповнюють їхню музику: будь то акустичний лайв на фоні килима, де виконавці дивляться одне на одного зі словами «ми живі» чи дивні танці на фоні гір.

хейтспіч

Жанр: альтернативний рок
[ Instagram | Youtube ]

Дует вокаліста та саундпродюсера утворився під час повномасштабної війни та швидко увірвався у музичні чарти. Їхня музика — злий антиросійський рок із непоганими панчами та універсальним звучанням, де можна знайти і рок, і метал, і нотки індастріалу, репу чи навіть фольку. Наразі кожен трек дуету — це один із претендентів на саундтрек до майбутніх фільмів про війну. Переможну, звісно.

Oi FUSK

Жанр: хіп-хоп
[ Instagram | Youtube ]

Він відомий як автор лютої пісні про війну «По кому подзвін?», проте чіпляє не тільки цим. Oi FUSK бере своєю універсальністю — від доброго реґі до агресивного репу, від електричного соулу до тріп-колискової про війну чи гіперпопу про любов під час ядерної війни. Ексцентричний і харизматичний артист, який привносить у жанри щось своє — безумне та цікаве.

Ницо Потворно

Жанр: альтернативний реп
[ Instagram | Youtube ]

У житті Сергій Гусак працює лікарем, але в музиці він перетворюється на Ницо Потворно — альтернативного репера з грубою реалістичною поезією, іронічними розповідями про життя, історіями шляху від алкоголізму до тверезості та інші злободенні теми.

drimandr
Жанр: «душевний бедрум-емо-треп»
[ Instagram | Youtube ]
Олександр Злотніцький — ​​новий герой української DIY-сцени. До нехитрих бітів найчастіше додає акустичну гітару та меланхолійний спів, часом бавиться із альтернативою і речитативом. У піснях drimandr передає, як би банально це не звучало, «теплий сум». Це коливання настрою від повної депресії до радощів, власні переживання та пошуки себе.

ТУЧА

Жанр: електронна музика
[ Instagram | Youtube ]

Фурія української електронної сцени, Марія Тучка робить темну кислотну музику на відповідні теми — токсичні відносини та люди, мазохізм, війна. Нестримна на сцені, з яскравим образом і експериментами у творчості, ТУЧА — похмура героїня української електроніки.

Sad Novelist

Жанр: постпанк-треп-інді-рок
[ Instagram | Youtube ]

Ярий представник українських думерів: у його піснях сум, ехореверб та глибоко запечатаний у біт вокал. Популярність музикант з Івано-Франківська здобув через TikTok, у якому завірусився його трек «Наосліп»

В одному з інтервʼю Sad Novelist зазначав, що надихається Linkin Park, Two Feet та Killstation, що цілком дає зрозуміти схильність до емо-рок-звучання.

Марний

Жанр: рок
[ Instagram | Youtube ]

Київські рокери створюють суміш гранжу та інді-року, змушуючи слухача пірнути у самого себе й у 2000-ні. Від агресії до всього світу до інтимної лірики та кінематографічного звучання, крутий вокал, інструментал, любов до експериментів та української історії.

Sera Sheer

Жанр: інді-фолк
[ Instagram | Youtube ]

Артдиректорка рекламної агенції Banda Олександра Щербакова з тої категорії виконавиць, що беруть не тільки текстом, а й звуком — як у дитинстві, коли слухали пісні англійською з гарним вокалом. Тут тобі й мінорна електроніка, тріп-хоп, інді-поп чи фолк.

Звучання Sera Sheer віддалено нагадує Кейт Буш. Співачка не боїться експериментувати з жанрами та подачею тексту — від колискової про НАТО до гранжу про «глухий кут» у розмові з людиною.

Mistmorn

Жанр: лоуфай-постпанк
[ Telegram | Youtube ]

Флагман українського думервейву. Усе, що відомо про Mistmorn, — це справжнє імʼя, Роман Єфімов. А ще він успішний блогер із каналом, присвяченим озвучці та каверам на сучасні хіти. При цьому його хіт «дідько, я у розпачі…» має 1,8 мільйонів переглядів на YouTube.

Mistmorn — ліричний герой, про якого не часто згадують, але завжди чекають. Як писали у коментарях на SoundCloud: «Хочеться ридати, вскритись, але це мені подобається».

Tery
Жанр: R’n’B
[ Instagram | Youtube ]
Нарешті в Україні з’явився стильний R’n’B українською з перспективою бути почутим широкою аудиторією. І робить його 17-річний юнак із міста Ланівці Тернопільської області.
Tery бере солодким оксамитовим вокалом, сильними приспівами (особливо в треку «Обійми»), вальяжним виконанням і особистою лірикою. При правильному менеджменті та відповідальному ставленні до себе як артиста Tery може стати новою попзіркою України.

рома майк

Жанр: хіп-хоп
[ Instagram | Youtube ]

Найдосвідченіший серед фрешів, автор одного з найкращих альбомів минулого року, учасник дуету «Ешелон». У сольнику Рома вийшов за межі хіп-хопу в бік мелодійного, вальяжного і сентиментального R&B, фанку та джаз-репу.

IHRYK

Жанр: хіп-хоп
[ Soundcloud]

23-річний співак з Ужгорода бере своїми експериментами: від романтичного соулу та джазу до брудного тріп-хопу. Також він уже встиг стати фіналістом конкурсу FRESHER і показав, що має до всього ще непоганий флоу.

Цього року IHRYK планує сольний альбом і спільний реліз із львівським музикантом Максом Пташником, який вийде восени.

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також про золоту добу української естради.