Плейлісти

Що слухає Євген Мороз (The Unsleeping)

Олена Мосійчук

Яку музику потрібно слухати, щоб писати хіт за хітом і вважатись одним із найважливіших рок-гуртів сучасної України? Про це ми розпитали Євгена Мороза, фронтмена The Unsleeping.

Спеціально для СЛУХ він розповів, яку музику слухав у дитинстві, під що розслаблявся у студентські роки та який концерт мріє, але ніколи не зможе відвідати. Женя також зібрав плейліст із 30 треків, які зараз слухає на повторі: Mitski, Linkin Park, Viagra Boys, Fotomoto, Гурт [O] — ви будете здивовані музичним розмаїттям.

Третього грудня The Unsleeping вперше виступлять із великим сольним концертом у Дніпрі. Не пропустіть можливість викричатись під Ptaha Fred, «Не сплю», «Припустим» та інші пісні гурту. Квитки — за посиланням.

Яку музику ти слухав у дитинстві та юності?

Моє несвідоме в дитинстві чуло музику навколо з радіо чи телевізора. Батьки казали, шо я засинав під французький шансон як солоденький, але я не памʼятаю цього. Тому розкажу про те, що відгукувалось. Думаю, це були Rammstein, батько часто їх вмикав. Modern Talking — те, що вмикала мама. Трохи пізніше по телевізору почали крутити Crazy Frog від Axel F — і від цього гівна я шаленів.

У шкільні роки в мене почалось особисте знайомство з музикою. Я усвідомлено послухав Linkin Park, Nightwish, Skindred, 50 Сent, Moby. Цих чуваків я обрав, щоб послухати, а не просто почув по телевізору.

У класі 8–9-му я всцикався по постґранжу, його час від часу розбавляв мій друг і наш гітарист Іван Смірнов імпортним ню-металом і постпанком. Пізніше мене познайомив із хардкорним музлом мій кент і наш гітарист Назар Слободяник. Із хардкором і пост-хардкором я довгенько за ручки йшов по життю — ще й половину університету прихопив цей етап. Назву такі гурти: Architects, Protest the Hero, The Dillinger Escape Plan, скрімо-бенд La Dispute, Bring Me The Horizon. Дружина підсадила мене на Enter Shikari. Ми нашою шкільною компанією постійно обмінювались знахідками, чимось, що варте уваги.

Як змінився твій смак у студентські роки?

В університеті період став більш свідомим, але менш наповненим. Я слухав багато різної музики, і все залежало від атмосфери, яку я хотів створити для себе. Міг розслабитись під Шуберта і поспати під Шопена, міг влаштувати ліричний вечір із прослуховуванням Vivienne Mort, пішки долати шлях до університету під Daughters

Часто був настрій тупо послухати початкові й кінцеві музичні заставки з аніме. Ще полюбляв скандинавський дарк-фольк типу Heilung, Wardruna чи Dahnheim. Ще з моменту виходу любив і досі люблю пісню ColdplayYellow, цього не відняти. Напевно, ще було щось типу Kendrick Lamar і Tyler, the Creator.

Що слухаєш зараз?

Зараз слухаю музику набагато менше. З початку повномасштабного вторгнення взагалі нічого не хотілось слухати, крім «Допоможе ЗСУ» чи треки Yarmak. Я слухав його і забував, що є й інші пісні. Але з часом, з більшим напливом української музики, я повернувся до прослуховування, але в обмеженому порядку. 

У Spotify в лайкнутих піснях десь 80 треків всього з моменту появи застосунку в Україні. Додаю туди тільки те, що зайшло, і доволі рідко.

Хто або що вплинуло на свої музичні смаки та як саме?

У школі це були AC/DC, Jack White, Linkin Park. Тоді я зрозумів: інструментальна музика — це те, що мені подобається. Після знайомства з Джеком Вайтом я захотів навчитись грати на гітарі. В університеті це був дарк-фольк, який навчив любити різну музику за різну специфіку. Наразі це, напевно, українська музична сцена, яка пушить ставати краще, не поступатись колегам, розвиватись і працювати. Але тут уже як вийде.

Перший артист, який перевернув твоє життя.

Linkin Park. Я відстрелюю, що вони мейнстримні рок-легенди, але їхня музика — це дуже смачно, музично, мелодійно, качово. Не скажу, що чув щось схоже на них. Їхня музика зрозуміла, але вони витримали межу, щоб зрозумілість не вибила цінність.

Перший концерт, на якому ти побував?

Концерт в Умані в Будинку культури. Було схоже на звичне відвідування шкільного заходу. 

Концерт, який найбільше вразив?

Концерт Enter Shikari біля села Родатичі на «ЗахідФесті» 2016 року. Я тоді подумав: «Вау, оці чуваки вміють виступати жирно». 

Чий концерт мрієш відвідати найбільше та чому?

Я б дуже хотів на лайв Linkin Park, але після смерті Честера Беннінгтона вже ніколи на них не потраплю.

Назви 3–5 найважливіших пісень, які змінили твоє життя або сприйняття музики як такої. І чому?

Це таке питання, на яке можна кожен місяць відповідати по-різному, але незмінно:

Linkin Park — Messenger
Чому? Просто дуже відгукується.

The Wytches — Fragile Male For Sale
Цю пісню я почув в університеті й зрозумів, що мені подобається дарковість у музиці.

Cage the Elephant — Ain’t No Rest for a Wicked
Цю пісню я почув у років 13. Звуки, вайби, сторітелінг. Я тоді тільки починав штопати носки, щоб їх одягнути і вирушати займатись музикою. Але ця пісня надихнула і познайомила з Cage the Elephant.

Bill Brown — Crossroad at Dawn
Це саундтрек із гри Lineage 2. Слухаючи твір цього композитора, я усвідомив, що в кожного звуку, композиції є своя атмосфера.

Borislav Slavov — The Power (Orchestral Version)
Робота болгарського композитора для гри Baldur’s Gate 3. Це показник найбільш просунутого скілу з працею над атмосферою.

Фото: Микола Нех

Спеціально для СЛУХ Євген зібрав 30 найважливіших для себе пісень, слухайте плейліст на улюбленій платформі: 

Спеціально для СЛУХ Євген зібрав 30 найважливіших для себе пісень, слухайте плейліст на улюбленій платформі:  

Читайте також великий матеріал про український постпанк 1980–1990-х.

Читайте також великий матеріал про український постпанк 1980–1990-х.