Тексти

10 оригінальних локацій фестивалів, на які ми не потрапимо цього року

Юрій Береза

Про що ми думаємо, коли нам кажуть про музичний фестиваль на три дні, наприклад? Зазвичай про велику територію — поле, стадіон, парк чи колишнє летовище. Там розміщують декілька сцен, фудкорт, атракціони, за потреби кемпінг. За такою схемою проходять дві третини фестів по всьому світу.

Проте є чимало винятків. Буває таке, що організатор не має на меті зібрати рекордну кількість людей, але хоче отримати рекордну кількість схвальних відгуків за лайнап, розмаїття їжі, напоїв і локацію. Про останнє поговоримо сьогодні. Зібрали десять фестивалів у різних куточках світу, які мають козирні локації, але більшість із них цього року гості не відвідають.

Heartland Festival

Фестиваль Heartland, що проходить у замку Егесков на острові Фюн у Данії, поєднує музичну програму, виставки та лекції.

Дійство відбувається у замку Егесков, що з датської перекладається як «дубові ліси». Замок займає два з половиною квадратних кілометри. Будівлю оточує сад, розділений на «зали» за допомогою «стін» із дубів. Сам замок був побудований у XVI столітті на острові, щоб вода захищала хазяїв від можливих атак.

Krakow Live Festival

Перший сезон фестивалю у Кракові пройшов у 2015 році на Краківських полях — великому парку неподалік від центру міста. Але в 2016-му його перенесли на територію польского музею авіації, де він відбуватиметься п’ятий рік поспіль.

Фестиваль проходить не серед експонатів, але займає територію впритул до літаків, і між виступами можна їх порозглядати зблизька.

Colours Of Ostrava

Острава — третє за розмірами місто в Чехії та індустріальний центр країни. З 2012 року фестиваль проходить на локації під назвою Нижнє Вітковіце — це історичний металургійний район, який пропрацював 170 років — з 1828 по 1998-ий.

Після закриття печей, заводу та шахти Нижнє Вітковіце за допомогою ревіталізації (процес, коли з індустріальних локацій роблять підходящі для життя місця, — прим. ред.) перетворили на музей. На його території і проходить фестиваль.

Vodafone Paredes de Coura 

Один із найстаріших фестивалів у Португалії. Цього року він відбудеться вже в двадцять шостий раз. Назва локації не здається особливою, але гляньте на світлини.

Головна сцена фестивалю розташовується внизу великого зеленого пагорба, який оточують дерева. За ними — річка Табоао. Все це нагадує великий амфітеатр, який створила сама природа.

Станом на 5 травня повідомлень про скасування чи перенос фестивалю не було.

Melt! Festival

Грефенхайнінген — невеличке містечко з населенням у 13000 осіб, і його жителям є чим пишатися. Музей «Феррополіс», де зібрані усілякі великі промислові машини, що створювали, наприклад, техніку для метро чи перевозили важку воєнну техніку. Серед цих кранів та бурів і проходить фестиваль. Виглядає дуже атмосферно.

Brave! Factory

Останні декілька років фестиваль вільної музики та культури Brave! Factory проходить на території заводу «Метробуд» у Києві. Локація навряд зміниться цього року — і це суперово, бо організатори Brave! Factory на два дні «розганяють кров» на підприємстві, де час очевидно плине дуже повільно.

Творці Brave! Factory кожного намагаються переосмислити концепцію «Метробуду» — роблять з нього арт-об’єкт і пропонують використовуючи для танцмайданчиків локації, що на перший погляд для цього непридатні — елеватор, ангари, стару котельню.

Станом на 5 травня повідомлень про скасування чи перенос фестивалю не було.

Knotfest At Sea

Knotfest — це фестиваль, який організовує гурт Slipknot у різних точках світу з 2012 року — від США до Японії. Knotfest At Sea у 2020-му буде проведений на воді. Так-так, ви правильно прочитали.

Чотири дні Slipknot з різними гуртами будуть хедлайнити власний фест на круїзному лайнері, що рухатиметься від Барселони до Неаполя. Маємо надію, що Корі Тейлор і компанія (не) розбудять своєю музикою кракена з афіші фесту в реальному житті.

Станом на 5 травня повідомлень про скасування чи перенос фестивалю не було.

Best Kept Secret

Цей фест щороку збирає чудові лайнапи в найбільшому європейському сафарі-парку Beekse Bergen, який налічує близько 1250 тварин та 150 їхніх видів. Серед них зебри, леопарди, жирафи, мавпи та інші.

Щороку сафарі-парк відвідують 800 тисяч людей. Чудова можливість послухати музику й подивитися на тварин у природному середовищі. Або прокинутися від жирафа, який з’їсть ваш намет.

Summer Well

Summer Well — один із найвідоміших фестивалів Румунії, що проходить на території маєтку сім’ї Штрибеї, культурної пам’ятки країни. Барбу Димітріє Штирбей був видним політичним діячем у XIX столітті, князем Волощини.

Гуляти під час фестивалю можна по всій території. По суті, це великий парк із красивим маєтком, ставком і ландшафтом у виді пагорбів. Дуже автентична локація.

Станом на 5 травня повідомлень про скасування чи перенос фестивалю не було.

Burning Man

Фестиваль мистецтв, на якому не грають відомі виконавці, але їх можна зустріти в психоделічному образі протягом тижня. Ну, або Сергія Лещенка.

Фестиваль заснували в 1986 році художник і меценат Ларрі Гарві, урбан-артист Джон Лоу та столяр Джеррі Джеймс. Вони прагнули створити спільноту людей, що не бояться самовиражатися і показувати людям мистецтво. Тут можна поділитися своєю і подивитися чужу творчість. Гості фесту мають забезпечувати себе всім необхідним, а після прибрати, щоб територія залишилася чистою.

У Burning Man, напевно, найкрасивіша кульмінація з усіх фестивалів — у передостанній день запалюють велику дерев’яну статую людини. Виглядає крутіше за будь-які салюти.

Читайте також про фестивалі, які перетворилися на жахіття для своїх відвідувачів.